Poradniki Eksperta

Halo Infinite – wymagania sprzętowe


Seria Halo jest dobrze znana graczom na całym świecie. Po wielu latach wyczekiwania, dojdzie do premiery szóstej części tego legendarnego tytułu. Postaramy się przedstawić fabułę Halo Infinite, wymagania sprzętowe oraz cenne informacje dla graczy.halo infinity wymagania


Historia serii Halo


Pierwsza gra serii Halo została wydana w 2001 roku. Mogli w nią zagrać właściciele konsoli XBOX oraz użytkownicy komputerów. Tytuł był tak popularny, że wypromował także samą platformę Microsoftu, tworząc tym samym dużą konkurencję dla PlayStation. Gracz wciela się w rolę żołnierza poddanego zabiegom mającym ulepszyć jego zdolności bojowe. Master Chief, bo tak nazywa się protagonista, walczy z kosmitami i odkrywa tajemnicę świata Halo. Sukces sprzedażowy przyczynił się do powstania kolejnych części gry. W 2004 roku zaprezentowano kolejną odsłonę. Zdecydowano się także na produkcję spin-offu oraz prequela. Halo jest tytułem, który jest znakiem rozpoznawczym konsol Xbox. Nawet osoby nielubujące się w fantastyce, bardzo chętnie sięgają pod kolejne odsłony serii. To może świadczyć o tym, jak dobra jest to produkcja. Premiera Halo Infinite jest zapowiedziana na 2021 rok. Wiemy także, że jest kontynuacją piątej części. Warto nadrobić więc ewentualne zaległości, jeśli nie grałeś w poprzednią odsłonę serii.


Halo Infinite – co już wiemy o grze?


Pewnym jest, że za produkcję ma odpowiadać studio 343 Industries, które pracowało już nad poprzednimi częściami. To gwarancja zachowania znanego i lubianego klimatu świata Halo. Za wydanie tytułu odpowiada Microsoft, co oczywiście także nie jest zaskoczeniem. Premiera gry jest zapowiedziana na czwarty kwartał 2021 roku. Choć początkowo zakładano, że dojdzie do tego kilkanaście miesięcy wcześniej, sytuacja na świecie pokrzyżowała plany wielu wydawcom. Gra będzie oczywiście dostępna na PC i konsolę Xbox. Fani rozgrywki wieloosobowej powinni być zadowoleni, bo nie zabraknie trybu multiplayer. W Halo Infinite będą mogli zagrać gracze, którzy ukończyli co najmniej 16 rok życia. To oficjalna klasyfikacja PEGI, która dotyczy wszystkich tytułów dostępnych w sprzedaży na każdą platformę.


W nowej części Halo będziesz mógł kolejny raz grać głównym protagonistą, czyli Master Chiefem. Według zapowiedzi, fabuła zakłada walkę ze śmiertelnie niebezpiecznym wrogiem. Jak na nowoczesny first person shooter (pierwszoosobową strzelankę), możemy spodziewać się ciekawej mechaniki i wielu efektów, które spotęgują doznania płynące z rozgrywki, od której ciężko będzie się oderwać. Jeśli chodzi o multiplayer, należy spodziewać się lekkiej rozbudowy trybu wieloosobowego, znanego z piątej części gry. W tamtym wypadku możliwa była walka aż 24 przeciwników na jednej mapie. Nie potwierdzono, czy tryb sieciowy zostanie rozbudowany o większe lokacje i ilość graczy, lecz biorąc pod uwagę obecne trendy, byłby to na pewno dobry ruch producenta. Świat Halo zachwycał zawsze, niezależnie od odsłony. To nie tylko zasługa dobrze zaprojektowanych lokalizacji, lecz również genialnej grafiki. Całości dopełniała zawsze piękna muzyka i klimat gwarantowany przez dobrze rozpisaną fabułę. Jeśli już jesteśmy przy grafice, na pewno trzeba poruszyć temat wymagań sprzętowych. Dla wielu graczy to „być albo nie być”, w zależności od posiadanego urządzenia. Jak to wygląda w przypadku Halo Infinite?


Halo Infinite w naszej ofercie:


Halo Infinite – wymagania sprzętowe


W Internecie można znaleźć wiele przewidywanych konfiguracji niezbędnych do gry w Halo Infinite. Wymagania sprzętowe są często potwierdzane na kilka miesięcy przed premierą, więc na oficjalne informacje należy jeszcze trochę poczekać. Jednak wielu informatorów przekazuje coraz to więcej informacji na temat kolejnej odsłony Halo, więc można już co nieco na ten temat powiedzieć. Na pewno spokojni mogą być gracze Xbox. W przypadku konsol nie jest potrzebna wymiana podzespołów, aby zagrać w najnowsze gry. To na pewno duża przewaga tych platform, gdyż jednorazowa inwestycja w urządzenie wystarcza na co najmniej 6-7 lat spokojnej rozgrywki. Choć komputery są bardziej uniwersalne i oferują przeważnie lepszą jakość grafiki, konieczne jest zbudowanie solidnego zaplecza sprzętowego.


Potrzebny Ci nowy sprzęt?


Halo Infinite i jego wymagania sprzętowe przekonały Cię do wymiany komponentów? Wybór urządzeń jest całkiem spory, a ostatnio dużą popularnością cieszą się także laptopy gamingowe, które dzięki zastosowaniu mobilnemu nie przykuwają gracza do jednego miejsca w mieszkaniu. Jeśli chodzi o komputery stacjonarne, to możliwą konfigurację ogranicza w zasadzie tylko wyobraźnia. Ilość dostępnych podzespołów jest tak duża, że trzeba naprawdę dobrze rozeznać się w temacie parametrów technicznych, aby wybrać jak najlepsze elementy. Jeśli chcesz złożyć zestaw odpowiadający na wymagania stawiane przez nowe produkcje, powinieneś przede wszystkim skupić się na wyborze właściwego procesora i dedykowanej karty graficznej. Postaw także na szybki i pojemny dysk SSD, aby komputer był wydajny i nie potrzebował wiele czasu na realizację procesów.


Pamiętaj także o odpowiedniej ilości pamięci RAM, zwracając również uwagę na częstotliwość taktowania poszczególnych jej modułów. Dobrze wybrana konfiguracja komputera stacjonarnego pozwoli stawić czoła nawet najbardziej wymagającym tytułom. Jeśli liczy się dla Ciebie wygoda i nie lubisz „grzebać” w elektronice, wybierz konsolę! Xbox S i X to platformy, które gwarantują rozgrywkę na znakomitym poziomie. Zasiądź przed dużym telewizorem i nie martw się o nic! Jeśli jesteś zainteresowany, zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy pomogą Ci wybrać właściwy sprzęt.


Preorder Halo Infinite – kiedy będzie dostępny?


Zakup preordera to zawsze świetny pomysł. Masz wtedy szansę sięgnąć po dodatkową zawartość, którą może być dodatkowe uzbrojenie, stroje lub misje. Ilość i rodzaj gratisów zależy od wydawcy, a na co mogą liczyć fani Halo, jeszcze nie jest pewne. Na pewno warto złożyć zamówienie przedsprzedażowe, aby móc cieszyć się grą w dniu premiery. Na kilka miesięcy przed premierą w naszym sklepie internetowym zawsze znajduje się informacja o możliwości złożenia zamówienia przed premierą. Zachęcamy do śledzenia oferty preorderów, gdyż można sporo zyskać decydując się na wczesny zakup.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756