Poradniki Eksperta

Najlepszy antywirus – ranking [TOP10]

 2022-12-14 

W sieci internetowej wykonujemy coraz więcej codziennych czynności. Od ciekawostki technologicznej do podstawowego narzędzia współczesnego świata – tak w dużym skrócie możemy opisać rozwój Internetu. Korzystamy z niego jako źródła rozrywki, miejsca pracy, świetnego sposobu na komunikację, robienie zakupów i wiele, wiele więcej. Właśnie dlatego tak istotne jest, by zabezpieczyć swoje urządzenia oraz wrażliwe dane przed wpływem szkodliwych, złośliwych aplikacji, wirusów itd. W tym zadanie pomoże nam odpowiedni, dobry antywirus. Oprogramowanie antywirusowe skanuje wszelkie pliki, które mają szanse być zagrożone zainfekowaniem. Przed nami ranking antywirusów płatnych – systemów bardziej zaawansowanych, często aktualizowanych, a przez to zapewniających znacznie większe bezpieczeństwo. Jaki jest najlepszy antywirus na rynku?

Kopie zapasowe

Secure VPN

Urządzenia mobilne

Wymagane źródło płatności

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajmuje antywirus Norton 360 Deluxe. Produkt gwarantuje nam rok ochrony przed wirusami na trzech urządzeniach – komputerach stacjonarnych, laptopach oraz smartfonach. Przez wielu ekspertów Norton 360 Deluxe jest uważany za najlepszy antywirus. Swoją pozycje zawdzięcza przede wszystkim skutecznie działającym barierom antywirusowym, działającym zarówno w czasie, gdy urządzenie jest w trybie on-line, jak i gdy sprzęt nie jest połączony z siecią internetową. Dużą zaletą tego programu jest dostęp do aż 25 GB miejsca w chmurze na bezpieczne zapisywanie kopii zapasowych danych komputera. Dzięki temu w razie awarii urządzenia (czy to czysto technicznej, czy mechanicznej) będziemy mieli stały dostęp do najważniejszych dla nas danych

Wysoka liczba stanowisk

Ochrona antyspamowa

Kontrola rodzicielska

Brak kopii zapasowych

Drugie miejsce w naszym rankingu zajmuje program, który wyposażony jest w liczne udogodnienia. Mowa tu o antywirusie McAfee Total Protection. Cena pakietu jest nieco wyższa w porównaniu z wyżej omawianym systemem, lecz w zamian otrzymujemy pakiet możliwości takich jak ochrona antyspamowa, ewentualna kontrola rodzicielska czy, oczywiście, ochrona antywirusowa. Warto również dodać, że antywirus McAfee Total Protection jest w stanie obsługiwać aż do 5 urządzeń jednocześnie – wliczamy w to zarówno komputery stacjonarne, przenośne, jak i smartfony oraz tablety (obsługiwane systemy to Windows, Android oraz iOS).

Kopie zapasowe

Atrakcyjna cena

Szyfrowanie danych

Mniej miejsca w chmurze

Czy już znalazłeś najlepszy antywirus? Jeśli nie, być może kolejna oferta firmy Norton trafi Ci do gustu. Antywirus Norton 360 Standard to odpowiednik programu opisywanego na samym początku naszego rankingu. Różnica, między oprogramowaniami mieści się w ilości miejsca dostępnego w chmurze. W wypadku wersji Standard, jego ilość to 10 GB. Jeżeli nie użytkujesz swojego komputera bardzo intensywnie lub nie przechowujesz na nim licznych, istotnych dla Ciebie danych, których nie chciałbyś stracić, warto rozważyć tę propozycję. Antywirus Norton 360 Standard posiada właściwie wszystkie korzyści, co edycja Deluxe, a jest przy tym dużo tańsza. Zabezpieczysz dzięki niej do dwóch urządzeń (dostępne na systemach operacyjnych Android, iOS, MAC OS oraz Windows), zaszyfrujesz dane z pomocą systemu VPN, a także, oczywiście, zapiszesz dane w formie kopii zapasowej w chmurze.

Bardzo zaawansowany

Wysoki poziom ochrony

Ochrona przed phishingiem

Tylko Windows

Jednym z najbardziej zachwalanych przez użytkowników programów antywirusowych jest Eset Internet Security. Niech dość wysoka cena nas nie odstraszy – czas ochrony przez program wynosi aż 3 lata (w odróżnieniu od często gwarantowanego jednego roku), co w porównaniu z innymi programami daje bardzo atrakcyjną cenę. Co więcej, Eset Internet Security wyróżnia się swoim zaawansowaniem, prostotą obsługi oraz licznymi wyspecjalizowanymi algorytmami chroniącymi przez coraz szybciej szerzącymi się sposobami na wykradanie danych – m.in. phishing, spyware, trojany itd. Jeżeli szukasz antywirusa, który uchroni Cię przed częstymi próbami hakowania komputerów przez Internet, jest to świetny wybór. Warto jednak zaznaczyć, że program działa wyłącznie na urządzeniach z oprogramowaniem systemu Windows.

System antytracking

Dużo udogodnień

Przejrzysty interfejs

Nowsze systemy Windows

Przed nami wyjątkowy rodzaj antywirusa, jakim jest Norton AntiTrack. Program ten specjalizuje się w zapobieganiu tak zwanemu trackingowi, czyli w skrócie pobieraniu przez różne witryny internetowe i firmy różnego rodzaju informacji o naszej działalności w Internecie. Mowa ty przede wszystkim o tak zwanym profilowaniu – sterownym zaawansowanymi algorytmami tworzeniu baz danych z informacjami na temat naszych zainteresowań, poglądów itd. Dzięki temu wyświetlane reklamy oraz polecane treści są lepiej do nas dostosowane. Wiele osób nie chce, by ich dane były zbierane, przez co korzystają z trybów incognito czy systemów VPN. Dużo prostszym, wygodniejszym i praktyczniejszym rozwiązaniem jest zakup programu, takie jak Norton AntiTrack.

Dużo miejsca w chmurze

Duża liczba stanowisk

Szerokie zastosowanie

Spowolnienie urządzeń

Po raz kolejny wracamy do systemu Norton 360 Deluxe, tym razem w edycji specjalnej. Czym wyróżnia się ten antywirus spośród wyżej omawianych wersji programu? Specjalne udogodnienie w postaci miejsca w chmurze na kopie zapasowe danych zostało znacznie poszerzone. W tej edycji programu wynosi ono aż 50 GB. Wersja ta będzie idealna dla osób, które poszukują skutecznego antywirusa, a przy tym dodatkowo chcą skutecznie zabezpieczyć swoje cenne dane. 50 GB to naprawdę dużo miejsca – oferta ta powinna być ciekawa szczególnie dla osób codziennie pracujących ma komputerze, opracowując duże i istotne pliki.

Bitdefender VPN

Kontrola rodzicielska

Tryby gry, pracy i filmu

Tylko Windows

Przed nami ciekawa propozycja dla posiadaczy komputerów z systemem Windows (urządzenia z iOS, MAC OS czy Android nie podlegają ochronie), którą jest antywirus Bitdefender Internet Security. Jeżeli poszukujesz profesjonalnego antywirusa w dobrej cenie, który nie jest wyposażony w liczne, skomplikowane systemy, z których tak czy siak byś nie korzystał, próżno szukać dalej. Szczególnie ciekawymi elementami tego antywirusa są wysokiej jakości Kontrola Rodzicielska, Bitdefender VPN czy specjalne tryby gry, filmu i pracy (dzięki nim możemy ograniczyć częste podczas używania antywirusów spowolnienia systemu).

Atrakcyjna cena

Ochrona przed ransomware

Duża liczba stanowisk

Mniej zaawansowany

Avast jest jedną z najpopularniejszych firm odpowiedzialnych za produkcję antywirusów. Z kolei jednym z najpopularniejszych produktów z ich oferty jest antywirus Avast Ultimate 10. Co ciekawe, płacąc za jeden kod aktywacyjny, jeden użytkownik jest w stanie podpiąć antywirusa do aż 10 urządzeń! Mowa tu o urządzeniach wszelkiego rodzaju – obsługiwanych przez systemy operacyjny Windowsa, iOS, MAC OS oraz Android (szczegóły specyfikacji sprawdź w ofercie na naszej stronie).

Zapora ogniowa

Browser Cleaner

Profesjonalna ochrona

Jedno stanowisko

Przed nami antywirus uwielbiany przez informatyków oraz innego rodzaju specjalistów z tej branży. Antywirus G Data Total Security pozwala na zapewnienie maksymalnej ochrony Twojego komputera (program obsługuje wyłącznie komputery z systemem Windows) na jeden rok. Jeżeli poszukujesz kompleksowego programu, który za Ciebie zajmie się ochroną Twojego urządzenia przed różnego rodzaju zagrożeniami, nie warto dalej szukać. Antywirus G Data Total Security spełni wszystkie Twoje wymagania.

Ochrona poczty

Atrakcyjna cena

Dużo wspieranych systemów

Jedno stanowisko

Na sam koniec naszego rankingu zostawiliśmy jeden z bardziej podstawowych, lecz przy tym w pełni satysfakcjonujących programów. Jest nim antywirus AVG Internet Security. Program pozwala nam na roczną obsługę jednego urządzenia (Android, iOS, Windows) przez rok. Ważną funkcją jest ochrona poczty elektronicznej, która często pada ofiarą różnego rodzaju oszustw. Możesz również przestać przejmować się kamerą internetową – ta również znajduje się pod ochroną antywirusa. Jeżeli poszukujesz prostego i atrakcyjnego cenowo antywirusa, AVG Internet Security spełni swoje zadanie.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756