Polityka prywatności

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby lepiej prezentować treści, zapewnić sprawne oraz bezpieczne działanie, przedstawiać spersonalizowane oferty i promocje, a także w celach statystycznych. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Zamknij

Poradniki Eksperta

Jaki telewizor kupić w 2018 roku?

Obecnie wybór telewizora nie jest taką prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Od kilkunastu lat określenie „kino domowe” nabiera bowiem zupełnie nowego znaczenia – i dla użytkowników telewizorów i dla ich producentów. Ekrany są coraz cieńsze i większe, a przy tym prezentują coraz lepszą jakość obrazu. Na jaki telewizor zdecydować się więc w 2018 roku?

 

Przed wyborem telewizora spośród najnowszych, flagowych modeli tych najpopularniejszych i najbardziej cenionych producentów sprzętu RTV, przyszły użytkownik powinien zadać sobie kilka pytań, które z całą pewnością pomogą mu w podjęciu właściwej decyzji. Jednym z ważniejszych jest to, w jak dużym pomieszczeniu ma stanąć sprzęt, ponieważ od odległości, jaka dzieli ekran telewizora od oczu jego użytkowników, zależy tak naprawdę optymalna wielkość (i rozdzielczość) ekranu. Kiedy już to jest ustalone, można przejść do przeglądu rynkowych nowości w danym segmencie wielkości…Telewizory Samsung QLED TV – Opcja Dla Wymagających

Seria najnowszych telewizorów od marki Samsung - QLED TV to odpowiedź na rosnącą popularność telewizorów OLED. Ich wyjątkowość polega przede wszystkim na zastosowaniu innowacyjnej technologii Quantum Dot. Co to oznacza? Dzięki obrazowi stworzonemu z ogromnej liczby tak zwanych kropek kwantowych, barwy są odwzorowane idealnie i w pełni oddają swoją moc – niezależnie od ustawienia stopnia jasności telewizora. Kolejnym atutem Samsung QLED TV jest możliwość wykorzystania wygodnej aplikacji Smart View, dedykowanej właśnie tym urządzeniom. Jej działanie sprawia, że użytkownik nie potrzebuje nawet pilota do telewizora, ponieważ każdy telefon z zainstalowaną aplikacją staje się automatycznie takim pilotem. Aplikacja daje również dostęp do Smart Hub – platformy z różnego rodzaju filmami oraz serialami, z której właściciel telewizora Samsung QLED TV może korzystać.Oprócz wszystkich wymienionych zalet, modele marki Samsung z serii QLED TV zachwycają niesamowitym kontrastem – niezależnie od tego, czy telewizor pracuje w mocno nasłonecznionym, czy też w całkowicie zacienionym miejscu. Każdy z tych atutów sprawia, że telewizory z serii QLED TV są idealne dla osób ceniących doskonałą jakość obrazu – bez względu na warunki, w jakich ogląda się telewizję.Telewizory Samsung QLED TV – Opcja Dla Wymagających

Najnowszy model telewizora marki Sony – AF8 – został wyprodukowany w technologii OLED. Co to oznacza? Technologia OLED jest bardziej zaawansowana od tej, która została zastosowana w ekranach LEDowych. W przypadku telewizorów LED piksele podświetlane są bowiem przez panele umieszczone w ramie ekranu, natomiast w technologii OLED każdy z pikseli podświetlany jest osobno. Dzięki tej technologii widzowie mogą zobaczyć jeszcze lepszą głębię kolorów oraz zarejestrować większą liczbę szczegółów obrazu – to właśnie w tej technologii został wyprodukowany najnowszy telewizor Sony AF8.

 

Dodatkowym atutem modelu Sony AF8 jest fakt, iż dźwięk wydobywa się nie tylko z tylnego panelu obudowy telewizora, ale również z samego ekranu. Technologia zastosowana przez Sony została nazwana Acoustic Surface i polega na tym, że umieszczone za ekranem siłowniki powodują drgania, a drgania z kolei emitują dźwięki. Oznacza to, że każdy dialog oraz każda scena oglądane na tym ekranie są uzupełnione o perfekcyjnie brzmiącą ścieżkę dźwiękową. Telewizor SONY AF8 powinien więc zadowolić wszystkich miłośników filmu, którzy pragną doznań podobnych do tych, jakie odczuwają będąc na sali kinowej.Telewizor Panasonic OLED 4K TX-65EZ1000E – Oglądaj Filmy Tak, Jak W Hollywood

Technologię OLED, oprócz marki Sony, wykorzystuje również inna firma z długimi tradycjami w produkcji sprzętu RTV. Mowa tu oczywiście o marce Panasonic, której najnowszy model telewizora z serii TX – 65EZ1000E, spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających kinomaniaków. Poza wspomnianą już technologią OLED, ma on najwyższej klasy procesor o nazwie Studio Colour HCX2. Był projektowany ze współpracy ze specjalistami - kolorystami z Hollywood, co dało naprawdę niesamowity efekt odwzorowania wrażeń z najlepszych kin na świecie.

 

Oprócz tradycji, którą marka niewątpliwie kieruje się w produkcji najwyższej jakości sprzętu RTV, Panasonic stawia również na współprace podejmowane ze specjalistami – nie tylko w zakresie technologii, ale przede wszystkim w zakresie tego, jakie wrażenie telewizor wywołuje ostatecznie na widzu. W tym celu marka podczas projektowania najnowszego modelu OLED zasięgnęła opinii ekspertów na co dzień pracujących w firmie THX – założonej przez światowej klasy reżysera, George'a Lucasa. W wyniku tego porozumienia najnowszy model Panasonic otrzymał certyfikat THX, co świadczy o najwyższej jakości wyświetlanego obrazu.

Na czym polega fenomen najnowszego modelu telewizora wyprodukowanego w technologii OLED przez markę LG? Czy na pojedynczym podświetleniu pikseli, dającym głęboką czerń i wspaniałe odwzorowanie kolorów? A może na systemie głośników, skierowanych ku górze tak, by dźwięk rozchodził się równomiernie po całym pomieszczeniu? Co sprawiło, że ten model otrzymał aż 40 wyróżnień w branżowych konkursach i na międzynarodowych targach nowoczesnego sprzętu? Niewątpliwie stało się tak za sprawą doprowadzonych do perfekcji obrazu i dźwięku, ale również... dzięki jego niepowtarzalnemu designowi.

 

Telewizor OLED 65W7V marki LG jest tak cienki, że po zamontowaniu na ścianie dosłownie „wtapia się” w jej powierzchnię, gwarantując telewidzom niesamowite doznania wizualne. Ponadto, brak wyraźnej ramki w telewizorze jeszcze bardziej potęguje doznanie „zanurzenia się” w filmowym świecie. Dzięki tak zaprojektowanej obudowie, flagowy model marki LG bez problemu dopasowuje się do każdego bez wyjątku wnętrza – bez względu na styl, w jakim jest ono urządzone.

Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną