Poradniki Eksperta

Deathloop – premiera i wymagania


Kolejną, ciekawą produkcją, zapowiedzianą na drugą połowę 2021 roku, jest Deathloop. Premiera ma mieć miejsce 14 września 2021 roku. Czego można spodziewać się po nowym tytule studia Arkane? Prezentujemy najważniejsze elementy gry, a także wymagania sprzętowe w przypadku platformy PC. Zachęcamy do lektury!deatloop premiera


Deathloop – o czym jest ta gra?


Deathloop to tytuł, który na pewno docenią fani pierwszoosobowych strzelanek. Za produkcję gry odpowiada Arkane Lyon. To samo studio, które jest twórcą gry Dishonored. Colt, główny bohater, zostaje uwięziony w pętli czasowej. Jednocześnie trafia na wyspę Blackreef, która jest owiana tajemnicą. Jej przekleństwem, jest ciągłe powtarzanie się jednego dnia. Tylko sobie wyobraź… codziennie nowy poniedziałek! Żeby wyrwać się z tego letargu, konieczne jest przerwanie pętli czasowej, lecz najpierw gracz musi dowiedzieć się, jak to zrobić. W tym celu, musisz dotrzeć do ważnych informacji, a następnie wyeliminować osiem celów. Wszystko to musisz zrobić w ciągu jednego dnia, gdyż kolejnego wszystko wróci do początku. Dla wprawionych w boju graczy, może wydawać się to błahostką. Do czasu… Na gracza czyha śmiertelnie niebezpieczna przeciwniczka. To kobieta o miło kojarzącym się imieniu – Julianna. Jej zadanie jest proste – ma bronić pętli, przed głównym bohaterem. Pracę ułatwia jej uzbrojenie, a także posiadane umiejętności. Jeśli znudzi Cię gra Coltem (choć tego raczej nie przewidujemy), możesz wcielić się także w Juliannę. Możliwość gry jako skrytobójczyni, to na pewno ciekawe urozmaicenie fabularne.


Sam świat gry, jest perfekcyjnie zaprojektowany. Rozbudowana wyspa Blackreef, pozwala na prowadzenie rozgrywki w różny sposób. Duża ilość rozwiązań urozmaica grę, a jednocześnie wyzwala w graczu kreatywność. Świat gry wprowadza gracza w retrofuturystyczny klimat, luźno osadzony w latach 60-tych. Choć wyspa wygląda wspaniale, perspektywa uwięzienia ciągle w jednej dobie, potrafi dobić nawet takiego twardziela jak Colt.


Deathloop w naszej ofercie:


Co już wiemy o Deathloop?


Im bliżej premiery gry, tym więcej potwierdzonych informacji można przeczytać na temat Deathloop. Na pewno gracze mogą liczyć na intrygującą mechanikę oraz rozgrywkę znaną już z innych produkcji Arkane Lyon. To Ty zdecydujesz, jak zrealizujesz zadania. Możesz to zrobić po cichu lub rozpętać prawdziwe, widowiskowe piekło. Sposób rozgrywki, nienarzucony przez producenta, to duża zaleta gry. Do walki możesz używać wiele rodzajów broni, a także nadprzyrodzonych mocy. Ich połączenie, zapowiada prawdziwą jatkę… Pojedynków na pewno nie zabraknie. W końcu tego wszyscy oczekują!


Założenie producentów było takie, aby połączyć zalety trybów fabularnego oraz wieloosobowego. Efektem takiego działania, jest możliwość walki ze skrytobójcami, którzy polują na głównego bohatera. Jak już wspominaliśmy, jest także możliwość wcielenia się w rolę przeciwniczki Colta. Nie musisz dopuszczać do rozgrywki innych graczy – przeciwnicy mogą być sterowani przez sztuczną inteligencję. Skoro już jesteśmy przy intelekcie… Jak zapewne się domyślasz, rozwiązanie zagadki w ciągu jednego cyklu dobowego, nie jest raczej możliwe. Jednakże możesz wyciągać z kolejnych dni cenne lekcje, które pozwolą Ci na uniknięcie błędów w przyszłości. Zmiana taktyki bywa czasami kluczem do sukcesu, który umożliwia zaoszczędzenie wielu godzin spędzonych na walce z nierównym przeciwnikiem. Musisz być uważnym obserwatorem. Bierz pod uwagę nawyki swoich celów, obserwuj ich poczynania oraz trasy, którymi się przemieszczają. To wszystko sprawi, że każdy kolejny dzień będzie dla Ciebie prostszy, a zagadka stanie się łatwiejsza do rozwiązania. Koniecznie daj nam znać, ile cykli zajmie Ci przerwanie pętli czasowej.


Deathloop – premiera tylko na next geny i PC


Użytkownicy starszych generacji konsol, nie będą zadowoleni z planów wydawniczych Deathloop. Premiera jest zaplanowana tylko na PS5 oraz komputery stacjonarne. Wyłączność na platformę Sony, jest tymczasowa. Gra ukaże się również na konsoli Xbox Series S i Xbox Series X. Choć użytkownicy starszych generacji konsol będą na pewno zawiedzeni, należy wziąć w obronę zamysł producentów. Tak doskonałe przedstawienie świata, umożliwiają jedynie najnowsze platformy. Niestety, konsole także mają pewne ograniczenia techniczne, a PS4 i Xbox One, nie należą do najnowszych konstrukcji.


Deathloop – wymagania sprzętowe PC


Konsole do gier mają co najmniej jedną, niepodważalną zaletę. To brak potrzeby ingerowania w podzespoły, co użytkowników komputerów niestety dotyczy. Chyba, że regularnie zmieniasz PC na nowszy. Wtedy nie powinieneś mieć problemów z zapewnieniem sobie komfortowych warunków do gry. Wymagania wobec użytkowników komputerów stacjonarnych i laptopów gamingowych, nie zostały jeszcze określone przez producenta. Wiadomo jednak, że na pewno będzie wymagany 64-bitowy system operacyjny.


Można tylko domniemywać, że za minimalną podstawę, trzeba przyjąć 8 gigabajtów pamięci RAM oraz procesory nowszych generacji – zarówno Intel jak i AMD. Potrzebne będzie wysokie taktowanie oraz odpowiednia ilość rdzeni i wątków. Jak tylko podane zostaną jakiekolwiek szczegóły, na pewno zaktualizujemy wymagania sprzętowe.


Zamów Deathloop w przedsprzedaży


Deathloop możesz zamówić już w naszym sklepie internetowym. W ten sposób, zyskasz gwarancję dostawy w dniu premiery. Ponadto, wybierając wersję Deluxe Edition, możesz liczyć na ciekawe dodatki. Dla zamówień przedsprzedażowych, jest to skórka „Jeździec burzy”, maczeta cesarskiego obrońcy (tylko na PS5), a także wzmocnienie, tzw. „błyskotka”. Poza tym, edycja Deluxe ma także sporo do zaoferowania poza preorderem. To między innymi unikatowe bronie, skórki, ścieżka dźwiękowa oraz dwa wzmocnienia bohatera.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert