JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Rowery i skutery   Kupujemy rower miejski do 1000 zł

Kupujemy rower miejski do 1000 zł

Mając do dyspozycji 1000 zł i chcąc kupić rower miejski praktycznie nie musisz się ograniczać. Szeroka oferta modeli w założonym pułapie cenowym, które różnią się wyglądem i funkcjonalnością powoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie.Nieważne czy szukasz męskiego roweru miejskiego czy damskiego, 1000 zł to kwota wystarczająca, by poszukiwania te zakończyły się sukcesem. Dzięki rosnącej (i nic nie zapowiada, aby stan ten miał się zmienić) popularności rowerów miejskich, nie tylko możesz wybierać spośród wielu modeli różnych producentów. Możesz też śmiało dopasować rower na miasto do swoich najśmielszych oczekiwań.
Rowery miejskie: rodzaje


Wyróżnić można 2 główne typy rowerów miejskich. Oba świetnie nadają się do sprawnego poruszania po mieście, ale skierowane są do różnego typu rowerzysty. Najpopularniejszym jest tzw. holenderka, czyli rower miejski o klasycznej, prostej ramie, doskonale znany z ulic nie tylko zagranicznych miast. Wyposażony najczęściej w błotniki rowerowe i bagażnik jest uniwersalnym środkiem transportu, który sprawdzi się świetnie, kiedy chcemy dojechać do pracy omijając korki lub korzystać z uroków podmiejskich tras rowerowych. Odpowiednie i praktyczne oprzyrządowanie (poza błotnikami i bagażnikiem jest to też często osłona łańcucha), czyni rowery miejskie złotym środkiem poruszania się.  Jednak to nie jedyny rodzaj roweru miejskiego, o którym warto wspomnieć. Bowiem tam, gdzie kończy się klasyka, zaczyna awangarda. W tym wypadku oznacza to, że już nie tylko funkcjonalność, a wygląd stał się ważnym czynnikiem dla projektantów. Rower cruiser – rower, który jest małym dziełem sztuki. To właśnie o nim mowa. Początkowo, ramy tych pojazdów inspirowane były wyglądem motocykli. Z czasem jednak zakres inspiracji powiększył się, czyniąc rowery tego typu jeszcze lepiej dopasowane do gustów i potrzeb rowerzystów. Obok cruiserów trudno przejść obojętnie. Są idealnym środkiem wyrazu dla wszystkich poszukujących, artystycznych dusz i miłośników nietuzinkowego wzornictwa.

 


Wyróżnij się!


Najłatwiej zrobić to za pomocą koloru roweru. Jednolita czerwień czy czerń, kontrastowa mieszanka barw, a może pastele? W założonym budżecie znajdziesz wiele różnych wariantów kolorystycznych.
Twój rower powinien być także odpowiednio wyposażony. Poza względami praktycznymi to także świetna okazja do tego, by nadać swojemu pojazdowi indywidualny charakter. Poza wspomnianymi wyżej dodatkami, takimi jak bagażnik rowerowy czy błotniki, warto zastanowić się nad jeszcze kilkoma, które zwiększą funkcjonalność i poprawią komfort jazdy. Na pewno warto rozważyć eleganckie lusterko rowerowe, które świetnie pasuje do retro stylu rowerów miejskich. A przy okazji zwiększa bezpieczeństwo rowerzysty na drodze. Dobrym rozwiązaniem będzie też zdecydowanie się na sakwy rowerowe. Montowane na bagażnik sprawią, że na wycieczkę rowerową będzie można wziąć o wiele więcej rzeczy niż dotychczas. Torba rowerowa będzie również dobrym wyjściem: montowana na kierownicę czy ramę okaże się praktycznym rozwiązaniem na co dzień (z łatwością zmieścimy tam klucze od domu, dokumenty czy telefon komórkowy).

 

Rowery miejskie wybierane przez naszych Klientów: 

 

Podsumowanie

 

Chcąc kupić rower miejski i mając do dyspozycji 1000 zł, możesz być pewien, że misja ta zakończy się sukcesem. Dzięki szerokiej ofercie dostępnych na rynku modeli, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w założonym budżecie kupić rower, który dopasowany jest do Twoich potrzeb. Dodatkowo, warto wspomnieć też o możliwości dokupienia szeregu akcesoriów, które zwiększą funkcjonalność roweru miejskiego.