Poradniki Eksperta

Rower crossowy do 2000 zł [TOP5] Ranking


Do najpopularniejszych rowerów typowo sportowych należą szosówki i rowery górskie. Jednak jaki rower będzie dla nas odpowiedni, jeśli nie chcemy jeździć po asfalcie razem z samochodami, ale też nie mieszkamy w terenie górzystym? Co, jeśli preferujemy wypady do lasu czy jazdę polnymi ścieżkami? Rower szosowy na takie drogi się nie nadaje, górski z kolei w tym przypadku to „przerost formy nad treścią” – zupełnie nie wykorzysta swoich możliwości. Najodpowiedniejszym rowerem na takie mało wymagające trasy będzie rower crossowy. Jest to rower o sportowej pozycji, z szerszymi oponami, który odnajdzie się idealnie zarówno na utwardzonych nawierzchniach, jak i w nieco mniej cywilizowanym terenie. Niezbyt szerokie opony z lekkim bieżnikiem będą się dobrze toczyły po asfalcie, ale również poradzą sobie z leśnymi ścieżkami. Jednocześnie geometria ramy roweru pozwoli na aktywną, sportową jazdę, a nawet na wyprawę rowerową, ponieważ większość rowerów crossowych ma możliwość zamontowania bagażnika i błotników. Jaki rower więc wybrać, czy rower crossowy do 2000 spełni nasze oczekiwania?


Rower crossowy INDIANA X-Cross 2.0 M19


Pierwszą propozycją otwierającą ranking rowerów crossowych do 2000 jest Indiana X-Cross 2.0 M19. Choć jest to rower prosty konstrukcyjnie, nie posiadający żadnych komponentów z wyższej półki, to zbudowany jest na aluminiowej ramie i wyposażony w komponenty Shimano. Napęd to 21 biegów obsługiwanych przez tylną przerzutkę Shimano Altus i przednią Shimano Tourney. Rower wyposażony jest również w amortyzator podnoszący komfort jazdy poza utwardzonymi drogami. Z przodu za hamowanie odpowiada mechaniczny hamulec tarczowy, natomiast z tyłu niezawodny hamulec typu V-brake. Duże koła z oponami o niezbyt agresywnym bieżniku dobrze będą toczyły się zarówno po asfalcie, jak i poradzą sobie w lekkim terenie.


rower crossowy do 2000


INDIANA X-Cross 2.0 M19 Dane techniczne


 Rozmiar ramy L

Aluminiowa rama

Rozmiar koła 28 cali

Tylna przerzutka Shimano AltusUdogodnienia


Niska waga ramy

Amortyzator

Przedni hamulec tarczowy

21 biegówRower crossowy INDIANA X-cross 3.0 M21


Kolejną propozycją jednośladu w odpowiedzi na pytanie „Jaki rower crossowy do 2000 kupić?” jest Indiana X-cross 3.0 M21. To lekka konstrukcja na aluminiowej ramie z osprzętem Shimano. Napęd to 8-biegowa przerzutka tylna Shimano Acera i 3-biegowa przednia Shimano Tourney. Rower wyposażony jest w amortyzowaną sztycę, która podniesie komfort podróżowania. Opony o lekkim bieżniku pozwolą na szybką jazdę po utwardzonej nawierzchni, ale dadzą radę też w lekkim terenie, a w poprawie przyczepności wspomoże je przedni amortyzator. Hamulce tarczowe w każdej sytuacji zapewnią skutecznie, a zatem bezpieczne hamowanie.


rower crossowy do 2000


INDIANA X-Cross 3.0 M21 Dane techniczne


Rozmiar ramy XL

Aluminiowa rama

Rozmiar koła 28 cali

Tylna przerzutka Shimano AceraUdogodnienia


Niska waga ramy

Amortyzator

Hamulce tarczowe

24 biegiRower crossowy INDIANA X-Cross 5.0 M21


Indiana X-Cross 5.0 M21 to bardzo konkurencyjna propozycja w kategorii rower crossowy do 2000. Jest to jednoślad o sportowej charakterystyce, stworzony na aluminiowej ramie. To nowa konstrukcja, posiadająca wewnętrzne prowadzenie linek. Wyposażona została w bardzo skuteczne tarczowe hamulce hydrauliczne, odpowiednie do szybkiej jazdy po trasach utwardzonych jak i tej w terenie. Napęd to w sumie 21 biegów obsługiwanych przez tylną przerzutkę Shimano Deore i przednią Shimano Altus. O komfort podczas przejażdżek zadba amortyzowana sztyca, a przede wszystkim amortyzowany widelec Suntour. Opony Schwalbe to uniwersalne rozwiązanie nadające się do szybkiej jazdy po utwardzonym, jak i luźnym, szutrowym terenie.


rower crossowy do 2000


INDIANA X-Cross 5.0 M21 Dane techniczne


Rozmiar ramy XL

Aluminiowa rama

Rozmiar koła 28 cali

Tylna przerzutka Shimano DeoreUdogodnienia


Niska waga ramy

Amortyzator

Hamulce tarczowe

27 biegówRower crossowy INDIANA X-Cross 3.0 M19


Dobrą ofertą w kategorii rower crossowy do 2000 jest też Indiana X-Cross 3.0 M19. Lekka, aluminiowa rama oraz aluminiowe, mocne koła idealnie nadają się do szybkiego pokonywania twardych nawierzchni, ale też sprawdzą się w niezbyt wymagającym terenie. Zapewni to również 24-biegowy napęd Shimano – tylna przerzutka model Acera, natomiast przednia Tourney. Rower wyposażony jest też w amortyzator poprawiający właściwości jezdne oraz komfort, a dodatkowo w amortyzowaną sztycę. Dodatkowym atutem są mocne i skuteczne w działaniu hamulce tarczowe.


rower crossowy do 2000


INDIANA X-Cross 3.0 M19 Dane techniczne


Rozmiar ramy L

Aluminiowa rama

Rozmiar koła 28 cali

Tylna przerzutka Shimano AceraUdogodnienia


Niska waga ramy

Amortyzator 

Hamulce tarczowe

24 biegiRower crossowy INDIANA X-Cross 2.0 M21


Kolejnym kandydatem do jazdy w nietrudnym terenie jest rower crossowy Indiana X-Cross 2.0 M21. Aluminiowa rama oraz duże, 28-calowe koła pozwolą na szybką jazdę oraz łatwe pokonanie różnych nierówności terenu. Za napęd odpowiada tylna, 7-biegowa przerzutka Shimano Altus oraz przednia, 3-biegowa Shimano Tourney. W sumie do dyspozycji mamy 21 biegów. Za hamowanie natomiast odpowiada mocny przedni hamulec tarczowy oraz niezawodny, tylny – typu V-brake. Osoby lubiące jazdę w ternie ucieszy amortyzowany przedni widelec.


rower crossowy do 2000


INDIANA X-Cross 2.0 M21 Dane techniczne


Rozmiar ramy XL

Aluminiowa rama

Rozmiar koła 28 cali

Tylna przerzutka Shimano AltusUdogodnienia


Niska waga ramy

Amortyzator

Przedni hamulec tarczowy

21 biegów


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert