Poradniki Eksperta

Najlepsza drukarka laserowa ze skanerem do domu – ranking [TOP10]

 2023-04-14 

Nic tak nie ułatwia pracy jak szybki pendrive. Nie zawsze możliwe jest przesłanie plików za pomocą „chmury” lub jako załącznika w mailu. Zdecydowanie łatwiej jest wykorzystać w tym celu podręczną pamięć flash. Tylko który pendrive będzie najlepszy? Zapraszamy do lektury – po niej wszystko stanie się jasne.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

9.0 / 10

Zalety druku laserowego

Popularność drukarek laserowych wynika z ich funkcjonalności oraz niskich kosztów użytkowania. Urządzenia te są często stosowane np. w firmach, ponieważ koszt wydruku jednej strony jest bardzo niski, szybkość drukowania duża, a materiały eksploatacyjne pozwalają na wydruk nawet kilku tysięcy stron. Dodatkowo technologia laserowa oferuje bardzo dobrą jakość druku i wykonane w niej dokumenty przetrwają wiele lat. Jeśli więc potrzebujesz funkcjonalnego sprzętu do domowego biura to prawdopodobnie będzie to najlepszy wybór.

Rodzaje urządzeń wielofunkcyjnych

Warto wiedzieć, jakie są rodzaje urządzeń wielofunkcyjnych, zanim przejdziemy do tego, jaka jest najlepsza drukarka laserowa ze skanerem do domu. Podstawowa klasyfikacja rozróżnia modele monochromatyczne oraz kolorowe. Urządzenia drukujące w czerni i bieli są relatywnie przystępne cenowo i dosyć kompaktowe. To bardzo dobry wybór, jeśli zależy Ci przede wszystkim na drukowaniu standardowych dokumentów, np. faktur, umów, czy rozliczeń. Kiedy sprawdzi się kolorowa drukarka laserowa? To znacznie częstszy wybór w biurach, ponieważ przydaje się do druku rozmaitych prezentacji, katalogów czy broszur, które często prezentują treści w formie graficznej i właściwe oddanie barw jest ważne. Niestety, tego typu urządzenia zazwyczaj są droższe i zajmują więcej miejsca, co wynika m.in. z zastosowania dodatkowych funkcji.

Funkcje w drukarkach laserowych

Zastanawiając się, jaka jest najlepsza drukarka laserowa do domu, zwróć uwagę na funkcje, w które jest wyposażony sprzęt. Wśród niezbędnych rozwiązań możemy dziś wymienić łączność sieciową – przewodową lub za pomocą Wi-Fi. Dzięki niej, wszyscy domownicy będą mogli łatwo drukować ze swoich komputerów oraz urządzeń mobilnych, np. za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Sprzęt może być wyposażony także w integrację z chmurą, abyś mógł drukować dokumenty bezpośrednio z takich usług jak Dropbox, czy Dysk Google.


Gdy drukujesz naprawdę dużo dokumentów, to bardzo praktycznym rozwiązaniem będzie funkcja automatycznego druku dwustronnego – dzięki niej zredukujesz liczbę zużywanych kartek. Ważny jest także łatwy w obsłudze interfejs. Urządzenia wielofunkcyjne mogą być ponadto wykorzystywane jako kopiarki, dlatego istotne jest, aby panel sterujący sprzętu był intuicyjny i żebyś mógł bez trudu wybrać odpowiedni tryb pracy.


Jeśli skanowanie jest dla Ciebie ważną funkcją i często zdarza Ci się „digitalizować” papierowe dokumenty, to warto wybrać model ze skanerem z funkcją ADF. To nic innego, jak automatyczny podajnik dokumentów, który uwolni Cię od żmudnego ręcznego skanowania. Niektóre modele urządzeń wielofunkcyjnych wyposażone są również w funkcję faksu. Wbrew pozorom, może ona być przydatna, np. do bezpiecznego wysyłania dokumentów do niektórych firm lub instytucji.

Ważne parametry drukarek

Jest kilka ważnych parametrów, którymi powinna się charakteryzować najlepsza drukarka laserowa ze skanerem do domu. Prawdopodobnie w pierwszej kolejności zwrócisz uwagę na prędkość wydruku. Pamiętaj, że może być ona różna dla druku kolorowego i monochromatycznego. Nawet podstawowe modele drukarek laserowych oferują prędkość druku na poziomie ok. 20 str./min. Możemy wiec zaryzykować stwierdzenie, że do pracy w domu jest to wydajność w zupełności wystarczająca. Oczywiście jeśli sprzęt służy w domowym biurze i jest użytkowany przez kilka osób, to warto rozważyć model wydajniejszy np. 30 str./min.


Ze względów praktycznych, warto zwrócić uwagę na pojemność podajnika papieru. W standardowych modelach jest to zazwyczaj ok. 150 kartek. Jest to w pełni wystarczające do okazjonalnego użytkowania. Jeśli jednak drukujesz codziennie duże ilości dokumentów, warto rozważyć większą pojemność, abyś rzadziej musiał uzupełniać papier. Taca odbiorcza zazwyczaj gromadzi ok. 100 kartek. Dla komfortu użytkowania sprzętu, warto zwrócić uwagę oczywiście na głośność pracy. Poziom hałasu jest podawany w specyfikacji – jeśli drukujesz dużo i często, warto zwrócić uwagę na to, aby nie był on dokuczliwy.


Sprawdź również koszty eksploatacji. W zestawie z nowym urządzeniem, otrzymasz toner startowy. Cechuje się on nieco mniejszą wydajnością, niż standardowy. Gdy już będziesz miał na oku drukarkę laserową, sprawdź ile kosztuje toner do niej i jaką wydajność deklaruje producent. Oczywiście dostępne są także zamienniki, jednak pamiętaj, że producenci rekomendują stosowanie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, aby zagwarantować jakość wydruku. Urządzenia drukujące w kolorze wyposażone są w cztery kasety z tonerem o różnych barwach – czarnej, żółtej, amarantowej i błękitnej.

Jaka powinna być najlepsza drukarka laserowa do domu?

To, jakie cechy powinno oferować idealne urządzenie wielofunkcyjne do domu, zależy od twoich potrzeb. Jednak nasz tekst powinien Ci nakreślić podstawowe możliwości sprzętu. Podsumowując, najlepsza drukarka laserowa ze skanerem do domu powinna być dosyć cichym i kompaktowym urządzeniem. Często mamy niewielką przestrzeń na domowe biuro i każda ilość miejsca jest na wagę złota. Pożądane będą również wszelkie opcje sieciowe, abyś mógł wygodnie drukować z różnych komputerów i urządzeń mobilnych. Dzięki nim, z drukarki będą mogli korzystać wszyscy domownicy, bez podłączania kabla. Obecność druku kolorowego nie jest obowiązkowa. Jeśli drukujesz głównie dokumenty, to sprzęt monochromatyczny powinien być w pełni wystarczający.

Przy dużej liczbie wydruków, warto zdecydować się na sprzęt z opcją automatycznego druku dwustronnego. Podobnie bardzo praktycznym rozwiązaniem jest automatyczny podajnik dokumentów w skanerze, który znacznie przyspiesza czynność skanowania.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756