Poradniki Eksperta

Czy warto kupić MacBooka?


Czy warto kupić MacBooka? U kogo sprawdzi się on najlepiej? Laptopy Apple to dla wielu osób ideał przenośnego komputera - zarówno pod względem designu, jak i prarametrów – choć istnieją również jego przeciwnicy, którzy twierdzą, że sprzęt z jabłuszkiem na obudowie nie jest wart swoich wygórowanych cen. I jedni i drudzy mają trochę racji. Prawdą jest, że komputery Apple są specyficzne i znacząco różnią się od laptopów z systemem Windows, oferowanych przez inne firmy. Dla kogo więc laptop Apple będzie dobrym wyborem?macbook czy warto


MacBook - dlaczego warto go kupić?


Pierwszą cechą, która niewątpliwie wyróżnia laptopy od Apple, jest ich wygląd. Trwała, aluminiowa obudowa dla wielu stała się synonimem luksusu i elegancji, a jej specyficzny kształt, zwężający się ku jednej stronie, zachwycił rzesze odbiorców. Warto wspomnieć również, że niezależnie od tego, jaki MacBook wybierze klient, urządzenie zawsze będzie cechowało się tym samym, minimalistycznym wyglądem (podczas gdy inni producenci wypuszczają modele niekiedy drastycznie różniące się od siebie). Design jest tu więc wyróżnikiem, dzięki któremu nie da się pomylić tego sprzętu z żadnym innym, dostępnym na rynku.


Kolejnym elementem, który wyróżnia MacBooki, jest niezwykle długi czas pracy na baterii. Producent w najnowszych modelach oferuje nawet 10 do 12 godzin użytkowania bez konieczności ładowania sprzętu. W porównaniu do modeli innych producentów, osiągi te są naprawdę imponujące. Dodatkowo, każdy komputer Apple wyróżnia się „firmowym” systemem operacyjnym. Jest nim macOS, który znacząco różni się od Windowsa. „Przesiadając” się na laptopy Apple, z pewnością trzeba się nauczyć jego obsługi, jednak użytkownicy twierdzą, że - wbrew pozorom - macOS jest dużo bardziej intuicyjny i stabilny niż Windows. Wynika to również z tego, że to właśnie firma Apple jest producentem zarówno systemu, jak i sprzętu – wiadomo więc, że jest on idealnie dopasowany do parametrów komputera i do jego możliwości. Microsoft, produkując system Windows, musi uciekać się do uniwersalnych rozwiązań, działających na niemal wszystkich dostępnych na rynku komputerach – a to zwiększa jego awaryjność. MacOS jest po prostu dedykowany MacBookom – nie ma więc w nim miejsca na kompromisy czy półśrodki. Oprócz wyżej wymienionych zalet, laptopy Apple – w zależności od modelu – mogą pochwalić się dodatkowymi atutami. Ale... jaki MacBook wybrać spośród szerokiej oferty marki? To zależy od tego, do czego komputer ma być wykorzystywany.


MacBooki w naszej ofercie:


Komputer MacBook Air – lekki sprzęt z wytrzymałą baterią

 

Jaki wybrać MacBook? Warto zastanowić się nad jego przeznaczeniem jeśli laptop ma służyć użytkownikowi do codziennego przeglądania zdjęć, stron internetowych, tworzenia prezentacji, tabel czy dokumentów tekstowych? Najlepiej postawić w takiej sytuacji na komputer MacBook Air. Dlaczego? Jego parametry (dwa procesory do wyboru: Intel Core i5 lub i7 piątej generacji, a także wydajny układ graficzny Intel HD Graphics 6000) gwarantują przede wszystkim błyskawiczne reakcje laptopa na zadane mu polecenia – komputer MacBook Air nie zwalnia więc pracy nawet wtedy, gdy użytkownik otwiera kilkanaście zakładek w przeglądarce lub jednocześnie pracuje nad kilkoma dokumentami tekstowymi. To sprawia, że model Air jest idealny do zastosowań biurowych, odtwarzania prezentacji, a także do pracy redaktorskiej czy korektorskiej.

 

Komputer MacBook Air został również stworzony po to, aby pełnić rolę mobilnego centrum dowodzenia. Ekran o przekątnej 13,3 cala oraz jego waga (nieco ponad 1300 gramów) sprawiają, że laptop jest kompaktowy, a co za tym idzie – można zabrać go ze sobą wszędzie, gdzie tylko będzie potrzebny. Do pracy w terenie przydaje się również niezwykle wytrzymała bateria (jest zdolna do działania bez ładowania nawet przez 12 godzin), a także łącze WiFi działające w najnowocześniejszym standardzie 802.11ac (pozwalające uzyskać bardzo stabilne połączenie z Siecią nawet na duże odległości).


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756