Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Orbitrek – czy warto go kupić?

 2023-08-29 

Nie musisz wybierać się na siłownię, aby móc trenować. Możliwe jest regularne trenowanie w domu, o ile zapewnisz sobie odpowiednie warunki. Jednym ze sprzętów, który pozwala ćwiczyć swoje ciało jest orbitrek. Czy warto go kupić? Odpowiadamy na to pytanie, prezentując zalety posiadania własnego urządzenia.

Orbitrek – czy warto go kupić do domowej siłowni?

Organizacja własnej, domowej siłowni powinna być podparta wiedzą i planem. Nie potrzebujesz wcale dużej ilości sprzętu, aby poprawić swoją wydolność lub zadbać o sylwetkę. Podstawą jest wybór właściwych urządzeń, takich jak na przykład orbitrek. Czy warto kupować ten sprzęt? Zdecydowanie tak. Jeśli nie masz ochoty na bieganie lub nie pozwalają Ci na to stawy, to rower eliptyczny jest świetnym wyborem. Zalet ćwiczeń na orbitreku jest naprawdę sporo i nie sposób je opisać w kilku zdaniach. Oczywiście wybór właściwego urządzenia może nie należeć do najłatwiejszych, dlatego zachęcamy do lektury pozostałych poradników na naszej stronie. Możesz także liczyć na wsparcie naszych specjalistów, którzy pomogą wybrać właściwy model.

Orbitreki w naszej ofercie:

Zalety posiadania własnego sprzętu i ćwiczenia na orbitrek

Przede wszystkim, ćwiczenie z wykorzystaniem prawidłowej techniki zapewnia płynny ruch, który nie jest możliwy do osiągnięcia w takim stopniu na innych urządzeniach fitnessowych. Podczas pracy z orbitrekiem zaangażowane są praktycznie wszystkie partie mięśniowe – zwłaszcza te o większej powierzchni. Ważną sprawą jest to, że stopy nie uderzają o podłoże, co występuje w przypadku biegania. Dzięki temu zużycie stawów jest mniejsze. To bardzo ważna informacja dla osób z nadwagą lub seniorów, którzy posiadają problemy z układem ruchu. To świetny sprzęt dla osób, które nie miały wcześniej zbyt wiele wspólnego z aktywnością fizyczną i czeka ich korekta wielu zaniedbań.


Dzięki pracy dużej ilości partii mięśniowych, spalanych jest wiele kalorii. To na pewno dobra informacja dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Schudnięcie w ramach regularnego treningu na orbitreku jest rzeczywiście możliwe, ale o efektach więcej napiszemy poniżej. Co ważne, sprzęt pozwala także poprawić ogólną wydolność, w tym także parametry krążenia i układu oddechowego. Jednak zaletą posiadania konkretnie własnego orbitreka, jest możliwość ćwiczenia kiedy tylko masz na to ochotę. Nie musisz wychodzić z domu, ani kupować karnetu. Po prostu trenujesz – nawet podczas oglądania ulubionego serialu lub filmu.

Możliwe efekty ćwiczenia na orbitreku

Orbitrek, nazywany fachowo rowerem eliptycznym, jest bardzo popularnym sprzętem, który można spotkać na praktycznie każdej siłowni. Jest to zasługa możliwości, które oferuje, a nie dzieło przypadku. Jak już pisaliśmy, urządzenie to doskonale sprawdza się podczas odchudzania. Orbitrek może być z powodzeniem używany do trenowania cardio. Cykle treningowe można łączyć z treningiem siłowym, w ramach uzupełnienia.


Oczywiście efektów pracy z orbitreków nie powinieneś spodziewać się od razu. Jak w przypadku każdej dyscypliny sportowej, potrzebna jest cierpliwość i zaciętość, która pozwala przechodzić przez kolejne etapy budowania kondycji i walki o lepszą sylwetkę. W pierwszym okresie przede wszystkim wypracuj właściwą technikę, która bardzo ułatwia wykonywanie ćwiczeń. Pierwsze efekty powinny pojawić się po około miesiącu. Oczywiście waga nie pójdzie w dół od razu – potrzebna jest do tego silna wola. Efekty na pewno będą lepsze, jeśli oprócz regularnych ćwiczeń, zadbasz również o zbilansowaną dietę. Właściwe odżywianie jest kluczem do lepszej sylwetki oraz samopoczucia. Efekty treningów warto zapisywać. Prowadzenie dziennika rezultatów pozwala dostrzegać zmiany, które mogą być niedoceniane i utracone z pamięci. Warto zapisywać nie tylko efekty, ale również parametry samego treningu. Ułatwi to wprowadzanie zmian, które pozwolą uczynić trening jeszcze bardziej efektywnym.

Czy na orbitreku należy ćwiczyć codziennie?

Osoby mające już kontakt ze sportem, wiedzą, że to pytanie-pułapka. Treningi oczywiście powinny być regularne, ale nie można doprowadzić do przetrenowania. Dotyczy to zarówno ilości ćwiczeń w tygodniu, jak i ich intensywności. Pierwsze treningi powinny mieć miejsce maksymalnie 3 razy w tygodniu i nie powinny trwać zbyt długo. 30 minut wystarczy, abyś mógł wypracować właściwą technikę, ale także przygotował organizm do regularnego trenowania. Nawet jeśli już będziesz miał za sobą kilka tygodni trenowania na orbitreku, pamiętaj o regeneracji. Jest ona niezbędna, aby mięśnie mogły rosnąć i wzmacniać się. Warto korzystać z rozpisek treningowych, które znajdziesz bez problemu w Internecie. Pamiętaj jednak, że każdy organizm należy traktować indywidualnie. Nie powinieneś porównywać się do innych użytkowników, którzy mogą mieć inne gabaryty lub wydolność na zupełnie innym poziomie.

Orbitreki w naszej ofercie:

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756