Poradniki Eksperta

Jak odkamienić pralkę w trakcie jednego prania?


Pranie ubrań nie jest już problemem. Niemal w każdym gospodarstwie domowym używamy pralki, która doskonale radzi sobie z zabrudzeniami. Wyjmujemy czystą, pachnącą i świeżą odzież. Jest jednak jedno ale… Dbając o czystość ubrań, nie zapominajmy o dbaniu o czystość naszej pralki. Jak odkamienić pralkę? Czy są domowe sposoby na odkamienianie pralki? Jak często powtarzać tę czynność? Właśnie na te i inne pytania, znajdziesz tu odpowiedź.jak odkamienić pralkę


Jak zmniejszyć twardość wody?


Aby zmniejszyć twardość wody, możesz zastosować filtr pralkowo-zmywarkowy. Zapewnia on mniejsze zużycie proszku do prania i chroni grzałkę przed osadzaniem się kamienia. W ten sposób wydłuża żywotność Twojego urządzenia.


Jak odkamienić pralkę domowym sposobem?


Czym odkamienić pralkę? Otóż jest kilka niezawodnych sposobów, aby poradzić sobie z uciążliwym kamieniem. Oczywiście zdecydowanie preferujmy i stosujmy rozwiązania profesjonalne i gotowe preparaty uznanych producentów (znajdziesz je w ofercie naszego sklepu), ale jeśli potrzeba chwili zmusi nas do stosowania innych sposobów zapoznajmy się nad tymi najbardziej sprawdzonymi, skutecznymi i bezpiecznymi. Pamiętaj! Zawsze należy zapoznać się z instrukcją obsługi i upewnić czy producent zezwala na określone postępowanie ze swoim urządzeniem.


Odkamienianie pralki octem


Ocet jest najbardziej powszechnym środkiem czyszczącym i odkażającym. Odkamienianie pralki octem jest prostą metodą. Weź ok. 2 szklanek octu i wlej do bębna pralki, dosyp 2 opakowania kwasku cytrynowego. Uruchom cykl prania w najwyższej temperaturze 90 stopni Celsjusza. Aby pozbyć się intensywnego zapachu octu, możesz dodatkowo ustawić program płukania. Po tych czynnościach zostaw otwarte drzwi pralki. Pamiętaj również o tym, że octem możesz wyczyścić gumowe elementy pralki. W ten sposób pozbędziesz się zanieczyszczeń i bakterii. Wskazane byłoby wytarcie pralki do sucha ściereczką z mikrofibry (np. ściereczka VILEDA Mikrofibra Colors). Jak widzisz, odkamienianie pralki octem to bardzo prosty sposób.


Odkamienianie pralki kwaskiem cytrynowym


Jak odkamienić pralkę kwaskiem cytrynowym? To również prosty i nieskomplikowany sposób. Wsyp do bębna pralki 120 gram kwasku cytrynowego (około 6 opakowań) i włącz pranie w temperaturze 90 stopni Celsjusza. Dzięki tej czynności, pozbędziesz się osadów z kamienia i przykrego zapachu.

 

Odkamienianie pralki sodą oczyszczoną


Jak odkamienić pralkę sodą oczyszczoną? Soda doskonale radzi sobie z zabrudzeniami. Wsyp 2 opakowania sody oczyszczonej do zasobnika i ustaw cykl prania w temperaturze 90 stopni Celsjusza. W czasie prania w bębnie może wytworzyć się piana. Nie martw się, gdyż jest to naturalne. Soda w połączeniu z ciepłą wodą tworzy aktywną pianę. Włącz dodatkowy cykl płukania i będzie po problemie.


jak odkamienić pralkę

Odkamieniacze do pralki w naszej ofercie:


Czy są profesjonalne środki na odkamienianie pralki?


Jeżeli uznasz (do czego szczególnie zachęcamy), że Twoja pralka potrzebuje profesjonalnego preparatu do odkamieniania, nie będziesz miał problemu z dostępnością. Decydując się na zakup, będziesz mógł wybierać między proszkami, granulkami, płynami czy też żelami. Są skuteczne, a efekty widać już po pierwszym użyciu. W naszej ofercie znajdziesz dobre produkty w przystępnej cenie. Warto więc coś wybrać i cieszyć się czystą i bezawaryjną pralką. Dla ułatwienia wyboru, poniżej przedstawiamy kilka odkamieniaczy do pralek przeznaczonych do czyszczenia:Wszystkie te środki przedłużą żywotność Twojej pralki. Pamiętaj, aby używać ich zgodnie z instrukcją producenta, która wskazuje, jak odkamienić pralkę danym środkiem.Jak często odkamieniać pralkę?


To bardzo ważna kwesta, bo liczy się tu systematyczność. Nie możesz odkamieniać pralki raz na kilka miesięcy, bo Twoja pralka będzie bardziej awaryjna. Warto robić to regularnie, chociażby raz w miesiącu. W przypadku profesjonalnych środków, to producent wskazuje, jak często ich używać. Pralka będzie działała wtedy bez zastrzeżeń, bo kamień nie osadzi się na jej podzespołach.


A więc jak odkamienić pralkę? Możesz stosować naturalne albo profesjonalne środki. Sam zdecyduj, czym odkamienić pralkę i rób to systematycznie. Kamień to największy wróg Twojej pralki. Nie ma co zwlekać. Przystąp do działania i ciesz się zadowalającym efektem.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756