Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Disney Plus – jak oglądać w Polsce?

 2022-07-18 

Wiele osób na to czekało! Na polski rynek zawitała nowa platforma VOD. Disney Plus w Polsce dostępny jest od czerwca 2022 roku. Po długim oczekiwaniu, możliwe jest zanurzenie się w ofercie seriali i filmów, które udostępnia platforma. Zachęcamy do lektury, abyś mógł dowiedzieć się więcej.

Disney Plus w Polsce

Disney Plus w Polsce miał pojawić się wcześniej. Sytuacja na świecie opóźniła jednak premierę i w rezultacie polscy użytkownicy czekali na start od 2019 roku. Oferta opisywanej platformy streamingowej jest naprawdę spora i warto było być cierpliwym. Biblioteka multimediów uwzględnia nie tylko oryginalne produkcje Disneya. Obejrzysz na niej także filmy Pixara, Marvela, a także przyrodnicze dokumenty wyprodukowane przez National Geographic. Disney regularnie nabywa także prawa do wielu popularnych serii. Hitowym transferem na pewno okazał się zakup licencji Gwiezdnych Wojen. Poskutkowało to między innymi produkcją nowych seriali umieszczonych w uniwersum Star Wars. Obecnie popularnością cieszy się na pewno Obi-Wan Kenobi.


W końcu polscy fani mogli przestać zadawać nieustannie pytanie w sprawie Disney Plus: „Jak oglądać w Polsce?!”. Wystarczy telewizor ze Smart TV / Android TV i wykupić abonament w platformie. Dostęp do popularnych seriali, nie jest już utrudniony. To dobry moment, aby wykupić dostęp, zwłaszcza, że zapowiedziano już premierę trzeciego sezonu Mandaloriana. A nowości w tym roku na pewno nie zabraknie! Polska nie była osamotnionym krajem, jeśli chodzi o czas premiery. Tego samego dnia platforma została udostępniona także użytkownikom między innymi z Czech, Słowacji, Łotwy, Węgier, czy Chorwacji.

Smart TV w naszej ofercie

Ile kosztuje Disney+?

Miesięczny koszt korzystania z Disney+, można określić jako średni. Nie jest to cena ani wysoka, ani niska. Miesiąc korzystania z platformy kosztuje 28,99 złotych. Jeśli chcesz zaoszczędzić i jesteś zdecydowany na stałe korzystanie z oferty, możesz zdecydować się na roczną płatność. W takim wypadku, koszt to dokładnie 289,90 złotych. Jeśli podzielisz tę kwotę przez ilość miesięcy, to cena w takim wypadku wyniesie nieco ponad 24 złote. Oszczędność jest więc zauważalna.


Osoby, którym nie zabrakło refleksu, mogły skorzystać z promocji powitalnej. Wiązała się ona z tym, że za cały rok można byłoby zapłacić tyle, co za 8 miesięcy. To spora oszczędność, która sięgała około 100 złotych. Średni koszt za miesiąc wynosił więc około 19 złotych. Prawda, że tanio? Warunkiem było jednak zarejestrowanie się w odpowiednim terminie, a następnie aktywowanie oferty do 26 czerwca 2022 roku. Promocja sprawiła, że Disney+ zyskał wielu nowych użytkowników na start.

Disney Plus jak oglądać w Polsce

Disney plus w Polsce bez opłat? To możliwe

Niektórzy użytkownicy będą mieli wyjątkowe szczęście, które pozwoli na korzystanie z oferty nowej platformy streamingowej bez konieczności wykupowania dodatkowego abonamentu. Warunkiem jest jednak bycie klientem poszczególnych wydawców. Disney+ będzie udostępniony nieodpłatnie między innymi tym osobom, które mają wykupiony pakiet telewizji w Polsacie. Szczegółowa oferta znajduje się na stronie nadawcy. Promocja jest przeznaczona dla użytkowników Polsat Box, którzy wykupili konkretne pakiety telewizyjne. W niektórych przypadkach, dostęp do Disney+ będzie bezpłatny przez cały czas obowiązywania umowy. To samo dotyczy Polsat Box Go, na który przygotowano promocyjną cenę za miesiąc użytkowania.


Plus również przygotował niespodziankę dla swoich klientów. Disney+ ma być darmowy przez rok w ramach abonamentów internetowych i telefonicznych. Podobną ofertę przygotowała Netia. Jeśli jesteś ich abonentem, możesz cieszyć się bezpłatnym dostępem przez 365 dni. Z kolei w przypadku połączenia 3 usług abonamentowych operatora, możesz cieszyć się gratisowym Disney+ nawet przez 2 lata!

Oferta platform streamingowych dostępnych na polskim rynku

Tradycyjna telewizja powoli odchodzi do lamusa. Choć nadal będzie znaczącym medium, to w ostatnich latach platformy VOD oraz streamingi zaczynają być coraz popularniejsze. W Polsce ogromną popularnością cieszy się na pewno Netflix, który jest oglądany przez użytkowników już od kilku lat. Ilość produkcji oryginalnych oraz nabywanych licencji sprawia, że ludzie chętnie kupują miesięczny abonament. Wiele osób korzysta także z HBO Max oraz Amazon Prime Video. 


Dostępne są także platformy streamingowe zarządzane przez poszczególnych wydawców telewizyjnych. To między innymi Player, Polsat Box Go, czy VOD. Ciekawą nowością była także oferta Viaplay. Serwis oferuje nie tylko filmy i seriale, ale również transmisje meczy i innych wydarzeń sportowych. Nie ma już więc potrzeby wykupowania telewizji satelitarnej, jeśli zależy Ci na oglądaniu chociażby Bundesligi. Czy jest jeszcze miejsce na kolejne platformy streamingowe? Ciężko powiedzieć, ale zweryfikuje to rynek. Wiele zależy od oferty rozrywkowej aktualnie największych graczy.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756