Poradnik Eksperta > Komputery i tablety

Ostatnio dodane

Jaki zasilacz UPS kupić?

Jaki zasilacz UPS kupić?

Zasilacz awaryjny UPS przez lata traktowany był jako urządzenie wyłącznie dla biur i firm. Jednak awaria komputera może zdarzyć się również w mieszkaniu prywatnym i sprawić, że utraci się efekty swojej pracy.

Czytaj więcej »
Jaki dysk zewnętrzny kupić?

Jaki dysk zewnętrzny kupić?

Potrzeba posiadania dysku zewnętrznego pojawia się w wielu sytuacjach. Może on służyć za archiwum, w którym umieszcza się kopie zapasowe ważnych plików oraz systemu operacyjnego, posłużyć jako przenośny magazyn muzyki i klipów wideo, a także do regularnego transportu większych ilości danych pomiędzy maszynami.

Czytaj więcej »
Jaki wybrać komputer do montażu filmów?

Jaki wybrać komputer do montażu filmów?

Jeśli zajmujesz się zawodowo montowaniem filmów, chcesz zacząć tym się zajmować lub też działasz amatorsko, ale masz duże ilości materiałów wideo do obróbki (np. w celu umieszczenia ich potem na YouTube lub innym serwisie), masz z pewnością świadomość, ile czasu zajmuje montaż materiału w dobrej jakości. A ponieważ czas to pieniądz, szkoda go marnować na oczekiwanie, aż zakończy się render 15-minutowego nagrania w jakości 4K – co przy słabszym sprzęcie może zająć nawet kilka godzin!

Czytaj więcej »
Jaki tablet graficzny kupić?

Jaki tablet graficzny kupić?

Tablet graficzny jest urządzeniem niezbędnym do pracy grafika i projektanta. Rysuje się na nim za pomocą dłoni, co pozwala na dokładne przeniesienie wizji z głowy do cyfrowego świata. Możliwość stopniowania mocy nacisku pozwala na idealne oddanie wszelkich niuansów grubości czy szerokości. Szkic z kilkoma mocniej zakreślonymi punktami? Żaden problem. Mapka z delikatnymi oznaczeniami? Nie jest to kłopot. W zależności od potrzeb tablet może stać się płótnem malarskim, kartką w szkicowniku czy płachtą kreślarską.

Czytaj więcej »
Ranking 5 laptopów do 3000 zł

Ranking 5 laptopów do 3000 zł

Kwota pomiędzy dwoma a trzema tysiącami złotych to suma pozwalająca kupić naprawdę mocnego laptopa. Na tej półce cenowej można znaleźć zarówno modele przeznaczone do zastosowań biurowych, jak i cieszenia multimediami, a także grami (choć nowe tytuły raczej nie będą płynnie działać przy wysokich ustawieniach) oraz urządzenia uniwersalne, sprawdzające się zarówno jako przenośne centra pracy, jak i rozrywki. Wybór jest olbrzymi – w jaki sposób wybrać najlepszego laptopa dla siebie?

Czytaj więcej »
Ranking 5 laptopów do 2000 zł

Ranking 5 laptopów do 2000 zł

Czy w cenie 2000 złotych da się kupić dobrego laptopa? Oczywiście! Nie będzie to oczywiście demon szybkości z najlepszymi obecnie na rynku podzespołami ani model gamingowy, ale w tym zakresie cenowym bez problemu znajdziesz laptopa nadającego się doskonale do pracy biurowej i takich zastosowań, jak codzienne przeglądanie internetu, uruchamianie niewymagających dużych mocy przerobowych gier oraz aplikacji czy też po prostu do korzystania z multimediów.

Czytaj więcej »
Ranking 5 laptopów do 2500 zł

Ranking 5 laptopów do 2500 zł

Laptop w cenie do 2500 złotych będzie urządzeniem z pewnością nadającym się do codziennych zastosowań, jak przeglądanie stron internetowych, odtwarzanie i przeglądanie materiałów multimedialnych czy komunikacja online, a także do pracy biurowej. Miłośnicy cyfrowej rozrywki raczej nie znajdą w tym przedziale cenowym modeli, które pozwalałyby cieszyć się najnowszymi grami, aczkolwiek można znaleźć sprzęt, na którym płynnie pracować będą tytuł mające już parę lat.

Czytaj więcej »
Ranking TOP 5 tabletów w 2019 roku

Ranking TOP 5 tabletów w 2019 roku

Chociaż tabletom wieszczono jeszcze niedawno koniec, załamanie tego rynku nie nastąpiło. Wciąż produkowane są nowe urządzenia, zaś w celu zdobycia klientów, producenci starają się zaimplementować w nich rozwiązania, które mają prześcignąć konkurencję. Dzięki temu mamy do wyboru sporo ciekawych modeli do różnych zastosowań – od biznesowych po edukacyjne.

Czytaj więcej »
Komputer All in One – co to jest, jak działa i który kupić?

Komputer All in One – co to jest, jak działa i który kupić?

Komputer All in One to urządzenie, które łączy w sobie cechy komputera stacjonarnego i laptopa, wpisując się w potrzeby wielu osób. Zajmuje niewiele miejsca, jest lekki i pomaga utrzymać porządek na biurku, a także wygodnie modyfikować stanowisko pracy. Jak konkretnie działa komputer All in One i w jakich przypadkach warto się nim zainteresować?

Czytaj więcej »
Jakie urządzenie wielofunkcyjne kupić?

Jakie urządzenie wielofunkcyjne kupić?

Urządzenie wielofunkcyjne to bardzo często podstawowy element wyposażenia nie tylko w biurze czy miejscu pracy, ale również w domu. Podstawowym kryterium przy zakupie takiego produktu jest zwykle wykorzystana technologia i sposób pracy, warto jednak pamiętać o co najmniej kilku innych czynnikach. Na co zwrócić uwagę szukając urządzenia wielofunkcyjnego oraz który model wybrać?

Czytaj więcej »