JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Telewizory i RTV   Jaki telewizor dla kinomana kupić?

Jaki telewizor dla kinomana kupić?

Zbliża się jesień. Dla wielu rodzin będzie to powód aby zakupić nowy telewizor do swojego domu. Film w gronie najbliższych to wyśmienity sposób na zabicie nudy lub odpoczynek. Każdy z nas ma swoje ulubione tytuły, więc o brak produkcji do obejrzenia nie będziesz narzekać. Jednak jaki telewizor spełni nasze oczekiwania? Doskonale wiesz, że producenci oferują Ci setki pozycji dobrych telewizorów na wieczorne seanse. Aby obejrzeć ulubiony film warto zwrócić na niektóre parametry przy zakupie nowego odbiernika. Czym się kierować? Zapraszamy do lektury.


Telewizor na lata

 

Współczesne sprzęty typu telewizor, laptop czy smartfon szybko się starzeją. Nowe modele zalewają rynek w błyskawicznym tempie. Doskonale wiemy, że inwestycja w nowy telewizor docelowo ma posłużyć nam chociaż kilka lat. Dodatkowo warto pamiętać, że telewizor będzie używany stosunkowo często i przez wiele osób, np. wszystkich domowników. Dbając o domowy budżet uwaznie rozpatrz koszt inwestycji i zaplanuj ile czas ma posłużyć Ci telewizor. Przedział cen telewizorów, które w stu procentach zaspokoją całą rodzinę oscyluje w wysokości 1500-3000zł. To atrakcyjna cena jak za tyle możliwości i rozrywki. Zakup flagowego telewizora może okazać się sporym wydatkiem, jednak możemy natrafić na atrakcyjne modele w niskich cenach w okresie jesienno-zimowym. Sprawdź aktualne ceny najnowszych modeli klikając tutaj.

 

Przekątna ekranu

Niewątpliwie kluczową cechą telewizora jest jego wielkość, a właściwie wielkość ekranu. Producenci wciąż ścigają się w wielkości prezentowanych TV.Nie zawsze większy telewizor gwarantuje większy komfort oglądania filmów. Wybierając telewizor do mniejszego pokoju radzimy zakup telewizora około 40-50 calowego. Wieksze ekrany mogą być uciążliwe podczas seansu z niewielkiej odległości. Nieodpowiednie dobranie wielkości telewizora do małego pomieszczenia może skutkować bólem karku lub oczu nawet podczas krótkich spektakli. Jednak jeśli telewizor docelowo zagości w przestrzennym pokoju standardowe 40 cali może nie wystarczyć. Przy dużych pokojach najbardziej odpowiednią przekątną ekanu będzie przedział 45-65 cali. To zagwarantuje Ci wysoką jakość obrazu i komfort oglądania.

  

 

Kino 3D w domu? Możliwe!

Wiele telewizorów, które możesz znaleźć w sklepach oferują nam opcję oglądania filmów w 3D. Wystarczy założyć specjalne okulary, uruchomić film i możemy poczuć się jak w profesjonalnym kinie. Seans 3D to masa dodatkowych doznań, które możesz zapewnić sobie i swoim bliskim. Wyobraź sobie, jakie zaskoczenie wywołasz wśród znajomych mówiąc „Zapraszam Was na film w 3D w moim domu”. Telewizory posiadające funkcję 3D w zestawie posiadają minimum dwie pary okularów, które są niezbędne do oglądania. Jeśli zaprosisz znajomych, pamiętaj o odpowiedniej ilości okularów w swoim kinie.

 

Jakość obrazu

Pamiętasz czasy, kiedy to obraz w większości telewizorów był nieostry? Chwile, gdy ulubiony program telewizyjny odbierał w zwariowanych kolorach? Zapomij o tym. Jakość obrazu w nowych telewizorów zwali Cię z nóg.

Oprócz standardowej jakości na miarę XXIw., czyli jakości HD mamy kilka innych, jeszcze lepszych jakości obrazu we współczesnych telewizorach. Producenci filmowi nie zostają w tle w temacie nowych technologii dlatego też sprzęty, które posłużą nam do oglądania wideo mają coraz to lepsze parametry. Kupując nowy odbiornik zwróć uwagę na obecność jakości 4K lub UltraHD. Dzięki nim odniesiesz wrażenie żywego obrazu i jeszcze mocniej poczujesz fabułę ulubionego filmu.