Poradniki Eksperta

Kupno roweru to dosyć poważny wydatek. Na pewno chcesz wybrać pojazd, który pozwoli Ci na wygodną jazdę i dobrze się sprawdzi w różnych warunkach. Ile należy wydać, aby być zadowolonym? Wszystko zależy od Twoich potrzeb, ale popularnym wyborem są rowery do 2000 złotych. W tej kwocie możesz liczyć na dobrej jakości pojazd o solidnej konstrukcji oraz osprzęcie odpowiednim do jazdy amatorskiej i turystycznej.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Czym charakteryzuje się rower do 2000 zł?

Zanim przejdziemy do tego jaki rower do 2000 złotych kupić, warto przyjrzeć się czego możesz oczekiwać w tej cenie. Zacznijmy od konstrukcji ramy. Jej rozmiar czy typ, damski lub męski, to oczywiście kwestia preferencji i sylwetki, jednak korzystając z wyszukiwarki sklepu Media Expert wystarczy, że zaznaczysz swój wzrost a wśród wyników pojawią się rowery odpowiednie dla Ciebie. W tym budżecie powinieneś oczekiwać, aby Twój wymarzony jednoślad miał ramę wykonaną z aluminium. Materiał ten oferuje najlepszy kompromis pomiędzy masą, trwałością konstrukcji oraz ceną. Kupując rower do 2000 zł w Media Expert możesz wybierać spośród nawet kilkuset propozycji z tego typu ramą.


Bez wątpienia znaczenie ma także układ napędowy. W tym segmencie standardem jest 21 biegów w rowerach górskich, trekkingowych czy rowerach crosowych. To całkiem duża liczba ustawień, która wystarczy większości użytkowników. Jednak, jeśli masz większe wymagania to sięgnij po rower do 2000 zł z 24 biegami. W tej kwocie nie powinno być to problemem. Warto zwrócić uwagę na konstrukcję tylnej przerzutki i to, czy wykorzystuje ona wolnobieg czy kasetę. To pierwsze rozwiązanie jest standardem w przystępnych cenowo rowerach. W większości mają one siedmiorzędowy wolnobieg. Kasetę stosuje się zazwyczaj od ośmiu rzędów, jednak nie jest to regułą i są także ośmiorzędowe wolnobiegi. Kaseta jest lepszym rozwiązaniem przede wszystkim ze względów użytkowych. Jest lżejsza niż wolnobieg, generuje mniejsze opory podczas jazdy, jej demontaż i serwisowanie są zdecydowanie łatwiejsze. Ma to znacznie zwłaszcza wtedy, gdy sam chcesz wykonywać większość prac serwisowych przy swoim rowerze.


Są to ogólne cechy jakimi powinien charakteryzować się rower do 2000 zł i czego należy oczekiwać w tym budżecie. Wymagania będą się jednak różnić w zależności od przeznaczenia. Dlatego w dalszej części omówimy najpopularniejsze typy jednośladów w tym przedziale cenowym.

Trekkingowy rower do 2000 zł

Rower trekkingowy jest konstrukcją pośrednią pomiędzy modelami szosowymi a górskimi, przygotowaną z myślą o turystyce. Dobrze sprawdza się w lekkim terenie, jednak ma też na tyle duże koła i wąskie opony, że pozwala na szybką jazdę po utwardzonych drogach. Rower do 2000 zł z tego segmentu powinien mieć aluminiową ramę oraz koła o rozmiarze 28 cali. Kwota ta powinna również wystarczyć na zakup pojazdu z amortyzowanym przednim widelcem i napędem opartym na trójrzędowej korbie i ośmiorzędowej kasecie, co daje łącznie 24 przełożenia. Niestety w tym budżecie trudno będzie znaleźć model z hamulcami tarczowymi, jeśli jednak nie jeździsz w czasie deszczu i po błocie powinny Ci wystarczyć możliwości oferowane przez hamulce szczękowe. Zasady te dotyczą także rowerów crossowych. Mają one zbliżoną konstrukcję do trekkingowych, jednak są pozbawione dodatkowego osprzętu jak bagażnik, błotniki czy oświetlenie.

Miejski rower do 2000 zł

Jaki rower do 2000 zł, przeznaczony do jazdy miejskiej wybrać? Wymagania nie są tak rygorystyczne jak w przypadku modeli trekkingowych czy MTB. Z pewnością pożądana będzie aluminiowa rama, ponieważ rower będzie odczuwalnie lżejszy. Dobrą decyzją będzie również kupno roweru z przynajmniej siedmioma biegami. To powinno wystarczyć do jazdy miejskiej. Polecamy także rowery z 28-calowymi kołami, ponieważ łatwiej uzyskasz większą prędkość. Bez trudu kupisz dobry, miejski rower do 2000 zł o przyzwoitej specyfikacji, nawet znacznie poniżej tej kwoty. Zaoszczędzone pieniądze warto przeznaczyć na dodatkowe akcesoria, na przykład modny i bezpieczny kask czy funkcjonalny koszyk na zakupy montowany do kierownicy.

Górski rower do 2000 zł

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na jeździe w terenie to najlepszym wyborem będzie dobry, górski rower do 2000 zł. Standardem w tym segmencie cenowym jest aluminiowa konstrukcja ramy. Za niezbędne wyposażenie można też uznać hamulce tarczowe, ponieważ jazda po błocie będzie pewnie dla Ciebie codziennością, a tylko one zachowują w takich warunkach pełną skuteczność. Polecamy modele wyposażone w 24 biegi. Duża liczba przełożeń daje możliwość ich dostosowania do warunków panujących na trasie, a w trudnym terenie jest to szczególnie ważne. Niezbędny jest również przedni widelec z amortyzacją. Do wyboru masz trzy rozmiary kół: 26, 27,5 oraz 29 cali. Większe koła są cięższe i mniej zwrotne, lecz pozwalają na łatwiejsze pokonywanie przeszkód oraz uzyskiwanie większych prędkości i zapewniają lepszą stabilność. Wybierając rower do 2000 zł i szukając kompromisu możesz zdecydować się na 27,5-calowe koła. Większe obręcze polecamy przede wszystkim wysokim osobom.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756