Poradniki Eksperta

Płyta indukcyjna 230 V – ranking [TOP4]


Płyta indukcyjna zrewolucjonizowała rynek AGD. Ułatwia gotowanie, zapewnia bezpieczeństwo i jest łatwa w czyszczeniu. Jednak, aby poprawnie działała, należy ją odpowiednio zamontować i podłączyć do sieci elektrycznej. Sposób instalacji płyty indukcyjnej, uzależniony jest zazwyczaj od mocy urządzenia. Im jest ona większa, tym więcej energii pobiera. W przeważającej części, większość urządzeń na rynku pracuje średnio z mocą od 3 kW do nawet 10-12 kW, co wymaga podłączenia do zasilania z kilku obiegów fazowych, czyli tzw. siły. Wiemy jednak, że nie każdy ma takie możliwości w swoim domu, dlatego producenci wprowadzili kilka lat temu modele z możliwością podłączenia do tradycyjnego kontaktu 230 V. Właśnie o nich piszemy w tym artykule. Zapraszamy do prezentacji kilku najciekawszych modeli TOP 4.


Jeśli chcesz podłączyć płytę indukcyjną tylko do kontaktu z prądem 230 V, dobrze trafiłeś. Właśnie te modele prezentujemy w naszym zestawieniu – wyróżniają się one przystępną ceną, nowoczesnym wzornictwem ze sterowaniem dotykowym oraz co najważniejsze – można je podłączyć do niemal każdego kontaktu elektrycznego. Takie rozwiązanie bardzo pozytywnie wpływa na swobodę montażu. Możemy ją więc zamontować niemal wszędzie, stosując w ostateczności przedłużacz. Dodatkowo modele z możliwością przyłączenia 230 V są szybkie w pracy, oszczędne, a także bezpieczne, o czym za chwilę.


Płyta indukcyjna ELECTROLUX EIT60420C


Jeśli szukasz urządzenia łatwego w montażu i intuicyjnego w obsłudze, wszystkie te cechy ma prezentowana płyta indukcyjna 230 V. Ranking wyróżnił ją za szybkość pracy, ale i dziecinnie prostą instalację, bez konieczności pomocy elektryka. Wystarczy, że podepniesz kontakt do prądu i gotowe. Płyta może w szybki sposób przygotować najbardziej kreatywne dania, korzystając z bezpiecznej dla Twojej rodziny technologii indukcji. W trakcie gotowania, powierzchnia płyty nie nagrzewa się, ani nie przypala. Dodatkowo producent wyposażył urządzenie w funkcję PowerBoost, aktywującą maksymalną moc i szybsze grzanie. W urządzeniu zainstalowano także funkcję timer, odliczającą czas gotowania.


płyta indukcyjna 230 v ranking


ELECTROLUX EIT60420C Dane techniczne


Moc przyłączeniowa: 3650 W

Wymiary: 59 x 52 cm

Sterowanie dotykoweUdogodnienia


Funkcja Timer

Funkcja PowerBoost

3-stopniowe ciepło resztkowePłyta indukcyjna AMICA PI6509PLU


Amica ma w swojej ofercie wiele płyt typu Plug&Play, które oferują prosty montaż i instalację do zasilania 230 V. Wśród rozwiązań, które proponuje polski producent, znalazły się m.in. timer, pozwalający zaplanować czas gotowania, a także funkcja PowerBooster, zwiększająca moc pola grzewczego. Dzięki niemu, woda zagotuje się w mniej niż 3 minuty. Płyta ta jest też w całości wykonana ze szkła ceramicznego, dzięki czemu jest odporna na zarysowania oraz łatwa w czyszczeniu. Jeśli lubisz, kiedy sprzęt jest „inteligentny” i automatyczny, z pewnością zaciekawi Cię funkcja rozpoznawania wielkości i obecności garnka.


płyta indukcyjna 230 v ranking


AMICA PI6509PLU  Dane techniczne


Moc przyłączeniowa: 3700 W

Wymiary: 57,6 x 51,8 cm

Sterowanie dotykoweUdogodnienia


Funkcja rozpoznawania wielkości i obecności garnka

Funkcja PowerBooster

Funkcja zabezpieczenia przed dziećmi ChildLockPłyta indukcyjna BEKO HII64430GT


Jeśli szukasz urządzenia, które bez trudności podłączysz samodzielnie – z pewnością jest dla Ciebie prezentowana płyta indukcyjna 230 V. Ranking wyróżnił ją za bardzo przystępną cenę, ale i bogactwo rozwiązań dla każdego. Jednym z nich, jest wyjątkowo praktyczna funkcja gotowania na maksymalnie rozgrzanej powierzchni, dzięki opcji Booster. Dzięki tej funkcji, pole grzewcze zaczyna grzać z maksymalną temperaturą, po czym wraca do nastawionej wcześniej temperatury gotowania. Dodatkowo podczas użytkowania, witoceramiczna powierzchnia płyty Beko nie nagrzewa się i nie przypala resztek jedzenia. Możesz je bezproblemowo wytrzeć szmatką i gotowe.


płyta indukcyjna 230 v ranking


BEKO HII64430GT  Dane techniczne


Moc przyłączeniowa: 3500 W

Wymiary: 58 x 51 cm

Sterowanie dotykoweUdogodnienia


Funkcja Booster

Zabezpieczenie przed zalaniem

Blokada bezpieczeństwaPłyta indukcyjna AMICA PI6108PLU 


Biała płyta indukcyjna świetnie wyróżnia się w pomieszczeniu, nadając mu nowoczesnego sznytu. Jest też łatwa w utrzymaniu czystości, wbrew powszechnej opinii, że białe brudzi się szybciej – wręcz przeciwnie. Oprócz koloru, klienci mogą docenić też wyjątkowo intuicyjny panel sterowania z timerem oraz zabezpieczenie przed dziećmi ChildLock. Wszystko w przystępnej cenie. Amica postawiła także na funkcję szybkiego nagrzewu, która najpierw włącza maksymalne grzanie, a następnie dostosowuje moc do wcześniej ustawionego poziomu. Dostępny jest też wskaźnik HeatControl, który poinformuje użytkowników o tym, które z pól jest jeszcze gorące. Jest to świetna płyta indukcyjna 230 V. Ranking nie mógł jej zatem pominąć.


płyta indukcyjna 230 v ranking


AMICA PI6108PLU  Dane techniczne


Moc przyłączeniowa: 3700 W

Wymiary: 57,6 x 51,8 cm

Sterowanie sensoroweUdogodnienia


Funkcja szybkiego nagrzewu

Zabezpieczenie rodzicielskie ChildLock

Ciepło resztkowe HeatControl


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert