Poradniki Eksperta

Lodówki do 1500 zł – ranking [TOP10]

 2023-05-24 

Lodówka jest sprzętem, który znajduje się w każdej kuchni. Może być też wykorzystywana w biurach, akademikach, puntach gastronomicznych, pokojach hotelowych, a nawet gabinetach lekarskich, czy kosmetycznych. Im większy model, tym więcej żywności będzie w stanie przechować w odpowiednich dla niej warunkach. Wybór odpowiedniego sprzętu zależy od jego przeznaczenia oraz potrzeb użytkowników w zakresie przechowywania żywości. Producenci oferują rozmaite modele, typy, kolory i konstrukcje urządzeń chłodniczych. Od wysokich modeli o pojemności 250 l do małych lodówek typu kostki, które najczęściej spotkamy w pokojach hotelowych. Co oferują lodówki do 1500 zł i na jakie parametry warto zwrócić uwagę wybierając taki sprzęt? Przygotowaliśmy ranking 10 modeli, który z pewnością będzie pomocy w doborze tego urządzenia chłodniczego.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Odpowiednie przechowywanie żywności

Odpowiednia lodówka to taka, która spełnia oczekiwania domowników względem ich przyzwyczajeń dotyczących przechowywania żywności. Powinna być również dostosowana do ilości zakupów robionych na tak zwany jeden raz oraz częstotliwości przygotowywania posiłków. Wszystkie te aspekty w połączeniu z pojemnością lodówki i jej szczególnym wyposażeniem, powinny sprzyjać niemarnowaniu żywności. To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale dodatkowo również czasu.


Odpowiednie przechowywanie żywności to takie, w którym produkty spożywcze, mogą być bezpiecznie przetrzymywane w odpowiedniej dla siebie temperaturze i wilgotności, a także w specjalnie wyznaczonych strefach, jak np. warzywa, owoce, nabiał, jajka, czy butelki. Takie parametry spełnią nawet lodówki do 1500 zł.

Rodzaje lodówek do 1500 zł

Ranking 10 modeli, który przygotowaliśmy, zawiera wiele rodzajów lodówek, które z uwagi na gabaryty oraz wyposażenie wnętrza łatwo dopasować zarówno do małej kuchni, jak i dużej przestrzeni kuchennej, otwartej na inne pomieszczenia. Lodówki do 1500 zł występują jako wysokie chłodziarkozamrażarki z oddzielnym dolnym lub górnym zamrażalnikiem, a także takie, które oferują zamrażalnik wewnętrzny. Innymi rodzajami są tak zwane lodówki podblatowe, których wysokość nie przekracza 85 cm, co sprawia, że z powodzeniem możemy je umieścić w ciągu dolnej, kuchennej zabudowy meblowej i praktycznie przykryć od góry blatem roboczym. Dodatkowo możemy wybierać wśród modeli zarówno wolnostojących, jak i do zabudowy.

Gabaryty, a pojemność lodówki

Ważnym parametrem lodówki do 1500 zł będzie jej pojemność. To od niej zależeć będzie przydatność sprzętu dla danego gospodarstwa domowego. Należy przyjąć, że im mniejsze wymiary sprzętu, tym będzie się on odznaczał mniejszą pojemnością.


W niektórych wypadkach zdarza się, że przestrzeń kuchni nie pozwala na umiejscowienie w niej wysokiej lodówki z dolnym lub górnym zamrażalnikiem. Na to też jest wyjście. Producenci sprzętu chłodniczego oferują np. modele podblatowe, zarówno wolnostojące, jak i lodówki do zabudowy, które wyposażone są wyłącznie w strefę chłodzenia. Do takich lodówek można dokupić zamrażarkę o tych samych wymiarach i stworzyć duży, praktyczny tandem chłodniczy. Dostrzegli to producenci i nierzadko oferują gotowe zestawy chłodnicze, składające się z oddzielnej chłodziarki i zamrażarki, które można ze sobą zestawić. Do tego pasują do siebie wzorniczo. Takie rozwiązanie sprawia, że nawet w najmniejszej kuchni można praktycznie i funkcjonalnie przechowywać żywność.

Zamrażalnik górny, czy dolny?

Najbardziej popularne lodówki do 1500 zł to takie, które oprócz komory chłodzenia wyposażone są również w oddzielną komorę zamrażania. Obie komory umiejscowione są w jednej konstrukcji, ale wyposażone są w oddzielne drzwi. Takie lodówki sprawdzą się zarówno dla osób, które robią duże zakupy raz na jakiś czas, jak i w rodzinach, gdzie posiłki są przygotowywane z dużą częstotliwością. Wśród rodzajów, producenci oferują lodówki z dolnym lub górnym zamrażalnikiem. Wybór umiejscowienia komory zamrażania powinien zależeć od preferencji użytkownika. W naszym rankingu występują oba typy tych urządzeń. Warto też wiedzieć, że lodówki stylizowane na lata pięćdziesiąte i sześćdziesiąte ubiegłego wieku, w większości oferują górny zamrażalnik. Wynika to z trendów konstrukcyjnych stylu retro.

Praktyczny system No Frost

Lodówki do 1500 zł mogą być wyposażone w praktyczny system No Frost. Wśród chłodziarek jest on niemal standardem. Rzadziej natomiast występuje w komorze zamrażania. Nowoczesne modele oferują system Total No Frost, co oznacza, że zarówno komora chłodzenia jak i zamrażania, nie wymagają manualnego rozmrażania. Specjalne systemy wentylatorów rozprowadzają równomiernie schłodzone powietrze po całej komorze lodówki. To sprawia, że woda, która skrapla się np. pod wpływem ciepła dostającego się do lodówki przez otwarte drzwi, zostaje odparowana, a nie jak w przypadku tradycyjnych konstrukcji, przymarznięta do wewnętrznych ścianek lodówki. Brak lodu i szronu, oznacza brak konieczności rozmrażania sprzętu. To bardzo komfortowe i bezpieczne dla urządzenia chłodniczego rozwiązanie.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756