Poradniki Eksperta

Tostery – ranking produktów [TOP 10]

Toster to niezwykle przydatne urządzenie kuchenne, które przywołuje na myśl chrupiące tosty z dżemem, grzanki w wytrwanej wersji czy pyszne, ciepłe rogaliki z roztapiającym się masłem. Takie śniadanie jest w zasięgu ręki – wystarczy wybrać dobry toster, który pozwoli zwykłe pieczywo zamienić w przysmak. Jaki toster wybrać, aby być zadowolonym z rezultatów opiekania, a także by każdy z domowników mógł cieszyć się ulubionym smakiem, przyrządzonym zgodnie ze swoimi preferencjami? Na co zwracać uwagę, by wybrać sprzęt działający przez długie lata, dający komfort użytkowania, a także cieszący eleganckim wyglądem, pasującym do wnętrza kuchni? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w poniższym poradniku, który dokładnie omawia rozwiązania i funkcje, jakie mają tostery. Ranking, który dostępny jest pod poradnikiem, wskaże Ci modele, warte uwagi podczas zakupu.


Toster – dlaczego warto go kupić?


Jeśli dopiero rozważasz zakup tostera i nie wiesz, czy po pewnym czasie jego używanie Ci się nie znudzi, to śmiało powiemy, że to mało prawdopodobne. Toster jest sprzętem, z którego można korzystać na kilka różnych sposobów. Choć tosty zwykle kojarzą się ze śniadaniem, to jednak sprawdzą się także jako przekąska, dodatek do aksamitnej zupy-kremu na obiad, a także na kolację. Można je przyrządzać zarówno w wersji na słodko, jak i wytrawnie, dzięki czemu świetnie wpiszą się nawet w najbardziej wykwintne dania. To jednak nie wszystko. Większość tosterów wyposażona jest w specjalny ruszt, który umożliwia podgrzanie bułeczek czy rogalików, a nawet odświeżenie lekko czerstwego już pieczywa, jeśli nie chcemy go marnować. Ponadto, wiele modeli ma także funkcję rozmrażania pieczywa, co jest przydatne, jeśli wcześniej zapomnieliśmy o wyciągnięciu chleba z zamrażalnika.


Można więc powiedzieć, że toster – choć jego funkcje są proste – jest urządzeniem, z którego będziemy chętnie korzystać.


Budowa i działanie tostera


Najważniejszym elementem tostera są jego „kieszonki”, w których po bokach umieszczone są elementy grzejne. Grzałki te opiekają pieczywo, ale nie dotykają go. W zależności od wielkości urządzenia może ono mieć jedną, dwie, a nawet cztery szczeliny. Także sam rozmiar kieszonek jest zróżnicowany. Po umieszczeniu pieczywa w przegródkach, należy wcisnąć dźwignię blokującą tosty wewnątrz urządzenia, wybrać odpowiednie ustawienia intensywności opiekania, a potem po prostu włączyć sprzęt. Po krótkim czasie, grzanki zostaną zwolnione z kieszonek i wysuną się do góry, by umożliwić wyjęcie ich z urządzenia. Niekiedy producenci stosują tu dodatkowe rozwiązanie, polegające na jeszcze wyższym uniesieniu tostów, dzięki czemu prościej je wyjąć. Tego typu funkcje, bywają określane mianem „extra lift”, czy „wysokiego uniesienia grzanek”, itp.


Obudowa tostera może być wykonana z tworzywa sztucznego lub z metalu, przy czym warto zwrócić uwagę, czy to pierwsze jest odporne na wysokie temperatury, bo jest to kwestia nie tylko żywotności sprzętu, ale i naszego bezpiecznego użytkowania. Wnętrza kieszonek, a także ruszty są wykonane ze stali nierdzewnej, z kolei przełączniki i pokrętła zwykle są z tworzyw sztucznych. Pod szczelinami znajduje się specjalna tacka na okruchy, która jest wyjmowana. Obecnie jest to standardowe rozwiązanie, które ułatwia utrzymanie sprzętu w czystości, a także zapobiega przypalaniu się okruszków pozostałych wewnątrz tostera.


Wybór poszczególnych funkcji urządzenia zwykle odbywa się przy pomocy przycisków. Najczęściej są to osobne guziki do włączenia pracy, uruchomienia rozmrażania, czy też funkcji stop – czyli po prostu natychmiastowego przerywania opiekania. Rozwiązanie to bywa też nazywane anulowaniem pieczenia i – zależnie od modelu – odbywać się może z jednoczesnym wysunięciem tostów lub bez. Z kolei regulacja temperatury jest płynna – służy do tego pokrętło. W zależności od urządzenia, spotkać możemy 5 a nawet 6 i więcej stopni przyrumienienia.


Ważnym elementem tostera jest stabilna podstawa. Nóżki powinny być równe i wykonane z antypoślizgowych materiałów, by zapobiec przesuwaniu się lub chwianiu urządzenia – co po prostu podnosi komfort użytkowania. Ostatnią kwestią jest przewód, który powinien być solidny i mieć odpowiednią długość, by można było go wygodnie podłączyć.


Przydatne funkcje i rozwiązania w tosterach


Podstawowym rozwiązaniem jest oczywiście regulacja opiekania. Wyboru ustawień dokonuje się pokrętłem, przy którym umieszczone są ikonki, informujące o określonej intensywności. Najczęściej spotkać można pięć stopni przyrumienienia, ale może być ich więcej, co pozwala jeszcze bardziej określić własne gusta. Co istotne, w sprzedaży są tostery wyposażone w oddzielne sterowanie intensywnością dla każdej kieszeni z osobna. To niezwykle praktyczne, ponieważ pozwala przygotować grzanki dla osób o różnych preferencjach. Kolejnymi funkcjami są: anulowanie opiekania oraz możliwość rozmrażania lub podgrzewania. Innym rozwiązaniem, spotykanym w wybranych tosterach, jest funkcja bajgiel, która pozwala opiekać pieczywo tylko z jednej strony. Zależnie od modelu, toster może mieć także lampki kontrolne, które wskazują użytkownikowi wybrane przez niego opcje.


Dodatkową funkcją, o której już wspomnieliśmy powyżej, jest wysokie uniesienie grzanek. Nie jest to rozwiązanie konieczne, ale z pewnością podnoszące komfort użytkowania urządzenia i chroniące przed poparzeniem, o co nie jest trudno, kiedy wnętrze kieszeni jest nagrzane do bardzo wysokich temperatur.


Tak jak wszystkie urządzenia elektryczne, także i tostery wyposażone są w zabezpieczenie przed przegrzaniem


Poza tymi funkcjami, związanymi z samym opiekaniem, istnieją także rozwiązania o charakterze technicznym, związane z budową urządzenia. Mowa tu m.in. o wysuwanej tacce na okruchy, która ułatwia czyszczenie. Tackę wystarczy wyjąć i lekko przetrzeć lub po prostu strzepać okruszki.


Warto zwrócić uwagę na to, czy toster ma specjalne miejsce do nawijania kabla. Takie rozwiązanie sprawia, że przechowywanie sprzętu jest prostsze, a sam sprzęt zajmuje mniej miejsca. A jeśli toster stoi na blacie, to jest to także poprawa estetyki naszej kuchni, bowiem plączące się kable nigdy nie stanowią ozdoby dla wnętrza.


Na koniec kilka słów o rusztach. Tostery różnią od siebie pod tym względem, bowiem niektóre modele mają specjalne wbudowane ruszty, które należy unieść do góry, by móc ułożyć na nich pieczywo. Są także sprzęty z nakładanym rusztem, co również jest wygodnym rozwiązaniem i pozwala łatwo zdjąć grzanki z tostera oraz bezpiecznie postawić na stole, czy blacie.


Jaki toster wybrać i na co zwrócić uwagę?


Poza dostępnymi funkcjami tostera, należy zwrócić uwagę na moc urządzenia. W zależności od wielkości sprzętu i szerokości szczelin, moc może być większa, bądź mniejsza. Najszerszą grupą są urządzenia o mocy około 850-1200 W. Wiele tosterów ma moc wyższą, dochodzącą nawet do 1600-1800 W. Wyższa moc tostera sprawia, że urządzenie się szybciej nagrzewa, a sam proces opiekania jest krótszy.


Wybierając toster dobrze jest rozważyć, jak wiele tostów jednorazowo będziemy w nim przygotowywać. W przypadku całej rodziny, świetnie sprawdzą się sprzęty na cztery grzanki lub też modele o długich i szerokich szczelinach, w których można opiekać nawet bagietki, czy rogaliki. Jeśli Twoje potrzeby są niższe, to model z dwiema kieszonkami z pewnością będzie wystarczający.


Ponadto, zwróć uwagę na solidność wykonania urządzenia oraz materiały, z jakich jest wykonany. To sprzęt, w którym mamy do czynienia z wysoką temperaturą, więc musi być bezpieczny w użytkowaniu. Modele z obudową ze stali szlachetnej są najbardziej trwale, a ich wygląd przez długi czas jest estetyczny i schludny. Modele z tworzywa sztucznego, są bardziej podatne na uszkodzenia, zadrapania, czy matowienie.


Toster RUSSELL HOBBS Attentiv 26210-56 Inox


Nasz ranking tosterów otwiera model Russel Hobbs Attentiv. Docenią go zwłaszcza miłośnicy pieczywa. Wyczuwa bowiem każdy rodzaj kromki, aby zapewnić najlepszy poziom zarumienia. Technologia Colour Sense automatycznie monitoruje czas opiekania, aby tosty miały odpowiedni kolor taki, jaki lubisz najbardziej.


Toster RUSSELL HOBBS Attentiv Dane techniczne


Moc: 1640 W


Liczba szczelin: 2


Automatyczne centrowanie pieczywa


Obudowa ze stali nierdzewnej


Kolor: srebrnyUdogodnienia


Tacka na okruchy

Rozmrażanie

Automatyczne wyłączenie po zakończeniu opiekania

Ruszt do bułek

Technologia Colour SenseToster MORPHY RICHARDS Signature Copper 245742


Kolejny w rankingu jest toster MORPHY RICHARDS Signature Copper. Dzięki niemu przygotujesz nawet 4 tosty w jednym czasie. Jego stylowe wykończenie oraz wzornictwo może stać się elementem dekoracyjnym w Twojej kuchni.Toster MORPHY RICHARDS Signature Copper Dane techniczne


Moc: 1750 W


Liczba szczelin: 4


7-stopniowa regulacja stopnia opiekania,


Obudowa ze stali nierdzewnej


Kolor: miedzianyUdogodnienia


Funkcja High Lift

Lampki kontrolne

Podgrzewanie

Wbudowany schowek na przewód

Zatrzymanie opiekania

Toster BOSCH TAT5P420


Nasz ranking tosterów zawiera także model Bosch TAT5P420. Jest to kompaktowy model, który ma dwie szczeliny, pozwalające opiekać dwa tosty za jednym razem. Do wyboru jest pięć stopni przyrumienienia. Przydatnym rozwiązaniem jest rozmrażanie, a dzięki wysuwanemu rusztowi, można także podgrzewać bułeczki i rogaliki. Po skończeniu opiekania, funkcja „high lift” unosi tosty wysoko, by można było łatwo i bezpiecznie wyjąć je z tostera. Model ten ma obudowę ze stali nierdzewnej w kolorze srebrnym z czarnymi elementami. Dzięki wysuwanej tacce na okruchy, sprzęt można łatwo utrzymać w czystości. Długość przewodu elektrycznego wynosi 90 cm.


BOSCH TAT5P420 Dane techniczne


Moc: 970 W

Liczba szczelin: 2

Liczba stopni przyrumienienia: 5

Obudowa ze stali nierdzewnej

Kolor: srebrnyUdogodnienia


Funkcja „high lift” wysoko unosi grzanki

Ruszt do podgrzewana bułeczek

Funkcja rozmrażania/podgrzewania

Wyjmowana tacka na okruchy

Automatyczne wyłączenie po zakończeniu opiekaniaToster RUSSELL HOBBS 28091-56 Structure


Model występuje w kolorze czarnym i białym


Tym, co najbardziej zwraca uwagę w tym tosterze, jest jego elegancka obudowa w czarnym kolorze, wykończona niebanalną strukturą oraz elementami stali nierdzewnej. Poza atrakcyjnym wyglądem, urządzenie ma też wszystkie rozwiązania, które najbardziej cenimy w tosterze: funkcję rozmrażania, regulację w pięciu stopniach intensywności, a także anulowania opiekania. Przydatnym rozwiązaniem, ułatwiającym kontrolę nad stopniem przyrumienienia, jest możliwość uniesienia tosta, bez przerywania procesu opiekania. Zintegrowany ruszt pozwala także na podgrzanie bułeczek czy rogalików, a wyjmowana tacka na okruchy, ułatwia czyszczenie sprzętu. Takie udogodnienia posiadają tylko wybrane tostery. Ranking nie mógł pominąć tego modelu. RUSSELL HOBBS 28091-56 Structure Dane techniczne


Moc: 1050 W

Liczba szczelin: 2

Liczba stopni przyrumienienia: 5

Obudowa z tworzywa sztucznego

Kolor: czarnyUdogodnienia


Funkcja „lift and look” pozwala kontrolować stopień przyrumienienia

Ruszt do podgrzewana bułeczek

Funkcja rozmrażania

Wyjmowana tacka na okruchy

Funkcja anulowaniaToster GÖTZE & JENSEN TO601X


Toster Götze & Jensen TO601X to model o klasycznym wyglądzie w obudowie ze stali nierdzewnej. Ma on 7 stopni przyrumienienia, automatyczne centrowanie kromek, funkcję rozmrażania, podgrzewania oraz anulowania opiekania. Dzięki odłączanemu rusztowi z bezpiecznymi, nienagrzewającymi się uchwytami, podgrzejesz także bułeczki, rogaliki, czy większe kromki pieczywa. Innymi praktycznymi rozwiązaniami, które znajdziesz w tym tosterze, są: wyjmowana tacka na okruchy oraz schowek na przewód w podstawie urządzenia.GÖTZE & JENSEN TO601X Dane techniczne


Moc: 900 W

Liczba szczelin: 2

Liczba stopni przyrumienienia: 7

Obudowa ze stali nierdzewnej

Kolor: srebrnyUdogodnienia


Odłączany ruszt do podgrzewana bułeczek

Funkcja rozmrażania/podgrzewania

Wyjmowana tacka na okruchy

Automatyczne centrowanie pieczywa

Schowek na przewódToster RUSSELL HOBBS 25250-56 Geo Steel


Toster 25250-56 Geo Steel to kolejny model Russell Hobbs, którego wyróżnikiem jest niebanalny wygląd. Obudowa tego urządzenia wykonana jest ze stali nierdzewnej i wykończona geometrycznym wzorem. Toster ma sześć stopni przyrumienienia pieczywa, a jego dużą zaletą jest wysoka moc, dzięki której wystarczy kilka chwil, by tost był opieczony tak, jak lubisz. Funkcja „lift&look” pozwala kontrolować stopień zarumienienia bez konieczności przerywania opiekania. Urządzenie ma ponadto podświetlenie, informujące o gotowości do pracy. Dopełnieniem funkcji są: zdejmowany ruszt z nienagrzewającymi się uchwytami oraz specjalne szczypce do wyjmowania tostów.RUSSELL HOBBS 25250-56 Geo Steel Dane techniczne


Moc: 1640 W

Liczba szczelin: 2

Liczba stopni przyrumienienia: 6

Obudowa ze stali nierdzewnej

Kolor: szaryUdogodnienia


Funkcja „lift&look” pozwala kontrolować stopień zarumienienia

Ruszt do podgrzewana bułeczek

Funkcja rozmrażania/podgrzewania

Funkcja skrócenia czasu opiekania

Szczypce do wyjmowania tostów w zestawieToster RUSSELL HOBBS Honey Comb 26060-56 


Model występuje w kolorze czarnym i białym


Toster 26060-56 marki Russell Hobbs zwraca uwagę oryginalnym designem. Jego opływowe kształty oraz struktura, nawiązująca do plastra miodu sprawiają, że urządzenie prezentuje się nowocześnie i oryginalnie. Model ten dostępny jest w klasycznych kolorach – białym lub czarnym – które świetnie wpasują się w wystrój każdej kuchni. Przy jego pomocy możesz opiekać, rozmrażać, a także podgrzewać pieczywo. Przydatną funkcją jest anulowanie opiekania, by uchronić tost przed przypaleniem. W zestawie znajduje się nakładany ruszt do podgrzewania bułeczek. RUSSELL HOBBS Honey Comb 26060-56 Dane techniczne


Moc: 850 W

Liczba szczelin: 2

Liczba stopni przyrumienienia: 5

Obudowa z tworzywa sztucznego

Kolor: białyUdogodnienia


Funkcja wysokiego podnoszenia tostów

Ruszt do podgrzewana bułeczek

Funkcja rozmrażania/podgrzewania

Wyjmowana tacka na okruchy

Automatyczne wyłączenie po zakończeniu opiekaniaToster TEFAL Display TT640810


Wyróżnikiem modelu TT640810 marki Tefal, jest duży elektroniczny wyświetlacz, który pokazuje czas, do zakończenia pracy. Urządzenie sterowane jest za pomocą przycisków. Przydatnym rozwiązaniem jest możliwość zapisania preferowanych ustawień. Do wyboru jest siedem stopni przyrumienienia pieczywa, rozmrażanie, podgrzewanie oraz wysokie unoszenie tostów, by bezpiecznie wyjąć je po zakończeniu opiekania. Wyjmowana tacka na okruchy ułatwia oczyszczanie tostera.TEFAL Display TT640810 Dane techniczne


Moc: 850 W

Liczba szczelin: 2

Liczba stopni przyrumienienia: 7

Obudowa z tworzywa sztucznego

Kolor: czarnyUdogodnienia


Sterowanie za pomocą przycisków

Duży, cyfrowy wyświetlacz

Funkcja rozmrażania/podgrzewania

Wyjmowana tacka na okruchy

Wysokie unoszenie tostówToster TEFAL Loft TT7611 Biały


Model występuje w kolorze czarnym białym


W naszym zestawieniu znajduje się także model Loft TT7611 marki Tefal. Zwraca on uwagę eleganckim, nowoczesnym wyglądem, którego charakterystyczną cechą jest oryginalna, prążkowana faktura obudowy. Toster ma funkcje podgrzewania, rozmrażania oraz anulowania, a opiekanie można regulować w zakresie siedmiu stopni. Dzięki szerokim szczelinom, można opiekać zarówno cienkie, jak i grubsze kromki. Funkcja „stop” pozwala przerwać opiekanie w dowolnym momencie. TEFAL Loft TT7611 Dane techniczne


Moc: 850 W

Liczba szczelin: 2

Liczba stopni przyrumienienia: 7

Obudowa z tworzywa sztucznego

Kolor: białyUdogodnienia


Funkcja wysokiego unoszenia grzanek

Funkcja „stop” do natychmiastowego przerwania opiekania

Funkcja rozmrażania/podgrzewania

Wyjmowana tacka na okruchy

Szerokie szczeliny umożliwiają opiekanie zarówno cienkich, jak i grubszych kromekToster RUSSELL HOBBS 24371-56 Inspire


Model występuje w kolorze czarnym i białym


Toster 24371-56 Inspire marki Russell Hobbs odznacza się nowoczesnym designem, którego charakterystyczną cechą jest specjalna faktura na obudowie. Model ma moc na poziomie 1050 W oraz dwie szczeliny. Sprzęt ten umożliwia podgrzewanie oraz rozmrażanie pieczywa, a dzięki nakładanemu rusztowi z nienagrzewającymi się uchwytami, pozwala także podgrzewać bułeczki oraz inne rodzaje pieczywa. Funkcje wybieramy naciśnięciem przycisku z podświetleniem, które wskazuje wybrane ustawienia. RUSSELL HOBBS 24371-56 Inspire Dane techniczne


Moc: 1050 W

Liczba szczelin: 2

Liczba stopni przyrumienienia: 5

Obudowa ze stali nierdzewnej

Kolor: czarnyUdogodnienia


Automatyczne wyłączenie po zakończeniu opiekania

Ruszt do podgrzewana bułeczek

Funkcja rozmrażania/podgrzewania

Wyjmowana tacka na okruchy

Funkcja wysokiego unoszenia pieczywaToster PHILIPS HD2637/90 Viva


Model HD2637/90 marki Philips z linii Viva ma wszystko, co mają dobre tostery. Ranking obejmuje to urządzenie ze względu na jego komfortowe wymiary, połączone z szerokimi funkcjami. Model ma aż 7 poziomów intensywności opiekania i wyposażony jest w funkcję rozmrażania oraz natychmiastowego przerwania pracy. Przeznaczony jest do opiekania dwóch tostów jednocześnie. Wyjmowana tacka na okruchy, ułatwia utrzymanie czystości, a wysoki podnośnik pieczywa pozwala bezpiecznie wyjmować nawet małe kromki chleba.PHILIPS HD2637/90 Viva Dane techniczne


Moc: 950 W

Liczba szczelin: 2

Liczba stopni przyrumienienia: 7

Obudowa ze stali szlachetnej

Kolor: srebrno-czarnyUdogodnienia


Funkcja wysokiego uniesienia tostów

Ruszt do podgrzewana bułeczek

Funkcja rozmrażania/podgrzewania

Wyjmowana tacka na okruchy

Automatyczne wyłączenie w przypadku zablokowania tosta


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756