Polityka prywatności

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby lepiej prezentować treści, zapewnić sprawne oraz bezpieczne działanie, przedstawiać spersonalizowane oferty i promocje, a także w celach statystycznych. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Zamknij

Poradniki Eksperta

Jaki telewizor SMART kupić?

Rewolucja telewizorów dokonała się na naszych oczach – teraz już większość z nas posiada telewizor plazmowy lub LED, a producenci prześcigają się w wyposażaniu ich w coraz to więcej funkcji. Sprawdź czy wiesz, co potrafią SMART telewizory i czy wykorzystujesz wszystkie ich możliwości. A także dowiedz się czy SMART TV to coś więcej niż tylko telewizor z Internetem.Telewizory SMART

 

Smart znaczy tyle, co mądry, sprytny. Czy to dobre określenie dla nowoczesnych telewizorów? Czy oznacza coś ponad to, że są to telewizory z Internetem? Chyba najlepiej dokonać oceny na podstawie tego, co rzeczywiście potrafią. Nie będziemy skupiali się na podstawowych funkcjach, które posiada właściwie każdy telewizor. Warto natomiast wziąć pod uwagę te, które są najbardziej przydatne, a o których mogłeś nie wiedzieć.


Nagrywanie bez dekodera

 

Byłeś u znajomych i widziałeś, jak za pomocą jednego przycisku zatrzymują serial, aby móc zrobić sobie herbatę, a później przewijają reklamy? Tak, to robi wrażenie. Nie masz dekodera telewizji cyfrowej, tylko telewizor SMART i kablówkę? Nic straconego. Sprawdź jego funkcje. W części modeli wystarczy podpiąć i skonfigurować dysk zewnętrzny, aby cieszyć się nagrywaniem, zatrzymywaniem i cofaniem oglądanych programów. Cała operacja sprowadza się do wpięcia dysku zewnętrznego pod port USB.


Wygodniejsze przeglądanie zdjęć

 

Przegrywanie zdjęć na pendrive lub żonglowanie kartami pamięci jest męczące. Nie będziesz przecież pokazywał zdjęć z wakacji rodzinie stłoczonej przed ekranem laptopa. Od czego są jednak inteligentne telewizory? Wybierasz zdjęcie na ekranie smartfona lub tabletu i jednym ruchem przesuwasz je w stronę ekranu.Po chwili obrazek pojawia się przed oczami osób zebranych w pokoju, a Ty nie ruszyłeś się nawet z kanapy.

 

Obsługa bez pilota

 

Pilot od telewizora to jedna z tych rzeczy, które magicznie się przemieszczają i często gubią. Ich szukanie i odnajdywanie jest męczące. Jeśli masz tego dość, skorzystaj ze smartfona. Nowoczesny telewizor SMART posiada dedykowaną aplikację od producenta, którą możesz wykorzystać i zainstalować na smartfonie, aby zamienić go w pilota. Następne „zniknięcie” pilota nie będzie już problemem.

 

Wideorozmowy z rodziną

 

Skype staje się coraz bardziej popularny. Dużo podróżujemy, często wyjeżdżamy, ale nadal chcemy być w stałym kontakcie z naszymi rodzinami. Telewizor SMART może mieć wbudowaną kamerę internetową, która upraszcza komunikowanie się z najbliższymi. Nie musisz wstawać z kanapy, aby dowiedzieć się, co dzieje się u mamy lub siostry, która zamieszkała za oceanem. Oczywiście, dzisiaj nawet smartfon potrafi obsługiwać wideorozmowy, ale przecież chodzi również o jakość i komfort rozmowy.
Oglądanie przegapionych seriali

 

Przegapiłeś lub zapomniałeś nagrać ulubiony serial? Nic straconego. Nowoczesny telewizor SMART pozwala korzystać z aplikacji typu player czy ipla i oglądać odcinki ulubionych seriali. Dodatkowo, jeśli nie zdążyłeś na wieczorynkę, nie musisz już tłumaczyć swojemu dziecku, dlaczego nie obejrzy swojej ukochanej bajki. Możesz ją nawet znaleźć na YouTube.

 

Granie w ulubione gry

 

Telewizor SMART nie zastąpi konsoli, ale można znaleźć na nim wiele ciekawych gier i nie muszą to być wyłącznie szachy, ale również gry wyścigowe i zręcznościowe. Co ze sterowaniem? Nie musisz się martwić. Jeśli jesteś posiadaczem smartfona, będziesz go mógł wykorzystać jako kontroler.

 

Korzystanie z wbudowanych aplikacji

 

Mówi się, że telewizor SMART jest tylko tak dobry, jak aplikacje, które na nim działają. To one stanowią paliwo tego urządzenia, którego funkcje wykorzystujesz. Najpopularniejsze są oczywiście te związane z oglądaniem ulubionych programów, ale możesz także sprawdzić pogodę lub posłuchać ulubionej muzyki.

 

Korzystanie z mediów społecznościowych

 

Przed ekranem smartfona i komputera spędzamy coraz więcej czasu. Inteligentne telewizory nie mogły pozostać w tyle. Dostęp do Facebooka czy Twittera za ich pomocą jest łatwy. Sporą zaletę stanowią duże zdjęcia, które możesz oglądać z kanapy. Nie martw się też o wpisywanie tekstu. Możesz używać pilota jako wskaźnika myszy, a jeśli to za mało, zawsze możesz wykorzystać telefon jako klawiaturę.


Obsługa gestami

 

Niektóre telewizory SMART pozwalają na wykorzystanie gestów. Machanie rękoma przed telewizorem może wyglądać śmiesznie z boku, ale tak naprawdę jest wygodne. Rozpoznawanie gestów przez telewizory SMART ułatwia na przykład przerzucanie zdjęć do różnych albumów lub przewijanie strony internetowej.

 

To Ty nim kierujesz

 

Dziesiątą rzecz zostawiam do odkrycia Tobie. To Ty jesteś użytkownikiem nowoczesnego telewizora SMART i sam określisz, do czego najbardziej się przydaje. Zanim przeszukasz propozycje zakupowe, zwróć uwagę na różnice pomiędzy niektórymi producentami. Nie są wielkie, ale mogą być istotne z punktu widzenia użytkowania telewizora.

 

Znasz różnice pomiędzy telewizorami SMART?

 

Różnice? Zawsze jakieś będą występować. Konkurencja na rynku telewizorów jest ogromna i bardzo dynamiczna. Dlatego producenci starają się wyróżniać na różnych polach i oferować unikalne możliwości. Jakie funkcje posiadają telewizory SMART poszczególnych producentów?

 

- Telewizory SMART Samsung wykorzystują Smart Hub, czyli przewodnik po multimediach, pozwalający na łatwe nawigowanie po aplikacjach, grach i plikach.

 

- Aquos NET+, z którego korzystają telewizory SMART Sharp pozwala na szybkie i sprawne korzystanie z Internetu i aplikacji.

 

- Telewizory SMART Panasonic dają dostęp do ekranu startowego, na którym możemy sprawdzić program telewizyjny,  zerknąć na godzinę,  pogodę. Posiadają także bardzo zaawansowaną aplikację mobilną.

 

- System Android wykorzystują telewizory SMART Phillips. Użytkownicy mogą więc korzystać z aplikacji i gier ze sklepu Google Play.

 

Telewizory SMART są naprawdę SMART?

 

Telewizory SMART potrafią być naprawdę sprytne i przydatne. Jak zawsze, wszystko zależy od użytkownika i sposobu wykorzystywania nowoczesnej technologii.  Różnice pomiędzy telewizorami SMART poszczególnych producentów są widoczne, ale niezależnie, na którą markę się zdecydujesz, z pewnością zyskasz możliwość korzystania z coraz nowszych technologii.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną