Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

The Sims 4: High School – premiera i wymagania techniczne

 2022-09-02 

The Sims jest już legendarną serią, w którą od kilkunastu lat chętnie grają ludzie w każdym wieku. Świat gry jest pełen niespodzianek, a dzięki dodatkom – możliwości dotyczące aktywności bohaterów są nieograniczone. Pod koniec lipca 2022 roku premierę miało kolejne rozszerzenie – The Sims 4: High School.

The Sims – jedna z popularniejszych serii gier na świecie


Pierwsza odsłona The Sims została wydana na początku 2020 roku przez Electronic Arts. Grę stworzyło studio Maxis. Od momentu wydania, tytuł sprzedał się w aż 16 milionach egzemplarzy na całym świecie. Gra jest symulatorem, który nie daje graczowi określonego celu. Zadaniem użytkownika jest sterowanie Simami, którzy posiadają indywidualne potrzeby. Zupełnie tak, jak ludzie. Bohaterowie muszą jeść, myć się i chodzić do pracy, jeśli myślisz o rozbudowie domu lub zmianie wyposażenia na nowe. Możliwe jest także wchodzenie w relacje pomiędzy Simami. Minęło sporo lat od premiery pierwszej odsłony. Od niedawna gracze mogą cieszyć się rozrywką podczas ogrywania The Sims 4: Licealne Lata.

The Sims 4 w naszej ofercie:

The Sims 4: High School – jaką zawartość oferuje rozszerzenie?


The Sims 4: Licealne lata to dodatek stworzony z myślą o graczach, którym brakowało możliwości rozegrania historii szkolnych. Zawartość spodoba się nie tylko graczom będącym uczniami. Dla niektórych może to być także element retrospekcji. W końcu wielu dorosłych chciałoby cofnąć czas i ponownie znaleźć się w szkolnej ławie. Nastoletni Simowie mogą w końcu w 100 procentach poświęcić się nauce. Decyduj o tym, jakim uczniem będzie Twoja postać. Wraz z Simami przeżyjesz także wiele ważnych wydarzeń, jak chociażby studniówka.  Od tego, jak spędzisz te kilka lat w liceum, będzie na pewno zależała Twoja kariera zawodowa.


Na potrzeby dodatku stworzono miasteczko Copperdale. To właśnie w tym miejscu tętnić będzie licealne życie Simów. W miejscowości, poza szkołą, znalazły się także lokale gastronomiczne i handlowe. Jeśli myślisz, że Twoja rola będzie ograniczała się do nauki, jesteś w błędzie. Simowie mogą robić wszystko to, co obecnie nastolatkowie. Masz nawet możliwość zostać influencerem. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś rozwinął sprzedaż używanej odzieży, wykorzystując w tym celu specjalną aplikację. The Sims 4 bardzo mocno przypomina czasy, w których obecnie żyjemy. W dodatku High School, będziesz musiał przychodzić na egzaminy i sprawdziany, a jeśli zajdzie taka potrzeba, konieczna okaże się ucieczka przed zdenerwowanymi nauczycielami. Oczywiście nie mogło zabraknąć także pozaszkolnych aktywności. Simowie mogą trenować w klubach sportowych lub wymykać się na organizowane potajemnie domówki. Jeśli nie chcesz być prymusem, możesz także rozwijać swoją karierę jako szkolny rozrabiaka. To od gracza zależy czy poświęci czas na naukę, czy  na przygotowywanie psikusów swoim rówieśnikom.


Liceum to czas wielu miłosnych westchnień. Dlatego Simowie mogą także randkować i utrzymywać kontakty towarzyskie z innymi uczniami. Twoje postaci będą także z czasem dojrzewać. Pojawi się na przykład pierwszy zarost, który jest dumą dla niejednego nastolatka. Na koniec przygody w szkole dojdzie do inauguracji, podczas której wręczane są dyplomy ukończenia nauki. To od Ciebie zależy, jaki będzie finalny efekt szkolnej przygody.


The Sims 4: High School – premiera i wymagania techniczne


Jeśli chcesz zagrać w dodatek „Licealne lata”, musisz posiadać zainstalowaną podstawową wersję gry The Sims 4. To zresztą wymaganie znane od pierwszej odsłony gry. Jeśli więc Twój sprzęt spełnia wszystkie konieczne parametry, których wymaga podstawowa wersja, nie będzie problemów z dodatkiem.


Minimalne wymagania The Sims 4: High School:Zalecane wymagania:

  • Procesor: Intel Core i5 / AMD Athlon X4 (lub lepsze)
  • Pamięć RAM: 4 gigabajty
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce 650 lub nowsza+
  • Miejsce na dysku: około 18 gigabajtów
  • System operacyjny: 64 bitowe wersje Windows 7, 8, 8.1 i 10


Do aktywacji gry potrzebne jest także połączenie z Internetem. Jeśli posiadasz grę w wersji pudełkowej, oczywiście niezbędny będzie także napęd DVD. Z kolei do sterowania wykorzystywana jest, jak zawsze, mysz i klawiatura.

Premiera dodatku The Sims 4: High School miała miejsce 28 lipca 2022 roku.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756