Czym myć okna? Poznaj skuteczne sposoby

Czym myć okna? Poznaj skuteczne sposoby

Poradniki Eksperta

Czym myć okna? Poznaj skuteczne sposoby

Ciągle walczysz o idealnie czyste okna, bez smug i zacieków na szybach, ale one wciąż, jak na złość, się pojawiają? Zastanawiasz się, czym czyścić swoje szyby tak, żeby w końcu były idealnie czyste i czy są jakieś sposoby, żeby ten żmudny i czasochłonny wysiłek zmienił się w przyjemność?  A może po prostu szukasz ciekawych sprzętów, które mogą uprzyjemnią Ci to zadanie? Sprawdź, jak ułatwić sobie tę czynność i zyskać idealnie czyste, lśniące szyby w swoich oknach! 


Jak myć okna?


Czyste okna to ważny element każdego domu, nie tylko przez walory estetyczne, jakie niosą za sobą czyste szyby. Im czystsze okna, tym więcej światła słonecznego dostaje się do środka, co pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Co więcej, światło słoneczne wpływa pozytywnie na nastrój i samopoczucie mieszkańców. 


Czym myć okna, żeby lśniły czystością? Najlepszym wyjściem jest korzystanie ze środków dedykowanych do mycia szyb. Większość z nich ma skład opracowany w taki sposób, żeby zniwelować powstawanie smug i zacieków. Ważne jest także to, czym te okna zostaną umyte. Przecieranie ich zwykłą szmatą może skończyć się nieestetycznymi smugami na szybach, dlatego lepiej sięgać po profesjonalne myjki do okien, stworzone z włókien, które nie rysują szyb i zapewniają nie tylko komfort w trakcie mycia, lecz także najlepszy połysk. 


Dlaczego opłaca się sięganie po specjalne myjki do okien? Myjka do okien jest zaprojektowana w taki sposób, żeby cały proces mycia przebiegał łatwo, szybko, przyjemnie i skutecznie. Myjki okienne pozwalają na doczyszczenie szyb z większą precyzją, dociera do najgłębszych zakamarków ram okien i pozwala wypolerować szyby na błysk. To także niesamowita wygoda dla osoby, która jej używa, większość z nich idealnie mieści się w dłoni. Myjka łatwo się prowadzi po czyszczonej powierzchni i sprawdzi się niemal w każdym gospodarstwie domowym. W jednym niewielkim przyrządzie mieści wszystko: płyn do mycia okien, pojemnik na brudną wodę i ściągacze, ułatwiające czyszczenie. Myjki do okien możesz używać także do luster i kafli, to urządzenie wielofunkcyjne. Czym jeszcze można skutecznie myć okna?


Jeśli masz w swoim domu wiele okien lub są dużych rozmiarów, mycie może być naprawdę wyczerpującą czynnością. Jak sobie ją trochę umilić? Zamiast szukać firm zajmujących się profesjonalnym myciem okien, spróbuj zainwestować w odpowiedni sprzęt — robot myjący! Dzięki niemu szyby właściwie myją się same. Robot myjący okna na pewno pozytywnie Cię zaskoczy. Większością z nich możesz sterować przy pomocy własnego smartfona, wprowadzając komendę poprzez aplikację i obserwując z daleka, jak robot wykonuje swoją pracę. Koniec schylania się do wiadra z wodą i machania rękami ze szmatą. Robot zrobi to za Ciebie, łatwo, szybko i bez smug.


Jak działa robot myjący do czyszczenia okien?


Jak działa robot myjący? Robot, a właściwie dwa roboty łączą się ze sobą poprzez szybę: jeden jest ustawiony wewnątrz budynku, drugi na zewnątrz. Dwie części robota przyciągają się, dzięki czemu sprzęt sam utrzymuje się na powierzchni szyby. Myje ją i przesuwa się dalej, polerując szybę jednocześnie wewnątrz, jak i na zewnątrz, kompleksowo i bardzo wydajnie. Przy pomocy technologii laserowej robot analizuje, jaka powierzchnia jest przeznaczona do oczyszczenia i wykonuje zadanie do końca. A wszystko ustawia się przy pomocy aplikacji. 


Robot jest zasilany przez akumulator, konieczne jest regularne ładowanie. Robota można używać także na wyższych piętrach budynków, bo przed ewentualnym upadkiem chroni go linka zabezpieczająca. Każdy robot myjący jest inny, dlatego warto sprawdzić specyfikację przed zakupem i upewnić się, że dany model nadaje się do Twoich szyb. Duże znaczenie ma tutaj długość pracy na akumulatorze oraz wydajność na metr kwadratowy. Mycie okien jeszcze nigdy nie było tak proste!Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert