Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Splatoon 3 – premiera i wymagania techniczne

 2022-09-02 

Minęło kilka lat od premiery drugiej odsłony serii. Najwyższy więc czas na Splatoon 3. Wymagania techniczne i informacje na temat nowej gry, znajdziesz w naszym poradniku. Zapraszamy do lektury i życzymy udanej zabawy przy nowym tytule!

Splatoon 3 – data premiery


Splatoon 3 ma zaplanowaną premierę na 9 września 2022 roku. Początek roku szkolnego, to tradycyjny moment na rozpoczęcie sprzedaży wielu hitów. Coraz krótsze dni zachęcają do spędzania czasu przez konsolą lub komputerem. Premiera drugiej części gry miała miejsce w 2017 roku, a więc dość dawno. Po pięciu latach gracze na pewno są dość zniecierpliwieni, a więc oczekiwania wobec tytułu są całkiem wysokie. Już w tym momencie, możliwe jest składanie zamówień przedsprzedażowych. Jest to gwarancja, że gra zostanie dostarczona w dniu premiery. Wielu fanów decyduje się na taki sposób zakupu, bo pozwala on na rozgrywkę w pierwszej kolejności.

Splatoon 3 w naszej ofercie:

Splatoon 3 – wymagania techniczne i dostępność na platformach


Na jakich platformach będzie można zagrać w Splatoon 3? Wymagania techniczne nie będą miały większego znaczenia. Gra bowiem zostanie wydana wyłącznie na konsolę Nintendo Switch. Splatoon jest serią ekskluzywną, stworzoną specjalnie na tę platformę. Nie ma więc większych szans na to, aby gra pojawiła się na komputery osobiste lub konsole Xbox lub PS. Splatoon 3 będzie grą nastawioną na rozrywkę wieloosobową, podobnie jak poprzednie odsłony. Oznacza to więc, że powinieneś dysponować połączeniem sieciowym na swoim Nintendo. 


Poza tym, konieczne jest wykupienie abonamentu Nintendo Switch Online. Nie jest on jednak drogi, bo 3-miesięczy dostęp kosztuje jedynie 32 złote. W ramach abonamentu, możesz nie tylko grać w trybie multiplayer, ale także korzystać z zasobów biblioteki klasycznych hitów. Możesz także zapisywać stan gry w chmurze, aby nie zajmować pamięci konsoli. Udogodnień jest zresztą więcej, ale osoby zainteresowane na pewno chętnie sprawdzą to samodzielnie.


Co wiadomo na temat Splatoon 3?


Na ten moment wiadomo, że nie zostanie wydana polska wersja językowa gry. Nintendo zresztą nigdy nie robi tego dla swoich ekskluzywnych tytułów. Szkoda, ale zapewne takie podejście jest dla producenta bardziej opłacalne. Jako, że jest to gra stworzona pod kątem zabawy wieloosobowej, nie ma to aż tak dużego znaczenia. Gorzej, gdyby rozbudowany tryb fabularny tworzył barierę językową, której mogliby nie przekroczyć na przykład młodzi gracze.
Trzecia odsłona Splatoon będzie raczej oferowała podobne zasady rozgrywki jak poprzednie części. Światło dzienne ujrzał już fragment gameplayu, który prezentuje urywek zabawy. Nie brakuje nowych elementów, ale nie jest to na pewno rewolucyjne w porównaniu z poprzednimi odsłonami. Zdecydowanie zmianie ulegnie lokalizacja, w której umieszczona jest historia. Bohaterowie gry opuszczają znane już Inkopolis. Teraz będą walczyć o nowe miasto – Splatsville. W trzeciej, zapowiadanej części gry, dostępny będzie tryb dla pojedynczego gracza, choć produkcja jest nastawiona głównie na zabawę wieloosobową. O nowych trybach rozgrywki jeszcze wiele nie wiadomo. Na pewno jednak wróci bardzo cenione Turf War. To tryb, w którym gracze dzielą się na dwie ekipy po osiem osób.

splatoon 3

Nowością będzie za to możliwość jeszcze większego spersonalizowania swojej postaci. Tworzenie bohaterów ma być teraz o wiele bardziej satysfakcjonujące. Uda się to, dzięki rozszerzeniu ilości elementów, które mogą być wybrane przez gracza. Zmieniane mogą być nie tylko ubrania, ale nawet kolor włosów lub charakterystyczne znaki. Oczywiście do walki nadal będziesz używać broni wystrzeliwującej kolorowy atrament. Pociski te powodują obrażenia i spowalniają ruchy przeciwników. Arsenał dostępnych broni ma jednak zostać powiększony o kolejne pozycje. Ma pojawić się między innymi łuk! Nie zabraknie także indywidualnych umiejętności, które będą odblokowywane wraz z rozwojem postaci.


Jak wiedzą fani serii, w grze steruje się sympatycznymi postaciami o humanoidalnych cechach. Mogą się one zmieniać także w niewielkie ośmiorniczki, które mogą wydzielać z macek barwiącą ciecz. Przyjęcie takiej postaci pozwala pływać w kałużach farby, która zalewa lokację po strzelaninie. Warto wykorzystać to jako element taktyki podczas rozgrywki wieloosobowej. Jeśli chodzi o mechanikę, to kamera została ustawiona w perspektywie trzeciej osoby – jak miało to miejsce w przypadku poprzednich części. Ilość ruchów możliwych do wykonania, ma jednak ulec zmianie. Według wielu plotek, ma być ich więcej. Jest to także widoczne na jednym z trailerów, który został opublikowany przez producenta. Pierwsze kilkanaście minut zabawy będzie więc potrzebne do poznania nowego sposobu sterowania. Dostępne informacje napawają optymizmem i możemy spodziewać się wydania naprawdę świetnej gry.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756