Poradnik Eksperta > Konsole i gry > Xbox One X - premiera zbliża się wielkimi krokami

Xbox One X - premiera zbliża się wielkimi krokami

Premierę PS4 Pro mamy za sobą. Czas na premierę konkurenta SONY, czyli Xboxa One X, zapowiadanego jako najmocniejszą konsolę na rynku. Co powinniśmy o niej wiedzieć? O tym w tym artykule.

 


Do niedawna, Microsoft nazywał projekt One X kryptonimem „Scorpio”. Skorpion jest rzeczywiście groźny, a jak będzie w przypadku najnowszej konsoli Microsoftu? Urządzenie ma oferować o wiele lepszą wydajność i efekty graficzne, niż jej poprzednie modele oraz bezpośredni konkurent, jakim jest PS4 Pro. Jednocześnie, ma umożliwiać korzystanie z akcesoriów dostępnych już dla Xboxa One. To samo ma dotyczyć gier. Nadal będą one produkowane na model podstawowy, oferując te same tryby gry i możliwości. Kontynuowana będzie opcja „Xbox Play Anywhere”, która podbiła serca graczy. Umożliwia ona rozgrywkę na wielu urządzeniach, w tym komputerach z systemem Windows 10, przy jednorazowym zakupie gry.

 

Premiera niebawem!


Xbox One X do sklepów trafić ma 7 listopada 2017 roku, akurat w środku sezonu premier gier. Model standardowy ma być czarny i wyposażony w 1TB dysk oraz odtwarzacz Blu-ray. Podobnie jak Xbox One S, wersja X ma posiadać zasilacz wewnętrzny. Wejścia i porty mają pokrywać się z poprzednikiem premierowego modelu.  Cena konsoli nie powinna przekroczyć 2500 zł w dniu premiery.

 

Sprawdź premiery na XBOX One!

 

Podkręcone parametry

 

Liczby mówią same za siebie. Sam procesor ma być wyposażony w 8 rdzeni o taktowaniu 2,3 GHz. Pamięci RAM na pewno nie zabraknie, bowiem jest jej aż 12 GB, czyli o 4 GB więcej, niż w wypadku PS4 Pro. Napęd optyczny będzie stanowić jednostka blu-ray odczytująca w jakości UHD 4K. Wszystko to ma pozwolić na granie w jakości 4K przy zachowaniu wysokiej płynności rozgrywki. One X dysponuje zapasem mocy, który może przyczynić się do wielu usprawnień graficznych, zatem możemy liczyć, że efekty gier będą szokowały.


Jesień na pewno będzie czasem korzystnym dla graczy. Walka o rynek pomiędzy SONY a Microsoftem na pewno odbije się pozytywnie na ilości promocji nie tylko konsol, akcesoriów ale również samych gier. Już dziś można zacierać ręce!