Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Suicide Squad: Kill the Justice League – premiera i wymagania gry

 2024-01-29 

Superbohaterowie wciąż są na fali niezwykłej popularności, co widać doskonale po wynikach sprzedażowych gier oraz oglądalności filmów i seriali. Wirtualna rozrywka to jednak zupełnie inny poziom, pozwalający na wcielenie się w ulubioną postać oraz poprowadzenie jej przez szereg niebezpiecznych misji. W tym przypadku Suicide Squad: Kill the Justice League, to niezwykle ciekawa propozycja, nawiązująca wprost do kultowych komiksów stworzonych przez DC.

Odwzorowanie komiksów w nowej grze

Świat gier pełen jest tytułów, mających na celu ożywienie bohaterów znanych dotąd jedynie z kart komiksów. Czy zatem kolejna próba, w postaci Suicide Squad: Kill the Justice League to dobry krok ze strony DC? Biorąc pod uwagę, że za grę odpowiada studio Rocksteady, mogące pochwalić się fenomenalną grą Batman: Arkham, fani powinni być spokojni o to, jaki los czeka omawianą grę. W tym przypadku fabuła również odcina się zupełnie od popkultury spod znaku kinematografii, co daje dużą nadzieję, że będziesz mógł cieszyć się przedstawieniem superbohaterów w oryginalnej wersji, którą pokochały miliony czytelników komiksów. Pojawią się zatem klasyczne lokacje, czarne charaktery, a także wątki, które znasz, jeśli miałeś przyjemność grać w poprzednie tytuły od studia Rocksteady, osadzone w świecie DC.

Jak długo przyjdzie Ci czekać na Legion Samobójców: Śmierć Lidze Sprawiedliwości? Premiera będzie miała miejsce już na początku lutego, a dokładnie 02 lutego 2024r.

Suicide Squad: Kill the Justice League zawita do Metropolis

W Suicide Squad: Kill the Justice League zostaniesz przeniesiony do Metropolis. W tym mieście niepodzielnie rządzi Superman, a więc już na samym wstępie całość rozgrywki przybiera całkiem nowy obrót. W Batman: Arkham miejscem akcji było Gotham, dlatego cieszy, że ze strony twórców pojawiła się chęć rozbudowy świata. Metropolis i Gotham to zupełnie dwa różne światy. Pierwsze miasto jest bogate i bezpieczne, a Gotham z kolei, mroczne i pełne niebezpieczeństw. Co zatem przyciągnęło bohaterów gry Batman: Arkham do tego pierwszego?


Harley Quinn, Deadshot, Captain Boomerang i King Shark zostają zmuszeni przez Task Force X do zaatakowania członków Ligii Sprawiedliwości, której członkiem jest Superman. Task Force X nie bawi się jednak w werbowanie wiernych żołnierzy. Zmusza głównych bohaterów do posłuszeństwa poprzez groźbę, w postaci wszczepionego ładunku wybuchowego pod czaszkami. Nie mając innego wyjścia, członkowie Legionu Samobójców rzucają wyzwanie Supermenowi. Problem w tym, że w grze Legion Samobójców: Śmierć Lidze Sprawiedliwości będziesz musiał stawić czoła złemu wcieleniu tego superbohatera. Stawką w tej potyczce jest los całej Ziemi, dlatego zadanie na pewno nie będzie należeć do łatwych.

Rozgrywka i fabuła

Suicide Squad: Kill the Justice League to przede wszystkim gra akcji z istotnymi elementami strzelanki. Studio Rocksteady udowodniło już wcześniej, że wie, jak tworzyć tego typu tytuły, dlatego w tej kwestii nie powinieneś obawiać się żadnego odbiegania od ogólnie przyjętych standardów. Gra osadzona została ponadto w otwartym świecie, co przekłada się na prowadzenie rozgrywki. Możesz podążać ścieżką głównej linii fabularnej lub poświęcić czas na odkrywanie tego, co skrywa się w Metropolis. Możesz być pewien, że piękna otoczka tego miasta, to tylko przykrywka.

W każdym momencie możesz natknąć się tutaj na przeciwników, z którymi przyjdzie Ci stoczyć walkę. System prowadzenia tych potyczek został znacząco rozbudowany, aby dać graczowi coś więcej niż tylko przyjemność płynącą z prostej i nieskomplikowanej destrukcji otoczenia. Wraz z postępem, możesz rozwijać swoją postać. Do wyboru masz wspomnianych członków Legionu Samobójców: Harley Quinn, Deadshot, Captain Boomerang i King Shark. Możesz postawić na ulepszanie zdolności i wyposażenia, co znacznie ułatwi przechodzenie kolejnych misji. Nie możesz pomijać tych kwestii, ponieważ niektóre umiejętności okażą się kluczowe – chociażby teleportacja. Nie jest to nic nowego w tym świecie, ale może okazać się kluczowe dla Suicide Squad: Kill the Justice League. Premiera pokaże, jak duży wpływ te umiejętności będą miały na samą rozgrywkę.

Tryby gry Suicide Squad

W Suicide Squad: Kill the Justice League możesz grać w trybie singleplayer, jak i kooperacji. W pierwszym trybie wybierasz jedną z dostępnych postaci, a kontrolę nad pozostałymi przejmuje AI gry. W dowolnym momencie możesz przełączać się pomiędzy bohaterami, co w wielu przypadkach będzie jedynym sposobem na pokonanie przeciwników. W trybie kooperacji, do Metropolis może przybyć maksymalnie czterech graczy w danej chwili, co odpowiada oczywiście dostępnej ilości bohaterów

Legion Samobójców: Śmierć Lidze Sprawiedliwości - wymagania gry

Suicide Squad: Kill the Justice League jest tytułem stworzonym z myślą o nowej generacji gier. Z tego też powodu studio Rocksteady postanowiło postawić na dystrybucję wyłącznie na PC, a także nowsze generacje konsol PS5 i Xbox Series X. Wymagania dla PC wyglądają następująco:


Minimalne (30 FPS / 1080p): 


Zalecane (60 FPS / 1440p): 

  • Procesor Intel Core i7-10700K 3.8 GHz / AMD Ryzen 7 5800X3D 3.4 GHz,
  • 16 GB pamięci RAM,
  • karta graficzna 8 GB GeForce RTX 2080 / 16 GB Radeon RX 6800 XT lub lepsza.


Wymagania Ultra: (60 FPS / 4K):

  • Intel Core i7-12700K 3.6 GHz / AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2 GHz,
  • 16 GB pamięci RAM,
  • karta grafiki 10 GB GeForce RTX 3080 / 20 GB Radeon RX 7900 XT lub lepsza.

W każdym z tych przedziałów, potrzebujesz również dysk SSD z wolną przestrzenią na poziomie 65 GB, a także system Windows 10 w wersji 64-bitowej.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756