Poradniki Eksperta

Słuchawki do 300 zł – ranking [TOP10]

 2023-11-28 

Wybór odpowiednich słuchawek najczęściej zaczyna się od ustalenia budżetu, który chcesz przeznaczyć na to urządzenie. Problem w tym, że na rynku znajdziesz wiele modeli, które różnią się od siebie przede wszystkim swoim przeznaczeniem. Słuchawki dla sportowców, dla graczy czy fanów muzyki będę oferować zupełnie odmienne parametry, które zostały dobrane tak, aby jak najlepiej spełniały dane zadanie. Czy słuchawki do 300 zł są w stanie zapewnić Ci wysoką jakość dźwięku, komfort obsługi, a także niezawodność przez długi czas? Zdecydowanie tak, jeśli wiesz, na jakie parametry zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Nasz ranking pozwoli Ci na zapoznanie się z najciekawszymi modelami, zaprojektowanymi do wielu różnych zadań.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Aktywna redukcja szumów

Etui ładujące w zestawie

Dynamika 94 dB

Nie mogą być ładowane indukcyjnie

Słuchawki do 300 zł w wersji dokanałowej to doskonały wybór dla osób, które stawiają na izolację od dźwięków otoczenia. Edifier TWS1 PRO 2 zostały skonstruowane w taki sposób, aby dopasować się do kształtu każdego ucha. Dodatkowo do Twojej dyspozycji oddana zostaje funkcja aktywnej redukcji szumów, która dodatkowo hamuje przedostawanie się niepożądanych dźwięków do Twojego ucha. Szybka transmisja danych to zasługa zastosowania modułu łączności bezprzewodowej Bluetooth 5.3 Słuchawki pozwalają na cieszenie się muzyką przez 6 godzin, a z wykorzystaniem etui ładującego, może to być nawet 18 godzin. Te słuchawki dokanałowe jest odporny na zachlapanie i wilgoć, dlatego świetnie sprawdzi się na siłowni.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Pasmo przenoszenie 20 – 20 000 Hz

Możliwość odbierania połączeń

Czas pracy 50 godzin

Brak aktywnej redukcji szumów

Sony WCHCH520 wyróżniają się na tle innych słuchawek swoim pojemnym akumulatorem. Po jednym pełnym naładowaniu możesz korzystać z tego modelu przez 50 godzin. Dużym ułatwieniem jest funkcja szybkiego ładowania, która zapewnia 90 minut działania po zaledwie trzech minutach uzupełniania energii. Te słuchawki nauszne możesz sparować z aż dwoma urządzeniami jednocześnie i przełączać się pomiędzy nimi dzięki prostemu sterowaniu, również głosowemu.

Wbudowany mikrofon umożliwia zarządzanie połączeniami. Wysoka jakość dźwięku to zasługa technologii DSEE, która potrafi odtworzyć utracone w czasie kompresji plików dane. Dźwięk przestrzenny dostosowywany jest w tych słuchawkach do kształtu Twojego ucha.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Parowanie z dwoma urządzeniami jednocześnie

Funkcja sterowania muzyką

Technologia JBL Pure Bass

Słuchawki nie są True Wireless

Nauszna konstrukcja tego modelu sprawia, że doskonale sprawdzają się zarówno w domu, jak i w podróży. Pojemny akumulator pozwala na czas działania sięgający 57 godzin po jednym pełnym naładowaniu, które zajmuje do 2 godzin. Wysoką jakość dźwięku gwarantuje szerokie pasmo przenoszenia wynoszące od 20 do 20 000 Hz, a także dynamika na poziomie 102 dB. Technologia JBL Pure Bass sprawia natomiast, że muzyka staje się wyjątkowo głęboka i żywa.

Słuchawki wyposażono w mikrofon, co pozwala na prowadzenie rozmów, a także korzystanie z asystentów głosowych. Funkcja Voice Aware pozwala na słyszenie własnego głosu podczas dzwonienia i korzystania z czatów głosowych, jak Discord. Słuchawki wykorzystują moduł Bluetooth 5.3, co jest gwarancją szybkiej transmisji danych.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Wbudowany mikrofon

Sterowanie dotykowe

Niska waga 5,6 g

Nie redukują szumów z otoczenia

Sony WFC500 to słuchawki do 300 zł, które potrafią zadziwić jakością oferowanego dźwięku nawet doświadczonych audiofilów. Wszystko to za sprawą szerokiego pasma przenoszenia, które wynosi od 20 do 20 000 Hz, a także technologii DSEE, która jest w stanie odtworzyć naturalne brzmienie nagrania nawet po kompresji. Dedykowana aplikacja umożliwi Ci zarządzanie funkcjami słuchawek, a intuicyjne sterowanie dotykowe ułatwi przełączanie się pomiędzy nimi w czasie rzeczywistym.

Pojemny akumulator pozwala na cieszenie się muzyką przez 10 godzin, a z wykorzystaniem etui nawet do 20 godzin. Szybkie ładowanie po 10 minutach uzupełnia poziom energii na tyle, aby urządzenie działało przez godzinę. Wbudowany mikrofon pozwoli Ci na cieszenie się możliwościami asystentów głosowych.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Sterowanie z poziomu aplikacji na smartfonie

Ładowanie bezprzewodowe

Dźwięk przestrzenny

Przeznaczone wyłącznie do telefonów

Słuchawki do 300 zł, takie jak Creative Outlier Pro, mogą z powodzeniem stać się przydatnym towarzyszem każdej podróży. Duża w tym zasługa trybów pracy tego modelu, do których zaliczyć należy przede wszystkim aktywną redukcję szumów i tryb Ambient. Pierwszy z nich skutecznie izoluje Cię od dźwięków otoczenia, drugi natomiast wpuści ich tylko tyle, abyś był tego, co dzieje się wokół Ciebie.

Podczas słuchania ulubionej muzyki możesz liczyć na dźwięk przestrzenny, a także do 40 godzin działania słuchawek, jeśli wykorzystasz etui ładujące. Po włożeniu do wspomnianego etui stan naładowania będzie pokazany za pomocą diod, po jednej dla każdej ze słuchawek. Wbudowany mikrofon pozwoli Ci na zarządzanie połączeniami, a także obsługę asystentów głosowych.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

4 mikrofony z redukcją szumów

Dźwięk stereo 360 stopni

Tryb Transparent

Brak sterowania gestami

Czy słuchawki do 300 zł mogą zapewnić krystaliczny dźwięk, również dla osób, z którymi rozmawiasz przez telefon? Model Baseus Bowie H1 zdaje się to potwierdzać. W tym przypadku zastosowano aż 4 mikrofony wspierane przez aktywną redukcję szumów, co przekłada się na doskonałą jakość Twojego głosu podczas rozmów telefonicznych. Słuchawki można sparować z dwoma urządzeniami jednocześnie. Dźwięk 360 stopni sprawia, że usłyszysz każdy dźwięk wyjątkowo wyraźnie.

Aktywna redukcja szumów, wraz ze szczególnie wygodnymi muszlami z pianki, pozwala na całkowite odcięcie się od świata zewnętrznego. W razie potrzeby możesz wybrać tryb Transparent, który pozwala na przedostanie się niewielkiej ilości dźwięków. Wbudowany akumulator po jednym pełnym naładowaniu zapewnia aż 70 godzin pracy.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Kilka trybów pracy

Regulowany pałąk

Tryb gry

Nie są odporne na wilgoć i zachlapania

Wygoda korzystania ze słuchawek to priorytet w przypadku modelu Edifier W820NB. Konstrukcja nauszna została stworzona w taki sposób, aby dzięki regulowanemu pałąkowi słuchawki dopasowały się idealnie do kształtu każdej głowy. Składana konstrukcja natomiast pozwala na łatwe i bezpieczne transportowanie urządzenia w plecaku. Gracze ucieszą się z tego, że model ten oferuje tryb gry. Po jego uruchomieniu możesz liczyć na wyraźną redukcję opóźnień w odtwarzanym dźwięku.

Pojemny akumulator umożliwia pracę do 49 godzin po jednym pełnym naładowaniu. Słuchawki oferują tryb aktywnej redukcji szumów, a także Ambient Sound. Pierwszy odizoluje Cię od otoczenia, drugi pozwoli zachować z nim kontakt.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Kompatybilne ze smartfonami, TV oraz zestawami audio

Radiowa transmisja o zasięgu do 100 metrów

Samoregulujący się pałąk

Słuchawek nie wyposażono w mikrofon

Ostatnie w naszym rankingu słuchawki do 300 zł wyróżniają się w sposób wyraźny od reszty modeli. W tym przypadku wykorzystano jako metodę łączności fale radiowe. Pozwala to na uzyskanie maksymalnego zasięgu urządzenia nawet do 100 metrów. Jakość dźwięku nie spada przy tym ani trochę, więc możesz liczyć na usłyszenie wszystkich wysokich i niskich tonów, a także cieszyć się żywą i czystą muzyką.

Słuchawki możesz sparować ze smartfonem, a także telewizorem czy zestawem audio. Dużym atutem jest umieszczenie w obudowie wejścia jack 3,5 mm, co pozwala na podłączenie słuchawek metodą przewodową. Wyjątkowo niska waga, która wynosi zaledwie 270 g, sprawia, że korzysta się z nich komfortowo.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Możliwość połączenia z telefonem, PC lub tabletem

Odporne na zachlapanie

Szybkie parowanie

Niepełna pyłoszczelność

Słuchawki łączące w sobie kilka zaawansowanych technologii w przedziale cenowym do 300 zł, takie jak Jabra Elite 3 to prawdziwa okazja. Model ten możesz sparować ze swoim smartfonem, ale także z PC lub tabletem. W tym samym czasie słuchawki mogą być połączone z dwoma urządzeniami. Wbudowany mikrofon pozwala na zarządzanie połączeniami, a także skorzystanie z usługi asystentów głosowych.

Całkowity czas pracy urządzenia to 28 godzin, jeśli wykorzystasz etui ładujące. Funkcja szybkiego ładowania pozwoli uzupełnić baterie w wyjątkowo krótkim czasie.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Zasięg działania do 10 metrów

Dedykowana aplikacja

Wodoodporne

Brak możliwości regulacji głośności na obudowie

Oppo Enco Air 2 Pro to słuchawki, które dzięki certyfikatowi IP54 zapewniają odporność na pot, zachlapania, a także wystąpienie pyłu w powietrzu. Dzięki temu ten model często wybierany jest przez sportowców i osoby dbające o swoją kondycję fizyczną. Po sparowaniu ze smartfonem będziesz mógł skorzystać z dedykowanej aplikacji umożliwiającej zarządzanie ustawieniami słuchawek. W tym modelu zastosowano technologię Enco Live, która poprawia jakość oferowanego dźwięku.

Aktywna redukcja szumów odetnie Cię od hałasu w Twoim otoczeniu, ale co ważne, ta funkcja dostępna jest również we wbudowanych mikrofonach. Oznacza to, że Twój głos będzie wyjątkowo czysty i wyraźny dla wszystkich osób, z którymi prowadzisz rozmowę telefoniczną. Słuchawkami możesz sterować gestami, co znacznie ułatwia zarządzanie ich funkcjami.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756