JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Komputery i tablety   Tablet dla licealisty – idealne narzędzie do nauki?

Tablet dla licealisty – idealne narzędzie do nauki?

Nauka w liceum charakteryzuje się obszernym, nowym materiałem i zrozumiałymi kłopotami z przyswojeniem trudnych zagadnień. Jeszcze kilka lat temu, aby opanować przedmioty, takie jak matematyka czy biologia, licealiści musieli spędzać godziny w bibliotece w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące pytania. Nie wierzysz? Zapytaj swoich rodziców.


Dostęp do technologii jest nieograniczony, wszystko znajdziemy w sieci. Jednak aby ją przeszukiwać, potrzebujemy niezawodnego narzędzia. Taką pomocą w szkolnych zmaganiach może okazać się tablet. Na czym warto skupić się przy wyborze tego mobilnego urządzenia, aby nauka szła nam jak z płatka? Pozwól, że przedstawimy Ci kilka istotnych opcji, które powinny znajdować się w dobrym tablecie dla licealisty.

 

 

Podręczna baza danych – wszystko w jednym miejscu

Niezrozumiałe zadanie z matematyki? Do zrobienia kolejny referat z języka polskiego? Definicje z chemii i biologii są zbyt trudne? Koniec z tym! Dzięki tabletowi i połączeniu z Internetem, raz na zawsze problemy związane z nauką oddzielisz grubą czerwoną linią od pasma sukcesów w nauce. Każdy z tabletów dostępnych na rynku posiada moduł bezprzewodowej sieci WiFi. Dzięki temu, uzyskasz dostęp do nieograniczonej wiedzy. Dodatkowo, wiele z tabletów posiada możliwość podpięcia kart SIM. W Twojej szkole nie ma sieci WiFi? Dzięki karcie SIM możesz korzystać z Internetu w tablecie, podobnie jak w smartfonie. Standardowa transmisja danych jest zbyt powolna? Niektóre materiały wymagają jeszcze większej przepustowości Internetu, by móc sprawnie z nich korzystać. Tutaj z pomocą przychodzi sieć LTE, która jest zdecydowanie szybsza niż zwykłe 3G. Wybierając tablet, zwróć na to uwagę.


 

Aplikacje edukacyjne

Dzięki sklepom (iStore oraz Sklep Play) z aplikacjami, mamy ogromny wahlarz możliwości w wyborze przydatnych do osiągania postępów w nauce programów. Zarówno na system iOS oraz system operacyjny Android.

- Liczne tabele matematyczne, kalkulatory oraz poradniki „krok po kroku” – to one pomogą przyswoić sobie matematykę, z którą tak wielu uczniów ma problem.

- Obszerne encyklopedie online, spisy trudnych pojeć oraz terminów – dzięki nim chemia i biologia przestanie być dla Ciebie problemem.

- Edytory tekstu oraz dostęp do gotowych rozwiązań tekstowych, którymi możesz się inspirować – dwa nierozłączne elementy, dzięki którym nawet podczas podróży do szkoły będziesz mógł przygotować referat na język polski. Przecież tak często zdarza się o nim zapomnieć.

 

 

 

Lepsza efektywność dzięki organizacji Twojego dnia

 

Kartkówka z biologii, zaliczenie z geografii, prasówka na WOS, naście zadań z matematyki… Wszystko na jutro. Znasz to?  Aby zapanować nad każdą pozycji z serii „praca domowa” i solidnie przygotować się do sprawdzianów musisz zadbać o organizację swojego dnia, w szkole jak i poza nią.

Korzystając z tableta warto zaopatrzyć się w aplikacje, które przypomną Ci o najważniejszych zadaniach. Harmonogramy dnia, listy zadań oraz klasyczne żółte karteczki na ekranie tableta mogą polepszyć Twoją produktywność nawet kilkakrotnie! Otrzymując powiadomienie o zbliżającym się sprawdzianie, możesz od razu uruchomić PDFa od nauczyciela, który zawiera zakres tematów, niezbędnych do zaliczenia przedmiotu. Wszystko dzięki jednemu urządzeniu. Nic tylko brać się za naukę!


 

Apropos PDFów…

Większość tabletów dostępnych na rynku, są idealnymi narzędziami do czytania lektur i nie tylko. Już nie musisz ganiać stać w kolejce w celu wypożyczenia książki. Wszystko jest dostępne w sieci (większość lektur zupełnie za darmo). Jeżeli lektury zostały opanowane, dodatkowo możesz pokusić się o przeczytanie ciekawej powieści lub poradnika z branży, która Cię pasjonuje. Tablet umożliwi Ci zagłębienie się w lekturze, tak gdybyś czytał zwykłe, papierowe wydanie książki. Twój kręgosłup będzie Ci wdzięczny za inwestycję w tablet. W końcu jest dużo lżejszy, niż kilkanaście książek i podręczników.

 

Nie samą nauką licealista żyje!

Tablet to niesamowite narzędzie do umilenia czasu na okienkach, przerwach czy drogi z lub do szkoły. Jeżeli masz dość stania pod salą i patrzenia się w ścianę, wyjmij tablet i odpal interesujące Cię materiały. Muzyka, filmy czy portale społecznościowe – wszystko w jednym miejscu i na dodatek na całkiem sporym ekranie.

 


Zdecydowany na inwestycję?

Korzystanie z tableta doskonale usprawni Twoją naukę. Aplikacje edukacyjne, organizacja pracy czy rozrywka świetnie pomoże Ci w osiąganiu czerwonych pasków na świadectwie. Pamiętaj jednak, mobilne urządzenie to nie wszystko. Liczy się także Twój wkład w naukę.

Z tego miejsca życzymy Ci samych piątek, a z tabletem nawet szóstek!