Poradniki Eksperta

Zamrażarki szufladowe No Frost – ranking [TOP10]

 2023-05-17 

Urządzenia domowe do głębokiego mrożenia, są jedną z najbardziej praktycznych form przechowywania żywności. Od dawna mrożenie produktów, tak świeżych, jak i przetworzonych, sprzyja niemarnowaniu żywności, a więc oszczędza pieniądze. Producenci oferują zamrażarki szufladowe wolnostojące i do zabudowy. Wewnątrz komór do dyspozycji użytkownika są wygodne, wysuwane pojemniki oraz półki. Sprzęty do zabudowy nierzadko oferują również dodatkową przestrzeń przechowywania na wewnętrznej stronie drzwi. Gabaryty obu rodzajów tych urządzeń chłodniczych są opracowane w taki sposób, aby można je było łączyć w praktyczny tandem chłodniczy z chłodziarką o tej samej wysokości. To dzięki zastosowaniu ujednoliconego wzornictwa, pasujących do siebie uchwytów, czy możliwości zmiany kierunku otwierania drzwi. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest nowoczesny system No Frost, do niedawna stosowany wyłącznie w chłodziarkach. Na jakie parametry zwrócić uwagę i co dodatkowo oferują zamrażarki szufladowe No Frost? Ranking 10 modeli, który przygotowaliśmy, z pewnością będzie pomocny w wyborze odpowiedniego sprzętu.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

9.5 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.0 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

8.5 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Zalety zamrażarek szufladowych

Co jest szczególnego w tym sprzęcie i jakie zalety mają zamrażarki szufladowe No Frost? Ranking przygotowanych modeli zawiera 10 urządzeń do głębokiego mrożenia, które nie tylko zajmują niewiele miejsca, oferując w zamian dużą pojemność przechowywania, ale do tego są energooszczędne, proste w obsłudze i nie trzeba ich rozmrażać. Szczególnie ta ostatnia cecha jest bardzo przydatna w urządzeniach, których głównym zadaniem jest skuteczne i długotrwałe mrożenie żywności. Kolejną zaletą tych modeli jest łatwe odnajdowanie zamrożonych produktów, z uwagi na sposób ich składowania. W przeciwieństwie do zamrażarek skrzyniowych, tutaj produkty układane są w przeźroczystych szufladach lub na półkach. Takie przechowywanie i korzystanie później z żywności, jest o wiele bardziej praktyczne. Chodzi nie tylko o sprawne odnajdywanie żywności, ale też segregację.

Rodzaje zamrażarek szufladowych

Użytkownicy mogą wybierać spośród dwóch rodzajów urządzenia, jakim jest zamrażarka szufladowa No Frost. Ranking zawiera zarówno modele wolnostojące, jak i do zabudowy. To dwa podstawowe rodzaje, w jakich producenci oferują ten sprzęt do głębokiego mrożenia produktów spożywczych. Obie konstrukcje mogą być wyposażone w nowoczesne funkcje i systemy wspomagające ich podstawowe przeznaczenie, jak i mające wpływ na komfort użytkowania.


Wśród nich warto wymienić silniki inwerterowe, duże pojemniki z wytrzymałymi prowadnicami, szklane półki, czy intuicyjne panele sterowania. Nowoczesne zamrażarki mogą być również wyposażone w automatyczne kostkarki do lodu. Im bardziej zaawansowane urządzenie, tym będzie bardziej intuicyjne w obsłudze i praktyczne w użytkowaniu.

System No Frost – co to takiego?

System No Frost do niedawna stosowany był wyłącznie w chłodziarkach lub chłodziarko-zamrażarkach i oferował automatyczne odszranianie lodówki. Szybko zyskał jednak na popularności, co dostrzegli producenci i obecnie jest również stosowany w zamrażarkach, jednak wciąż nie jest to standardowa funkcja. Warto zatem zauważyć, że urządzenia do głębokiego mrożenia wyposażone w ten system, to innowacyjne zamrażarki szufladowe No Frost. Ranking zawiera wyłącznie modele, które oferują automatyczne odszranianie, co eliminuje konieczność rozmrażania sprzętu. Funkcja No Frost, dzięki zastosowaniu specjalnych wentylatorów, utrzymuje wewnątrz komory zamrażania wilgotność na stałym poziomie. Taki zabieg sprawia, że woda która się skrapla, zostaje odparowana, a nie jak w klasycznych sprzętach zamrażana. Eliminuje to powstawanie lodu, który należałoby usunąć z urządzenia manualnie.


Czy taki system w zamrażarce to zbędny gadżet? Absolutnie nie. To komfort użytkowania, który zdecydowanie warto rozważyć wybierając ten sprzęt do naszej kuchni.

Gabaryty i pojemność zamrażarek szufladowych

Zamrażarki szufladowe to bardzo szeroka grupa asortymentowa. Wśród urządzeń do zabudowy wyposażonych w funkcję No Frost, producenci w większości oferują modele o wysokości wynoszącej około 180 cm. Wynika to z modułowości, którą preferują producenci kuchennej zabudowy meblowej. Urządzenie chłodnicze tych gabarytów najlepiej licuje się z innymi sprzętami kuchennymi do zabudowy, czy też kuchennymi szafkami. Jakie pojemności oferują takie zamrażarki szufladowe No Frost? Ranking zawiera modele o pojemności wynoszącej około 200 litrów, a w komorze zamrażania do dyspozycji użytkowników znajduje się od 5 do 8 szuflad różnej wielkości.


Z kolei zamrażarki wolnostojące występują w rozmaitych wysokościach, szerokościach, a co za tym idzie, również pojemnościach. Wśród nich znajdziemy modele o wysokości od 180 do 200 cm. Równie praktyczne i cieszące się dużą popularnością są tak zwane zamrażarki podblatowe, których wysokość nie przekracza 85 cm. To sprawia, że można je wygodnie ustawić w ciągu dolnych szafek kuchennych, tuż pod kuchennym blatem roboczym. Wolnostojące zamrażarki szufladowe, w zależności od wielkości, oferują pojemność od 150 do ponad 380 litrów. Liczba szuflad wynosi od 3 do 7 sztuk.

Klasa zamrażarki i temperatura mrożenia

Zamrażarki szufladowe No Frost mogą się różnić ważnym parametrem, jakim jest klasa. Z klasy będzie wynikała również temperatura mrożenia. To z kolei ma duży wpływ na możliwość przechowywania w komorze zamrażania rozmaitych produktów oraz co bardziej istotne, bezpiecznego czasu pozostawania ich w głębokim zamrożeniu. Upraszczając, klasa zamrażania to specjalnie oznaczenie produktu ikoną gwiazdki. Im więcej gwiazdek, tym sprzęt będzie oferował niższą temperaturę zamrażania oraz dłuższy czas przechowywania zamrożonych produktów. 


Przykładowo, zamrażarka szufladowa oznaczona trzema gwiazdkami oferuje minimalną temperaturę zamrażania na poziomie -18 stopni Celsjusza, co pozwala na przechowywanie zamrożonych produktów do 3 miesięcy. Zamrażarka oznaczona czterema gwiazdkami, bezpiecznie przetrzyma żywność w temperaturze -24 stopni Celsjusza nawet przez rok. 

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756