Poradniki Eksperta

Najlepsza suszarka do włosów – ranking [TOP10]

 2022-11-25 

Wybór suszarek do włosów jest obecnie ogromny. Przychodząc do sklepu często nie wiemy, jaki sprzęt wybrać, by najlepiej spełniał nasze oczekiwania. Zakup jest tym trudniejszy, że jest bardzo wiele cech, które powinna mieć dobra suszarka do włosów. Ranking, który przygotowaliśmy, wskaże najważniejsze funkcje i rozwiązania tych urządzeń, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze. Moc, liczba prędkości pracy, rozwiązania chroniące włosy, bezpieczeństwo użytkowania, ergonomia – to tylko wybrane kwestie, które trzeba mieć na uwadze. Jaka suszarka do włosów sprawdzi się w Twoim przypadku? Podpowiadamy, jaki model wybrać, by efektywnie i bezpiecznie suszyć włosy.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Ceramiczna kratka jonowa

Wysoka moc urządzenia przy niższym nagrzewaniu

Redukcja poziomu hałasu

Brak funkcji turbo

Podstawowy zakres regulacji temperatury

D5715 Thermacare Pro marki Remington to pierwsza w tym zestawieniu suszarka do włosów. Ranking obejmuje ten model ze względu na niezwykle cichą pracę. Silnik urządzenia ma moc 2100 W, ale zachowuje efektywność na poziomie 2300 W. Trzy poziomy ciepła, dwie prędkości nadmuchu oraz chłodny nawiew pozwalają dopasować parametry do bieżących potrzeb. Rozwiązaniem, które działa korzystnie na włosy, jest jonizacja. Sprawia, że włosy się nie elektryzują i sprawdza się na końcowym etapie suszenia. W zestawie z suszarką znajdują się przydatne końcówki: koncentrator oraz dyfuzor.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Technologia jonów mineralnych

Czujnik wykrywający nadmierne ciepło włosów

Wydajniejsze suszenie włosów

Brak funkcji turbo

Brak składanej rączki

Suszarkę Philips BHD530/00 Thermoshield cechuje szeroki zakres regulacji temperatury i prędkości nawiewu. Urządzenie wyposażone jest w specjalny czujnik, który wykrywa nadmierne ciepło włosów i chroni je przed spaleniem. Podczas suszenia uwalniają się jony mineralne, które wnikają w strukturę włosa, chroniąc go przed wpływem promieniowania UV. Poza tym suszarka ma także standardową jonizację. W modelu tym zastosowano wydajny silnik, dzięki któremu prędkość przepływu powietrza wynosi aż 110 km/h, co sprawia, że włosy nawet w niższych temperaturach suszą się znacznie szybciej, a przy tym są zdrowsze.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Uwalnia mikrocząsteczki olejku arganowego

Szeroki zakres regulacji temperatury i prędkości nawiewu

Zimny nawiew powietrza

Brak funkcji turbo

Brak koncentratora w zestawie

Suszarka Remington ACC9300 Shine Therapy Pro ma wszystko, czego potrzebuje najlepsza suszarka do włosów, a do tego wyposażona jest w silnik o przedłużonej żywotności. Aby zwiększyć emisję jonów ujemnych zastosowano tu dwa porty, uwalniające ujemny ładunek elektryczny. Dzięki temu włosy są zdrowe, lśniące i nie elektryzują się. Suszarka ma trzy poziomy temperatury oraz dwie prędkości nadmuchu. Dostępny jest także chłodny nawiew, który dobrze domyka łuski i utrwala fryzurę. Ciekawym rozwiązaniem jest pielęgnacja z wykorzystaniem mikrocząsteczek olejku arganowego, które wnikają we włosy przy każdym suszeniu.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Koncentrator i dyfuzor w zestawie

Zimny nawiew powietrza z blokowanym przyciskiem

Oczko do zawieszania

Brak funkcji turbo

Dość mały zakres regulacji temperatury i siły nadmuchu

Suszarka BaByliss 6709DE to model z silnikiem o mocy 2100 W. Wyposażona jest w dwie prędkości nadmuchu oraz dwa stopnie temperatury powietrza. Ma funkcję zimnego nawiewu, która domyka łuskę włosa i nadaje mu blasku. To też dobry sposób na utrwalenie fryzury. Urządzenie wyposażone jest także w funkcję jonizacji. Sprzęt ten ma wszystko, czego oczekujesz od dobrej suszarki w niewygórowanej cenie. Wygodny uchwyt do zawieszania, ergonomiczna rączka oraz obrotowe mocowanie przewodu sprawiają, że użytkowanie urządzenia jest komfortowe, a przewód nie skręca się.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Koncentrator i dyfuzor w zestawie

Zimny nawiew

Jonizacja

Dość niska moc

Brak trybu turbo

Nasz ranking suszarek do włosów obejmuje także model CV6135 3D Volume Booster marki Rowenta. Urządzenie to ma silnik o mocy 1800 W z wydajnością na poziomie 2400 W, dwie prędkości nadmuchu oraz trzy zakresy temperatury. Nie zabrakło funkcji pielęgnujących włosy, takich jak jonizacja oraz zimny nawiew, dzięki któremu włosy są lśniące i nie elektryzują się. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest technologia zwiększająca przepływ powietrza, która sprawia, że włosy suszą się szybciej. Ważną zaletą urządzenia jest cicha praca silnika, dzięki której suszenie włosów jest jeszcze bardziej komfortowe.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Koncentrator i dyfuzor w zestawie

Jonizacja

Zimny nawiew

Rączka nie składa się

Brak trybu turbo

Model HD900PRO odznacza się eleganckim wyglądem i smukłym kształtem. Wyposażony jest silnik o mocy 2400 W, dwie prędkości nawiewu oraz trzy poziomy regulacji temperatury. Jonizacja chroni włosy przed elektryzowaniem się, a chłodny nawiew domyka łuskę włosa, nadając mu blasku i utrwalając fryzurę. W zestawie z urządzeniem znajdują się dwie nakładki: dyfuzor oraz koncentrator. Suszarka jest łatwa w obsłudze, ma praktyczny uchwyt do zawieszania, a rączka jest dopasowana do kształtu dłoni. Wszystko to sprawia, że użytkowanie urządzenia jest łatwe i komfortowe.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Inteligentna kontrola ciepła

Magnetyczne mocowanie końcówek

Innowacyjna konstrukcja

Brak jonizacji

Brak funkcji Turbo

To kolejna, bardzo wyróżniająca się w tym zestawieniu suszarka do włosów. Ranking obejmuje ją nie tylko ze względu na innowacyjny kształt, ale i zastosowane w niej rozwiązania. Jest to model z cyfrowym silnikiem o mocy 1600 W, trzema prędkościami nadmuchu oraz czterema stopniami temperatury. Suszarka posiada chłodny nawiew, a także bogaty zestaw akcesoriów – w tym praktyczne i eleganckie etui do przechowywania. Model ten został zaprojektowany z myślą o różnych typach włosów. Końcówki dostępne w zestawie to nie tylko klasyczny dyfuzor oraz koncentrator, ale na przykład specjalna nakładka do włosów puszących się oraz nasadka do delikatnego suszenia. Rozwiązaniem unikalnym jest zastosowanie magnetycznego łączenia suszarki i wybranej końcówki. Jest to edycja limitowana w barwach różowego złota i niebieskiej.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Emituje podwójną ilość jonów

Jonizacja

Funkcja turbo

Dość duże rozmiary

Przyciski umieszczone są z boku

Suszarka Remington SuperCare Pro AC7200W to model, który ma wszystko, czego oczekujemy od dobrej suszarki do włosów: regulację prędkości nadmuchu oraz temperatury powietrza, jonizację, chłodny nawiew, a także lekką konstrukcję i wygodną rączkę. Tym, na co należy zwrócić uwagę, jest długi przewód, dzięki któremu manipulowanie suszarką jest bardziej komfortowe. Aby zapewnić równomierne rozprowadzanie powietrza, w wylocie suszarki umieszczono ceramiczną kratkę. Poza dyfuzorem w zestawie z suszarką znajdują się aż dwa koncentratory, z których jeden służy do szybkiego suszenia włosów, a drugi do wygładzania pasm.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Sześć ustawień mocy i temperatury

Technologia ThermoShield chroni włosy

Chłodny nawiew

Brak trybu turbo

Brak dyfuzora

Suszarka do włosów Philips BHD50000 Thermoshield to urządzenie o szerokim zakresie regulacji temperatury oraz prędkości nawiewu. Model ma także jonizację z podwójną ilością jonów, które zapewniają włosom zdrowy i lśniący wygląd oraz zapobiegają elektryzowaniu się. Rozwiązaniem, którego nie mogło zabraknąć, jest chłodny nawiew, który umożliwia wykończenie fryzury i domknięcie łusek włosa. Czujnik wykrywający nadmierne ciepło chroni pasma przed niekorzystnym działaniem zbyt wysokich temperatur i zapobiega ich spaleniu. W wyposażeniu dostępny jest koncentrator. Suszarka ma klasyczny wygląd i kolorystykę.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Pięć zaprogramowanych trybów suszenia

Dodatkowy tryb manualny

Automatyczny dobór trybu suszenia do wybranej nasadki

Brak trybu turbo

Brak składanej raczki

Nasze zestawienie zamyka model SenseIQ BHD827/00. Jest to suszarka polecana tym, którzy lubią sprzęt z najwyższej półki. Wyposażona jest w czujniki, które badają temperaturę oraz nawilżenie włosów, by suszyć szybko i efektywnie, ale jednocześnie bezpiecznie dla włosów i z zachowaniem ich naturalnej wilgotności. Zaletą tego modelu są zaprogramowane tryby pracy, które automatycznie dopasowują temperaturę i siłę nawiewu. W zestawie z urządzeniem znajdują się trzy nasadki: dyfuzor, koncentrator oraz masażer. Wystarczy założyć wybraną nasadkę, a urządzenie samo dopasuje jeden z pięciu automatycznych trybów pracy: delikatny, szybki, tryb do stylizacji, tryb do loków, a także tryb do masażu głowy. Cyfrowy silnik ma moc 1800 W i pozwala na niezwykle szybkie i efektywne suszenie włosów – nawet 30 proc. szybciej w porównaniu do innych modeli tego producenta. Tym, co wyróżnia tę suszarkę, jest także jej nieco inny kształt oraz mniejsze rozmiary.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756