Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

NVIDIA GeForce RTX z serii 40, czyli jak wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji

  2024-02-20


Najnowsza seria układów graficznych NVIDIA GeForce RTX z serii 40 to nie tylko niedostępne do tej pory osiągi i wydajność, ale również wsparcie sztucznej inteligencji. To jest kluczowe, by zapewnić jak najlepsze działanie gier i pozwolić twórcom zwiększyć jakość i efektywność swojej pracy. AI w kartach graficznych RTX zapewni Ci dodatkowe wsparcie, które pozwoli osiągnąć jeszcze więcej!

Transmisje na żywo z AI

Jednym z ważniejszych dla streamerów jest oprogramowanie NVIDIA Broadcast, które dzięki użyciu sztucznej inteligencji zamieni domowe pomieszczenia w półprofesjonalne studio do prowadzenia transmisji na żywo. AI zapewnia usuwanie szumów, przygotowuje wirtualne tło, pomaga zarządzać transmisją i daje wrażenie widzom utrzymywania przez Ciebie kontaktu wzrokowego z nimi, nawet jeśli nie lubisz patrzeć prosto w obiektyw.

AI dla graczy

Układy graficzne NVIDIA GeForce RTX 40 zapewniają nowe możliwości i wsparcie AI oraz DLSS. Dzięki takim rozwiązaniom uzyskujemy najwyższą wydajność w ponad 500 najlepszych grach i aplikacjach. Zoptymalizowanie sprzętu podczas grania i zarządzanie chłodzeniem, akustyką, zasilaniem i ogólną wydajnością jest zarządzane przez sztuczną inteligencję, co zapewnia maksymalny komfort podczas rozgrywki. Sztuczna inteligencja odpowiednio zarządza wyświetlaną ilością klatek na sekundę, tak, by uniknąć spadków mocy powodujących nieprzyjemne przycinanie się obrazu i upłynnić rozgrywkę. To wszystko jest połączone z zarządzaniem chłodzeniem w taki sposób, by zapewnić cichą ich pracę.

AI dla programistów

Potęga sztucznej inteligencji jest ogromna. Dzięki wykorzystaniu AI w układach GPU GeForce RTX serii 40 możesz w bardzo szybki sposób tworzyć światy gier, postaci, a to wszystko w otwartych światach 3D przy pomocy oprogramowania RTX Remix wspomaganym przez AI. Przy ogromnej wydajności kart graficznych i pomocy AI jeszcze szybciej możesz programować swoje ulubione treści. Specjalne aplikacje dla programistów są akcelerowane pod kątem wydajności na sprzętach NVIDIA RTX, są to między innymi: NVIDIA Omniverse, Adobe Substance, Adobe Painter, Blender czy Unreal Engine. To wszystko zapewni Ci ogromną przewagę nad innymi, komfort pracy i oszczędność cennego czasu.

To wszystko dostępne w chmurze

Bardzo ważna w dzisiejszych czasach jest kompatybilność i połączenie aplikacji i sprzętów. Technologia RTX dostępna jest w chmurze i wspiera rozwiązania takie jak ChatGPT, Microsoft 365 Copilot czy Midjourney. Platforma RTX pozwala również pisać własne modele AI, korzystać z chatbotów do pisania makr w arkuszu kalkulacyjnym i generować grafiki w chmurze. 

 

Wsparcie sztucznej inteligencji jest widoczne nie tylko w zarządzaniu wydajnością kart graficznych zapewniającym cichą pracę laptopa i płynną rozgrywkę w najbardziej wymagające tytuły, ale również wśród rozwiązań kreatywnych. Coraz więcej twórców (grafików, projektantów, streamerów internetowych) nie wyobraża sobie pracy bez platformy NVIDIA Studio i rozwiązań w niej zastosowanych. 

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756