Poradniki Eksperta

Najlepszy toster – ranking [TOP12]

 2023-02-22 

Toster jest dosyć prostym i niewielkim urządzeniem, którego zadaniem jest podgrzewanie kromek specjalnego pieczywa tostowego, które najczęściej jada się na śniadanie. Co prawda tostery przeznaczone są do pieczywa tostowego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by odświeżać w nich inne rodzaje chleba lub bułek. Jest jednak pewna uwaga – nie może to być kromka zbyt cienka (będzie suchar) ani za gruba – może się w otworze zablokować i nawet spalić. Kromki z chleba innego niż tostowe, powinny mieć ok. 10 mm szerokości, choć bywają tostery o szerszych komorach. Urządzenia wyposażone są też w ruszt do przypiekania bułek, czy rogalików. Jest jeszcze moc tych urządzeń, która waha się zwykle od 700 do 1 000 wat. Te o mniejszej mocy mogą być tańsze, ale te o większej, zdecydowanie szybciej podgrzeją pieczywo. Można się w tym pogubić. Przygotowaliśmy zestawienie 12 modeli, aby ułatwić wybór. Jaki zatem jest najlepszy toster? Ranking pomoże w podjęciu decyzji.

10.0  / 10
449,99 zł
10.0  / 10
269,00 zł
9.5  / 10
199,99 zł
9.5  / 10
679,99 zł
9.0  / 10
299,99 zł
9.0  / 10
219,00 zł
8.5  / 10
89,99 zł
8.0  / 10
89,99 zł
8.0  / 10
169,99 zł

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Ma funkcję dodatkowego centrowania pieczywa w otworach

Ruszt do bułek i rogalików

Tylko na 2 tosty

Marka Russell Hobbs przedstawia model Attentiv 26210-56. Jest to świetny toster. Ranking rozpoczynamy tym właśnie sprzętem. Zapamiętuje on ostatnie ustawienie, nawet po wyłączeniu go z zasilania. Stawia się go na specjalnym postumencie, a sterowany jest dotykowo. Niezależnie od tego, co się opieka, model ten wyczuwa każdy rodzaj kromki i zapewnia idealne jej przyrumienienie oraz chrupkość. Jego szczeliny są długie i szerokie, więc bez problemu zmieszczą nawet wczorajsze pieczywo. Model ten wyłącza się automatycznie po skończonej pracy i rozmraża pieczywo. Posiada też ruszt do bułek i rogalików oraz tackę na okruchy, wyłapującą nawet te najdrobniejsze. Wykonany jest ze stali szczotkowanej.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Wykonany z bioplastiku w nowoczesnym i minimalistycznym stylu

Ma osłonę chroniącą wnętrze przed zanieczyszczeniami

Nie informuje o skończeniu pracy

Ten model na pewno się spodoba. Jest to świetny toster. Ranking nie mógł go pominąć. Urządzenie to w ubiegłym roku zostało wyróżnione w prestiżowym konkursie RedDot. Ma wszystko, co jest niezbędne: opieka po dwa tosty, ma tackę na okruchy, zintegrowany ruszt na bułki oraz rogaliki, a także rozmraża pieczywo i je centruje. Wszelkie suwaki i pokrętła znajdują się z boku urządzenia. Ciekawostką dla wielu osób będzie z pewnością fakt, że ten toster w całości zrobiony został z bioplastiku, czyli biologicznych i odnawialnych zasobów. Na górze ma też specjalną zasłonę drewnopodobną, którą nakłada się wtedy, gdy urządzenie nie jest w użyciu.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Automatycznie się wyłącza po zakończeniu pracy

Ruszt do podgrzewania bułek

Nie ma funkcji centrowania pieczywa

W zestawieniu mamy kolejne urządzenie marki Russell Hobbs. Czy jest to najlepszy toster? Sprawdźmy. Jego wykończenie to Premium White Plastic, inspirowane plastrem miodu. Do wyboru jest też z w kolorze czarnym. Wszelkie wykończenia w tym tosterze są stalowe. Jest to model na dwie kromki i wyposażony jest w funkcję wysokiego podnoszenia, co ułatwia wyjmowanie gorących kromek z dosyć szerokich szczelin. Nie trzeba się więc martwić o poparzenie Ważne jest, by nie używać, zwłaszcza gdy toster jest włączony, metalowych narzędzi, nawet widelca czy noża, gdyż można w ten sposób toster zepsuć. W każdej chwili pracę urządzenia można przerwać. Wystarczy wcisnąć przycisk Stop.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Posiada 8 poziomów mocy

Funkcja podgrzewania

Toster na dwie kromki

Jeśli nadal nie wiecie, jaki toster wybrać, to polecamy ten model, którego obudowa w całości wykonana jest z plastiku. Otwory na kromki są szerokie, zatem można przyrumieniać nie tylko pieczywo tostowe, ale też każde inne. W związku z tym, że otwory są wypośrodkowane, pieczywo zawsze znajdzie się w centralnym miejscu, co wpływa na równomierne opiekanie. Ponieważ ma osiem rodzajów opiekania, można bez trudu dostosować do tego własne preferencje – jedni wolą kromki bardziej, inni mniej opieczone, A jeśli coś jest nie po Waszej myśli, można spokojnie przerwać proces opiekania. Jeśli ktoś chce „ocieplić” rogaliki albo bułki, wystarczy położyć je na specjalnie do tego przeznaczonym ruszcie. Oczywiście urządzenie ma funkcję rozmrażania oraz tacę na okruszki.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Posiada funkcję szybkiego rozmrażania

6 poziomów przypieczenia pieczywa

Nie wyłącza się automatycznie po skończeniu pracy

Jest to urządzenie w stylu retro. Ma wprawdzie jeden otwór, za to długi i dosyć szeroki. Zmieszczą się tam dwie kromki – jedna obok drugiej. Do tego tostera nie trzeba mieć specjalnego, tostowego pieczywa, a jak wiadomo to bardzo „ułatwia” sprawę, bo nie zawsze jest czas, by wyjść po świeże bułeczki. Zresztą nie każdy je lubi. Dobrze jest wiedzieć, że np. funkcja opiekania bajgli, zmniejsza moc z jednej strony o 50 procent. Można więc delikatnie przyrumienić spód, opiekając jednocześnie przeciętą stronę. Żeby odmrozić kromkę tosta, urządzeniu wystarczy zaledwie jedna minuta. Jeśli pieczywo nie opiekło się tak, jak byśmy tego chcieli, wystarczy jeszcze jeden przycisk, by zostało w tosterze nieco dłużej.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Automatycznie wyłącza się po zakończeniu pracy

Posiada funkcję lift&look

Toster na dwie kromki

Urządzenie ma obudowę w całości wykonaną ze stali, która może stać się ozdobą niejednej kuchni. Chociaż sam model jest niewielki, otwory na grzanki ma dosyć spore (długie i szerokie), tak że można w nie włożyć dowolny rodzaj pieczywa. Może przygrzewać w nim dwie grzanki równocześnie. Jest tu funkcja podświetlania, która informuje o gotowości tostera do pracy i zapewnia kuchni designerski wygląd. Skala opiekania pieczywa jest tu sześciostopniowa, zaś wszelkie przyciski i suwaki umieszczone są na szerszej stronie urządzenia. Jeśli nie mamy pewności, czy proces opiekania był wystarczający, wystarczy skorzystać z funkcji lift&look.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Otwory na kromki są regulowane

Urządzenie opieka dwa tosty

Nie posiada rusztu do bulek

Ten toster jest nieco inny niż poprzednie, m.in. z uwagi na kształt, gdyż jest on nieco zbliżony do sześcianu. Wyposażony został w duży, zintegrowany z obudową wyświetlacz z licznikiem, który pokazuje ile jeszcze czasu pozostało do uzyskania wymarzonego tosta. Obudowa zrobiona jest ze stali i tworzywa sztucznego. Stan opiekania można ustawiać na siedmiostopniowej skali. Jednak co ważne, otwory tego urządzenia można regulować (do pewnego stopnia). Kromki już opieczone można bezpiecznie podnieść do góry, nie martwiąc się o poparzenie dłoni. Odmrażanie umożliwia podgrzewanie zamrożonej kromki i trwa to mniej więcej tyle, ile odświeżenie wcześniej upieczonej, tyle że zimnej – czyli 30 sekund. Nie brakuje też tacki na okruchy.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

7 poziomów pieczenia

Funkcja rozmrażania

Nie posiada rusztu do bułek i rogalików

Model TAM4201B marki Beko ma na krótszej ściance umieszczone pokrętło oraz suwak. Robi równocześnie dwa chrupiące tosty w jeden z siedmiu poziomów opiekania. Po zakończonym procesie pracy, grzanki automatycznie się wysuwają, co zapobiega ich przypaleniu. Jako funkcje dodatkowe, producent wymienia: podnoszenie kromek, przycisk Stop, podgrzewanie, wbudowany schowek na przewód (gdy chcemy urządzenie schować albo zabrać ze sobą choćby na działkę). Tacka na okruchy, rozmrażanie kromek czy choćby automatyczne wyłączenie po zakończonej pracy, są w standardzie. Cała obudowa tego tostera zrobiona jest z metalu w czarnym kolorze.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Wypieka aż 4 tosty jednocześnie

Siedmiostopniowe zrumienianie

Nie posiada rusztu do bułek

Ten toster robi aż cztery grzanki równocześnie. Za jego pomocą można przygotować także chlebki pita i zrobić panini (gorąca kanapka). Szczeliny na kromki ma długie, dlatego można w nim opiekać m.in. małe bagietki oraz innego rodzaju pieczywo, niż tylko tostowe. Dźwignia High Lift pozwala podnosić upieczone kromki. Do kluczowych cech tego modelu trzeba zaliczyć: liczbę opiekanych równocześnie kromek, tryb rozmrażanie (gdy zapomnimy wyjąć wcześniej zmrożone kromki z zamrażalnika), ponowne podgrzewanie (gdy opieczone pieczywo wystygnie) i siedmiostopniowe zrumienianie. Nie można też zapomnieć o tacce na okruchy, miejscu na kabel, czy designie tego urządzenia, które jest z tworzywa.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.0 / 10

Możliwość podgrzania pieczywa

Funkcja rozmrażania

Nie posiada rusztu na bułki

Oto najtańszy toster z prezentowanych w rankingu (kosztuje ok. 100 zł) jest to sprzęt marki Milla Home. Jego obudowa jest wykonana w całości z tworzywa sztucznego. Mimo niskiej ceny, niczego mu nie brakuje. Ma on pięciostopniową skalę przyrumieniania, a gotowe tosty można bezpiecznie podnieść za pomocą tzw. suwaka. Odmraża kromki oraz je odgrzewa. Można także zatrzymać jego pracę przyciskiem Cancel (gdy źle ustawimy opiekanie), gdyż po skończonej pracy wyłącza się automatycznie. Samoczynnie też scentruje pieczywo, więc kromki będą zrumienione z każdej strony tak samo. Wysuwana tacka na okruchy czy schowek na zwinięcie przewodu, to kolejne zalety urządzenia.

11

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.0 / 10

Posiada ruszt do podgrzewania bułeczek

Funkcja „Lift & Look”

Urządzenie na dwa tosty

Jest to toster na dwie kromki dowolnego pieczywa. Wszelkie przyciski funkcyjne, takie jak stopień przyrumienienia, rozmrażanie, podgrzewanie czy zatrzymanie pracy, ma umieszczone na bocznej, krótszej ściance. Sprzęt wyposażono w regulację stopnia przyrumienienia pieczywa. Urządzenie posiada także ruszt, który służy do podgrzewania położonych na nim rogalików albo bułeczek. Za sprawą niebieskiego kontrolnego podświetlenia, wiadomo kiedy jest toster jest włączony i pracuje. Okruszki można wysypać do kosza, prosto z tacki umieszczonej pod grzankami.

12

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.0 / 10

Wyposażony w antypoślizgowe nóżki

Ma sześciostopniową skalę opiekania

Przygotowuje tylko dwa tosty jednocześnie

Niezwykła, teksturowa obudowa tego tostera, nie tylko jest ozdobą kuchni i pasuje do innych urządzeń tej marki. Ona również ułatwia utrzymanie tego modelu w czystości. Jego funkcja High Lift podnosi kromki dość wysoko nad otwory, na tyle, że się nie poparzymy podczas wyjmowania kromek. Funkcja anulowania z kolei, przerwie pracę tostera, gdy zabraknie czasu, ale urządzenie podgrzeje grzanki, jeśli później będzie taka potrzeba. Otwory tostera są na tyle szerokie, że połowa bułeczki zmieści się bez kłopotu. Jeśli jednak chcemy, można całą bułkę podgrzać na ruszcie, w który wyposażony jest toster.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756