Poradniki Eksperta

Ratchet & Clank: Rift Apart – wymagania sprzętowe


Jedną z głośniejszych premier w tym roku wśród gier, jest Ratchet & Clank: Rift Apart. Wymagania sprzętowe konieczne do spełnienia, ograniczają się jedynie do posiadania właściwej konsoli oraz odpowiedniej ilości wolnego miejsca na dysku. Co jeszcze wiemy na temat tego tytułu?Ratchet & Clank: Rift Apart – wymagania


Ratchet & Clank: Rift Apart – fabuła i rozgrywka


Najnowsza część gry, jest kontynuacją tytułu dostępnego na konsolę PlayStation 3. Również w tej historii, zadaniem gracza będzie powstrzymanie działań głównego antagonisty – doktora Nefariousa. Jego plan jest taki sam, jak wcześniej – zawładnąć całym światem! Twoje zadanie, to uniemożliwić mu jego niecne przedsięwzięcie. Przebiegły złoczyńca, przez przypadek uszkadza czasoprzestrzeń, co doprowadza do nieprzewidywalnych anomalii. Dzięki temu, Ratchet i Clank mogą podróżować pomiędzy różnymi światami, umieszczonymi we wszechświecie. 


Bohaterowie będą podróżować po różnych środowiskach – również tych znacznie odróżniających się od dotychczas znanego otoczenia. W pewnym momencie, tytułowe postacie zostaną rozdzielone. Podczas prób odnalezienia siebie nawzajem, spotkają na drodze przedstawicielkę działającego w ukryciu ruchu oporu. To świetna okazja, aby na przykład przetestować nowy arsenał uzbrojenia! Historia ta ma wielu fanów na całym świecie. Z wypiekami na twarzy, czekali oni na kolejną odsłonę tytułu. Jeśli nigdy wcześniej nie grałeś w Ratchet & Clank, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zrobił to teraz! Fabułę skonstruowano tak, aby osoby nieznające poprzednich perypetii bohaterów, mogły się w niej odnaleźć.Gra jest klasyczną, trójwymiarową platformówką i tym, za co miliony graczy na całym świecie pokochało konsolowe hity. W produkcji nie brakuje dynamicznych akcji – strzelania, walk oraz odkrywania ukrytych przedmiotów. Cechą zaczerpniętą z gatunku RPG, jest na pewno możliwość rozwijania broni. Bohaterowie mają do dyspozycji wiele gadżetów, które będą potrzebne do realizacji poszczególnych misji. Producenci gry postanowili wprowadzić nowatorskie techniki i rozwiązania, które umożliwiają na sprawne i szybkie poruszanie się postaci. Jak już wspominaliśmy, możliwe jest także podróżowanie między różnymi lokacjami, dzięki wyrwom w czasoprzestrzeni.


Ratchet & Clank: Rift Apart – wymagania

Ratchet & Clank: Rift Apart w naszej ofercie:


Ratchet & Clank: Rift Apart – wymagania


Chcesz zagrać w Ratchet & Clank: Rift Apart? Wymagania są proste do spełnienia. Przede wszystkim, musisz być posiadaczem konsoli PlayStation 5. Jeśli ten warunek spełniasz, kolejnym jest zagwarantowanie minimum 33 gigabajtów wolnego miejsca na dysku. Oczywiście trzeba uwzględnić ewentualną konieczność pobierania aktualizacji, udostępnianych przez producenta. Jako, że produkcja oferuje jedynie rozgrywkę w trybie jednoosobowym, stałe połączenie z siecią internetową nie jest wymagane. Podobnie z resztą, jak subskrypcja pakietu PS+. To dobra wiadomość dla osób, które nie są fanami rozgrywek wieloosobowych i nie korzystają z abonamentu Sony.


Jakie są zalety rozgrywki na konsoli PS5?


Pewnie wielu użytkowników innych platform, także chciałoby zagrać w tę produkcję. Trzeba jednak pamiętać, że producenci konsol posiadają wiele tytułów na wyłączność i tak jest też w przypadku Ratchet & Clank. Wymagania, jakie należy spełnić są więc trochę inne.  Co więcej, rozgrywka na PS5 pozwala w pełni wykorzystać potencjał, drzemiący w grze. Przede wszystkim podzespoły, z których składa się PlayStation, pozwalają na generowanie zapierających dech w piersiach obrazów. Grafika jest po prostu cudowna. Oświetlenie wygląda naturalnie, podobnie jak i występujące cienie. Możesz cieszyć się obrazem w formacie 4K, przy jednoczesnym wykorzystywaniu trybu HDR. Możliwa jest rozgrywka w trybie 60-klatkowym, o ile wcześniej pobierzesz odpowiedni, opcjonalny tryb. Na pewno kojarzysz wiele gier, które miały problem z długim wczytaniem, podczas przełączania lokacji. Producent postarał się, aby proces ten był błyskawiczny. To także zasługa dysku SSD, w który wyposażona jest konsola Sony.


Na satysfakcję z rozgrywki, na pewno wpływa także sam kontroler DualSense. Efekty Trigger oraz system wibracji, pozwala poczuć się jak uczestnik akcji, odgrywanych na ekranie telewizora. Dzięki inteligentnemu padowi, poczujesz każde uderzenie i wybuch.


Zamówienie Ratchet & Clank: Rift Apart


Grę możesz zamówić w naszym sklepie internetowym. Realizujemy zamówienia z dostawą na wskazany adres, do punktów odbioru lub wybranego sklepu stacjonarnego naszej sieci. Gra dostępna jest również w opcji ratalnej! Złóż wygodnie zamówienie na naszej stronie do godziny 20:00, a odbierzesz je już następnego dnia! Przy okazji, sprawdź również ofertę akcesoriów do konsoli PlayStation 5, dostępnych w naszej ofercie.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756