Poradniki Eksperta

Rower do 2500 zł – ranking [TOP10]

 2023-07-05 

W czasach, kiedy większość z nas porusza się wygodnie swoimi samochodami lub komunikacją miejską, są osoby, które pragną zmienić ten trend. Jedni zrobią to dla zdrowia, inni dla bliższego kontaktu z przyrodą, a jeszcze inni dla wygody. Wszystkie te cechy możemy uzyskać właśnie dzięki przesiadce na rower. Czy można znaleźć dobry rower do 2500 zł? Przeczytaj nasz ranking i zobacz, który rower warto wybrać.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.5 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

9.0 / 10

Rower do 2500 zł?

Prawdopodobnie każdy z nas jako dziecko miał rower i umiał na nim jeździć. Niestety, z czasem większość z nas go odstawiła i wybrała łatwiejsze, chociaż pewnie niezbyt korzystne dla naszego stanu zdrowia środki transportu. Wydawałoby się też, że jazda autem czy autobusem to także pewniejsze sposoby dostania się w konkretne miejsce. Okazuje się jednak, że dzisiaj, w dużych miastach, znacznie szybciej możemy dojechać rowerem w godzinach szczytu do celu. Poza tym zrobimy to taniej, bez produkcji spalin, a także z korzyścią dla naszego zdrowia.


Niestety, jeżeli w naszej piwnicy nie zalega jakiś stary pojazd z młodych lat lub jest on w stanie agonalnym, należałoby się rozejrzeć za nowym jednośladem. Nowy jednoślad nad starym ma też sporo przewagi. Kupujemy nowiutki pojazd, który nie potrzebuje przez długi czas serwisu i wymiany zużytych elementów, jest to również pojazd z nowszymi technologicznymi rozwiązaniami, które mają wpływ na lżejszą jazdę.


Zakup nowego jednośladu to również możliwość wyboru roweru z odpowiedniej grupy według naszych aktualnych potrzeb, a dziś rodzajów rowerów mamy mnóstwo. To już nie tylko rower miejski, szosowy lub górski, ale i trekkingowy, crossowy, fitness czy gravel. Jaki rower do 2500 zł kupimy? Nie będzie to maszyna z najwyższej półki, ale całkiem dobry pojazd, z którym na nowo rozpoczniemy przygodę z dwoma kółkami.

Rodzaje rowerów

W cenie do 2500 zł mamy możliwość wyboru wielu typów rowerów. Możemy pójść do sklepu i kupić taki rower, o którym zawsze marzyliśmy albo dopasować nowy jednoślad do naszych obecnych potrzeb, takich jak miejsce zamieszkania i przeznaczenie. Za 2500 zł możemy kupić jeden z klasycznych jednośladów, jak rower szosowy, górski na kołach 26 cali, miejski lub coś z nowości z ostatnich lat – jak rower crossowy, fitness, trekkingowy czy górski poruszający się na kołach 29-calowych, albo też nową, kolejną odmianę roweru szosowego, czyli gravel.


Powinniśmy rozważyć, czy będziemy używać roweru rekreacyjnie, do treningów czy będzie nam służył jako środek transportu. Do treningów wybierzemy coś zapewne z lekkich rowerów sportowych, pozbawionych zbędnych akcesoriów takich jak błotniki czy bagażnik. Mogą to być „szosówki” lub rowery górskie. Z kolei w przypadku rekreacyjnych wyjazdów weekendowych poza miasto najlepiej sprawdzi się rower trekkingowy, który jest wyposażony w bagażnik, błotniki i oświetlenie. Sprawdzi się on też jako codzienny środek transportu. Poza trekkingiem do jazdy na co dzień powinniśmy rozważyć także rower miejski.


W tej kwocie „nie zaszalejemy” z możliwością wyboru podzespołów takich jak napęd, mocne hamulce tarczowe czy lekki amortyzator. W przypadku rowerów miejskich rower do 2500 zł będzie całkiem dobrze wyposażonym jednośladem, ale w klasie rowerów sportowych będzie to rower budżetowy, z niższej półki. Od czegoś jednak trzeba zacząć. Być może okaże się, że na nasze potrzeby będzie wystarczający, albo wciągniemy się w sport i z czasem będziemy chcieli lepszej, lżejszej, bardziej zawodowej maszyny.

Jaki rower dostaniemy za 2500 zł?

Rower miejski najlepiej sprawdzi się w codziennych zadaniach, takich jak dojazd do pracy lub szkoły. W tej kwocie kupimy rower z aluminiową ramą, poruszający się też na aluminiowych, 26- lub 28-calowych kołach. Będzie wyposażony w mocny bagażnik, błotniki oraz oświetlenie. Będzie posiadał przerzutki wewnętrzne w tylnej piaście, które będą posiadały od 3 do 7 biegów, lub zewnętrzne posiadające nawet 21 biegów. Atutem roweru miejskiego jest wyprostowana, zdrowa dla kręgosłupa sylwetka.


Na co dzień dobrze sprawdzi się też rower trekkingowy, chociaż jego przeznaczeniem są dalsze wycieczki, nawet kilkudniowe, z bagażem. Dlatego na jego wyposażaniu znajdziemy mocny bagażnik, błotniki – gdyby przyszło nam jechać podczas deszczu i oświetlenie, gdybyśmy nie zdążyli wrócić za dnia. Rowery trekkingowe poruszają się na dość wąskich, 28-calowych kołach, co pozwala na sprawne, szybkie pokonywanie dłuższych, utwardzonych tras. Wyposażane są w napęd 3 x 7 lub 3 x 8, co daje 21 lub nawet 24 biegi.


Szybka jazda po asfalcie to domena roweru szosowego, czyli kolarki. Charakterystyczna kierownica typu baranek wymusza niską opływową pozycję, która pozwoli osiągnąć na tym rowerze łatwo duże prędkości. Czy jednak może być to rower do 2500 zł? Tak, w tej cenie możemy mieć szybki jednoślad, zbudowany na aluminiowej ramie i dużych cienkich kołach.


W tej cenie uda nam się również kupić rower do jazdy w terenie. Rower górski na aluminiowej ramie i dużych, 29-calowych kołach, o którym marzyliśmy, również może być w naszym zasięgu. Jeśli dobrze poszukamy, będzie to rower wyposażony w 22-biegowy napęd Shimano ze średniej półki. Rower górski to oczywiście również amortyzator do łatwiejszego pokonywania bezdroży i hamulce tarczowe, które zadziałają podczas wymagającej jazdy w trudnym terenie. Jak widzimy – w cenie do 2500 zł możemy kupić praktycznie każdy rodzaj roweru i spełnić swoje marzenia.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756