Poradniki Eksperta

Ranking 5 najlepszych głośników mobilnych do 200 zł!

Co oznacza termin „głośnik mobilny”? Głośnik taki musi spełniać dwa warunki – nie potrzebować zewnętrznego zasilania do działania (czyli mieć własną baterię) oraz łączyć się bezprzewodowo ze źródłami dźwięku. W tym drugim przypadku jest to zazwyczaj łączność Bluetooth, choć można znaleźć modele mające moduł Wi-Fi. 


Jak wybrać głośnik mobilny dla siebie?


Wybierając głośnik bezprzewodowy dla siebie, należy najpierw zastanowić się, gdzie będzie używany. Różnica jest istotna, ponieważ wiele dostępnych w sprzedaży modeli może pochwalić się wodo- i pyłoszczelnością, co gwarantuje, że bezpiecznie można zabrać je na plażę, basen czy wycieczkę po bezdrożach. Pierwszy głośnik na świecie został opatentowany przez Horacego Shorta z Londynu w 1898 roku. Gdyby zobaczył możliwości dzisiejszych, byłby z pewnością dumny z bycia ich prekursorem. Głośniki mobilne przeznaczone do domu nie wymagają aż takiego stopnia ochrony, powinny natomiast mieć dobry zasięg, dzięki któremu źródło muzyki może znajdować się w dowolnym pomieszczeniu mieszkania czy domu. Zaletą może być możliwość połączenia kablowego – umożliwia podpięcie głośnika pod urządzenia nieobsługujące BT.


Zakres cenowy głośników mobilnych jest ogromny – już od kilkudziesięciu złotych do ponad tysiąca. W tym rankingu skupiamy się na dolnej półce cenowej, czyli egzemplarzach kosztujących do 200 złotych. Oto pięć głośników mobilnych, których nabycie warto rozważyć!

  • MANTA SPK303 Fortan – głośnik o eleganckim, opływowym kształcie, mający 10 W mocy i emitujący dźwięk stereo. Poza transmiterem Bluetooth posiada także port USB, wejście AUX oraz możliwość obsługi kart pamięci. Dzięki temu może posłużyć do odtwarzania muzyki z wielu różnych źródeł. Jeżeli Fortan jest sparowany z telefonem, można wykorzystać go jako zestaw głośnomówiący – umożliwia to wbudowany mikrofon. Bateria ma pojemność 1800 mAh, co powinno wystarczyć na 5-6 godzin słuchania na średniej głośności.
  • Creative Chrono – to nie tylko głośnik, ale również zegar, radio FM i radiobudzik. Wyposażono go w wyświetlacz o trzech poziomach jasności. W obudowie znajdują się dwa głośniki: pełnozakresowy oraz niskotonowy, dzięki któremu podkreślane są basy. Źródłem dźwięku może być sparowane przez Bluetooth urządzenie, karta pamięci lub urządzenie podłączone przez wejście AUX. Wbudowana bateria powinna umożliwić korzystanie z niego przez 8 godzin bez konieczności ładowania.
  • JBL Clip 2 – designerski głośnik Bluetooth o kompaktowych rozmiarach: 141 x 94 x 42 mm. Specjalny uchwyt umożliwia powieszenie go na ścianie, przy plecaku czy trzymanie w ręce. Wykonany został z solidnego aluminium, jest wodoszczelny (można nawet zanurzyć go w wodzie do głębokości 1 m), a jego moc wynosi 3 W. Bateria pozwala na ośmiogodzinne użytkowanie. Korzysta z transmisji Bluetooth 4.2, co pozwala na parowanie z urządzeniami w odległości nawet do 15 metrów! Może być wykorzystywany jako zestaw głośnomówiący od odbierania połączeń przychodzących.
  • Blow BT1000 – głośnik mobilny w kształcie tuby, z umieszczonym na jednej ze ścianek zegarem elektronicznym. Na górze obudowy z solidnego tworzywa sztucznego znajdują się pokrętła służące regulacji głośności, a także ustawianiu siły basów, co pozwala na dopasowanie brzmienia do indywidualnych preferencji. Oprócz Bluetooth może łączyć się z urządzeniami poprzez AUX i wejście 3,5 mm, ma także wbudowany czytnik kart pamięci. Transport ułatwia skórzany pasek, dzięki któremu głośnik można wygodnie zarzucić na ramię. Akumulator powinien umożliwić do 3 godzin pracy.
  • PHILIPS BT110B/00 – głośnik o mocy 4 W, z solidną, wodoodporną obudową i funkcją zapobiegania obcinaniu pasma, co pozwala na słuchanie muzyki z wyższym poziomem głośności nawet przy niskim stanie naładowania baterii. Ta z kolei powinna umożliwić cieszenie się muzyką przez pełne osiem godzin. A dzięki wbudowanemu mikrofonowi można wykorzystywać ten model do odbierania połączeń przychodzących

Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert