Poradniki Eksperta

Lodówka z ekranem, czyli nowoczesne rozwiązania w Twojej kuchni


Wśród dostępnych na rynku lodówek nie brakuje zaawansowanych i innowacyjnych modeli. Do takich możemy z pewnością zaliczyć multimedialne urządzenia wyposażone w duży ekran dotykowy, który czyni z chłodziarko-zamrażarki prawdziwe centrum zarządzania inteligentnym domem. Tego typu sprzęt znajdziesz w ofercie firmy Samsung. Lodówka z ekranem w niektórych sytuacjach może być też ciekawą alternatywą dla tabletu czy telewizora. Dzięki swojej bogatej funkcjonalności sprawdzi się w wielu rozmaitych sytuacjach, ułatwiając codzienne życie domownikom.


lodówka z ekranem


Parametry ekranu


Lodówka z ekranem to zwykle urządzenie wielkogabarytowe, o dużej pojemności. Może więc zapewnić nie tylko wygodę użytkowania, ale też wiele miejsca do przechowywania żywności, zarówno w komorze chłodzenia, jak i zamrażania. Wyświetlacz w tego typu lodówkach ulokowany jest na drzwiach chłodziarki. Jest to dotykowy ekran LCD, który ma najczęściej przekątną 21,5 cala i rozdzielczość Full HD. Można więc powiedzieć, że jest to poniekąd lodówka z telewizorem, ponieważ na tak dużym wyświetlaczu można również oglądać filmy, seriale, a nawet korzystać z serwisów VoD. Na ekranie wbudowanym w lodówkę możemy też wyświetlić to, co aktualnie oglądamy na smartfonie.


Centrum zarządzania domem


Multimedialna lodówka z wyświetlaczem ma wbudowany moduł Wi-Fi. Dzięki temu może pełnić rolę centrum zarządzania innymi, kompatybilnymi urządzeniami RTV i AGD zainstalowanymi w domu i skomunikowanymi w ramach domowej sieci internetowej, np. pralką, lodówką, robotem sprzątającym czy telewizorem. Wykorzystując odpowiednią aplikację uruchomioną na ekranie lodówki możemy np. śledzić postępy prania, uruchomić piekarnik, włączyć lub wyłączyć klimatyzację, ustawić temperaturę w pomieszczeniu, wyświetlić obraz z wideodomofonu, a także zaprogramować parametry pracy robota sprzątającego. Możliwości wykorzystania tego typu lodówki jest mnóstwo.


Lodówka z ekranem i wbudowanym modułem Bluetooth może też pełnić funkcję zestawu głośnomówiącego. Tego typu urządzenie ma oczywiście wbudowane również głośniki i mikrofon. Połączenie przychodzące, zamiast na smartfonie, możemy wówczas odebrać z wykorzystaniem wyświetlacza lodówki. Można też do kogoś zadzwonić wybierając rozmówcę przy pomocy 21,5-calowego wyświetlacza dotykowego.


Sprawdź również: Inteligentna lodówka smart – jak odmieni Twoje życie?


Lodówki z ekranem w naszej ofercie:


Sposób na komunikację


Ekran takiego urządzenia może być świetną alternatywą dla karteczek z ważnymi informacjami, które w wypadku klasycznych modeli przyczepiamy zwykle na magnes do drzwi lodówki. Mogą to być wirtualne notatki z listą zakupów, rzeczami do zrobienia, istotnymi datami itp. „Kartka” wyświetlona na ekranie lodówki niezgubi się, a w wolnej chwili możemy wygodnie, elektronicznie coś do niej dopisać lub wychodząc z domu „przykleić”, czyli dodać do ekranu nową, zawierającą np. ważny komunikat dla pozostałych domowników.


Kulinarny pomocnik


Lodówka z ekranem może być też doskonałym kulinarnym pomocnikiem w kuchni. Na dużym ekranie możemy wygodnie wyświetlać znalezione w Internecie lub podesłane nam przez kogoś mailem przepisy. Możemy też oglądać zamieszczone na portalach społecznościowych tutoriale prezentujące w formie wideo kolejne kroki, jakie powinniśmy wykonywać podczas kulinarnych eksperymentów. Dostępna jest także specjalna aplikacja z przepisami na rozmaite dania, które prezentowane są w formie prostych wskazówek wyświetlanych na ekranie. Inna aplikacja – na podstawie preferencji użytkownika i tego, co znajduje się w lodówce – podpowiada, jakie dania można przygotować. Ułatwia ponadto stworzenie listy zakupów.


Lodówka sprzętem audio?


Lodówki z wyświetlaczem mają wbudowane nagłośnienie (np. 5-watowe głośniki stereo). W wypadku niektórych modeli producent chwali się głośnikami klasy premium, które mają zapewnić bardzo dobrej jakości brzmienie dźwięku odtwarzanego przez lodówkę, bogatego zarówno niskie, jak i średnie częstotliwości. Dzięki temu wrażenia z oglądanych materiałów wideo czy też odtwarzanej muzyki z serwisów streamingowych (np. Spotify czy Amazon Music), podcastów i internetowych programów radiowych będą niezapomniane.Wbudowana kamera


Lodówka multimedialna może mieć też wbudowaną kamerę. Dzięki temu możemy „zajrzeć” do wnętrza chłodziarki bez konieczności podchodzenia do urządzenia i otwierania drzwi lodówki. Zawartość komory chłodzenia możemy wyświetlić na wbudowanym ekranie, ale także na smartfonie z zainstalowaną odpowiednią aplikacją. Dzięki temu, będąc już na zakupach możemy sprawdzić, czego brakuje w lodówce. Zdjęcia zawartości chłodziarki wykonywane są za każdym razem, kiedy zamykamy drzwi urządzenia.


lodówka z ekranem


Nagrody za innowacyjność


Tego typu urządzenia są doceniane przez rozmaitych fachowców, nie tylko z branży AGD, ale także użytkowników i internautów. Świadczą o tym nagrody, jakie w ostatnich latach przyznano lodówkom z wbudowanym wyświetlaczem dotykowym, w tym m.in. za innowacyjność.


Projektanci i producenci nie przestają zaskakiwać możliwościami modeli z ekranem. Oprogramowanie w tych lodówkach jest ciągle udoskonalane. Kto wie, być może niedługo będziemy mogli korzystać nie tylko z ekranu dotykowego, ale także „rozmawiać” z lodówką.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756