Poradniki Eksperta

Kamery samochodowe – ranking [TOP10]

 2022-12-19 

Urządzeniami, które z miesiąca na miesiąc stają się coraz częstszym widokiem w polskich autach, są kamery samochodowe. Ranking, który właśnie czytasz, przedstawia dziesięć najlepszych, naszych zdaniem, wideorejestratorów. Znajdziesz tu urządzenia z różnych półek cenowych, dających nam przeróżne możliwości. Jak wybrać najlepszy wideorejestrator do auta? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Ranking kamer samochodowych powinien pomóc Ci w dokonaniu najlepszej decyzji.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Wysoka jakość nagrań

Wyświetlacz LCD

Wbudowany tryb nocny

Brak tylnej kamery

Przed nami najlepsze kamery samochodowe. Ranking otwiera urządzenie o nieprzeciętnych właściwościach. Poza zaawansowanymi możliwościami nagrywania, wideorejestrator Götze&Jensen DC800 robi wrażenie swoją wyjątkową ceną. Za niewielkie pieniądze, możesz zakupić sprzęt o parametrach takich jak wysoka rozdzielczość nagrywania 1 920 x 1 080 (Full HD), kąt widzenia 140 stopni oraz bardzo przydatny tryb nocny. Co więcej, kamera posiada wbudowany ekran LCD o przekątnej 2 cali. Wyświetlacz pozwala cały czas monitorować jakość oraz ustawienie nagrywanego obrazu. Jego wielkość jest udanym kompromisem pomiędzy wyraźnością obrazu, a komfortem jazdy (wideorejestrator jest na tyle mały, że nie będzie zasłaniał pola widzenia kierowcy).

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Wbudowany system GPS

Sterowanie głosowe

Wykrywanie wypadków

Przeciętny kąt widzenia

Jeżeli poszukujesz urządzenia z najwyższej półki, wideorejestrator Garmin Dash Cam 57 powinien spełnić wszystkie Twoje oczekiwania. Bardzo przydatną funkcją jest obsługa wbudowanego do sprzętu systemu GPS – dzięki temu każde nagranie ze stłuczki, kolizji, idt., będziemy mogli przypisać do konkretnego miejsca na mapie. Co więcej, urządzenie wyczuwa niebezpieczne sytuacje na drodze, nawet wtedy, gdy nie ma nas w aucie. Wstrząs wywołany uderzeniem na parkingu lub głośny dźwięk, automatycznie uruchomią kamerę, by ta nagrała przebieg wydarzeń. Nagrania mogą być przechowywane zarówno na karcie zamontowanej w urządzeniu, jak i transferowane do bezpiecznej bazy on-line na 24h – wystarczająco dużo czasu, by sprawdzić zapisy i pobrać interesujące momenty.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Wysoka jakość obrazu

Nagrywanie w pętli

Tryb parkingowy

Brak pamięci wbudowanej

Brak stabilizacji obrazu

Jakie są najlepsze kamery samochodowe? Ranking swoje podium zamyka wyjątkowym wideorejestratorem: 70mai Dash Cam A500s Cam Pro Plus+. Urządzenie to wyposażone jest w szereg możliwości i ciekawych udogodnień. Szczególną uwagę należy zwrócić na wysoką jakość nagrywanego obrazu. Wynosi ona aż 2 592 x 1 944. Poza tym, możemy liczyć na takie funkcje dodatkowe jak nagrywanie w pętli, ostrzeżenie o kolizji, czy tryb nocny i parkingowy. Urządzenie wyposażone jest także w znany nam już system GPS, który w trakcie poważniejszych kolizji może znacznie pomóc w ocenie winy osób biorących udział w wypadku. Co więcej, rejestrowany obraz jest automatycznie, w ramach potrzeb, rozjaśniany, co ułatwia dostrzeżenie nawet najmniejszych szczegółów.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Pojemna pamięć

Wspomaganie kierowcy

Aplikacja mobilna

Dość wysoka cena

Brak stabilizacji

Nieco bardziej zaawansowaną wersją poprzednio omawianego urządzenia, jest 70mai Dash Cam M500. Przede wszystkim, urządzenie wyposażone jest w pojemną pamięć wbudowaną wielkości aż 64 GB. Nagrania są automatycznie nadpisywane po uzyskaniu limitu danych – dzięki temu nie musimy martwić się o usuwanie zbędnych nagrań własnoręcznie. Dodatkowo, nie musimy inwestować w kolejne nośniki pamięci. Kamerę samochodową możemy w łatwy sposób podłączyć do specjalnej aplikacji (dostępnej w języku polskim) i z jej pomocą szybko zgrywać interesujące nas nagrania, bez potrzeby korzystania ze zbędnych kabli, itd. Wideorejestrator możemy ustawić w dwóch trybach pracy – panoramicznym (więcej nagrywanej przestrzeni) i klasycznym (lepsza jakość obrazu sprzed pojazdu).

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Duży wyświetlacz

Sensor wypadków

Wspomaganie kierowcy

Wąski kąt widzenia

Brak systemu GPS

Jeżeli poszukujesz urządzenia, które nie obciąży znacznie Twojego portfela, a przy tym sprawdzi się w każdej sytuacji, warto postawić jest na kamerę samochodową MIO MiVue 732. Wideorejestrator ten wyposażony jest duży, wysokiej jakości wyświetlacz, który pozwoli Ci na bieżąco kontrolować działanie urządzenia. Wyjątkowo przydatnym udogodnieniem jest system wspierania kierowcy, który kontroluje położenie samochodu. Kamera ostrzeże nas, gdy nagle zaczniemy zjeżdżać z pasa ruchu lub niebezpiecznie szybko będziemy się zbliżać do jakiejś przeszkody. Rozwiązania tego rodzaju zapewniają nam zdecydowanie wyższy poziom bezpieczeństwa, szczególnie podczas długich i męczących lub nocnych tras.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Wysoka jakość nagrań

Aplikacja mobilna

Czujnik przeciążeń

Wąski kąt widzenia

Brak pamięci wbudowanej

Kolejnym urządzeniem, które weźmiemy na tapet jest wideorejestrator Navitel R66 2K. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie nagrywa obraz w wyjątkowo wysokiej jakości 2K (2 560 x 1 440). Nie musisz się zatem martwić, że kamera nie nagra takich szczegółów jak numer rejestracyjny auta, czy twarz przechodnia. Specjalny czujnik przeciążeń zamontowany w urządzeniu, ma za zadanie rozpoznawać kryzysowe sytuacje i zabezpieczyć nagrania z tego momentu przed automatycznym nadpisaniem. Dzięki temu, możemy mieć pewność, że niebezpieczna sytuacja zostanie nagrana i zapisana na tak długo, aż będziemy w stanie ją zgrać na inne urządzenie. Co więcej, kupując sprzęt Navitel R66 2K, możemy liczyć na roczny dostęp do profesjonalnej aplikacji Navitel Navigator ze szczegółowymi mapami dziesiątek państw.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Wspomaganie kierowcy

Wysoki poziom FPS

Tryb parkingowy

Dość wysoka cena

Brak pamięci wbudowanej

Pora na urządzenie, które zachwyca liczbą gwarantowanych udogodnień. Jest nim wideorejestrator Mio Mivue 826. Jak wspomnieliśmy, lista dodatkowych funkcji urządzenia robi wrażenie. Wymienić można chociażby ostrzeżenia o kolizji, o nadmiernej prędkości czy o fotoradarach, alert zmęczenia, przypominanie o włączeniu świateł, czy zaawansowany tryb parkingowy. W tym ostatnim, wytrzymałe baterie pozwalają na samodzielne działanie urządzenia nawet przez 48 godzin! Oczywiście, najważniejszą dla nas funkcją jest nagrywanie – tutaj Mio MiVue 826 również nie zawodzi. Urządzenie nagrywa obraz w jakości 1 920 x 1 080 w 60 FPS (klatkach na sekundę). Uwagę warto zwrócić na wysoki współczynnik FPS – dzięki temu, nagrania będą płynne i pozwolą na dokładne określenie momentu wypadku.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Dodatkowa tylna kamera

Wysoka jakość obrazu

Szeroki zakres widzenia

Brak stabilizacji obrazu

Brak pamięci wbudowanej

Przed nami urządzenie o nieco innej „filozofii” niż poprzednie sprzęty. Wideorejestrator MIKAVI VI PQ5 Dual łączy w sobie klasyczną funkcję nagrywania obrazu z przodu auta, jak i z tyłu. Co więcej, obraz nagrywany przez tylną kamerę wyświetlany jest na wysokiej jakości dodatkowym wyświetlaczu, który montujemy zamiast lusterka wstecznego. Dzięki temu, ten wyjątkowo przydatny element samochodu nabiera jeszcze więcej funkcjonalności. Kamera przednia wbudowana jest w sam wyświetlacz, dzięki czemu wnętrze samochodu wygląda schludniej. Poza rozwiązaniem zapewniającym nagrywanie obrazu z przodu i z tyłu auta, możemy liczyć na takie udogodnienia jak automatyczne rozpoczęcie nagrywania wraz z uruchomieniem silnika, czujnik wstrząsów, znany nam już tryb parkingowy, czy nagrywanie w pętli oraz funkcję GPS.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Obraz z wnętrza auta

Szeroki kąt widzenia

Detekcja ruchu

Wysoka cena urządzenia

Brak wyświetlacza

Przed nami być może najbardziej zaawansowany technologicznie wideorejestrator, czyli Garmin Dash Cam Tandem. Kamera samochodowa oferuje nagrywanie z aż 180-stopniowym polem widzenia – dzięki temu, nagrania będą w stanie dostrzec wszelkie znajdujące się przed i obok nas zagrożenia. Co więcej, kamera rejestruje również obraz z wnętrza auta. To może przydać się na przykład podczas kontroli policji, którą chcemy na wszelki wypadek uwiecznić. Urządzenie reaguje na polecenia głosowe – to z kolei znacznie wpływa na poziom bezpieczeństwa użytkownika podczas jazdy. Wideorejestrator współpracuje z aplikacją Garmin Drive. W niej mamy dostęp nie tylko do nagrań z kamery samochodowej, ale również informacji o pogodzie, natężeniu ruchu drogowego, czy dostępności wolnych miejsc parkingowych.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Atrakcyjna cena

Tylna kamera

Wykrywanie ruchu

Wąski kąt nagrywania

Niższa rozdzielczość

Ostatnie miejsce w naszym rankingu należy do kamery samochodowej XBLITZ S3 Duo. Nie sugerujmy się jednak w tym wypadku ostatnią pozycją w lokacie – jest to w końcu zestawienie najlepszych wideorejestratorów. Czym na tle innych urządzeń wyróżnia się XBLITZ S3 Duo? Pierwszym, co może rzucić się w oczy, jest wyjątkowo atrakcyjna cena urządzenia. Pozytywne wrażenie będzie jeszcze większe, gdy uświadomimy sobie, że mamy do czynienia ze sprzętem nagrywającym zarówno widok z przodu auta, jak i za nim. Niższa cena wiąże się oczywiście z nieco gorszą jakością nagrań, a także kąta widzenia w porównaniu z droższymi urządzeniami. Jeżeli jednak szukasz ekonomicznego rozwiązania, które dobrze spełni swoją najważniejszą funkcję, czyli nagrywanie drogi, po której porusza się pojazd, XBLITZ S3 Duo spełni wszystkie Twoje oczekiwania,

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756