Polityka prywatności

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby lepiej prezentować treści, zapewnić sprawne oraz bezpieczne działanie, przedstawiać spersonalizowane oferty i promocje, a także w celach statystycznych. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Zamknij

Wi-Fi 6 to standard oferujący wyższe prędkości, lepszą wydajność i większą swobodę korzystania z sieci w środowiskach o dużym natężeniu ruchu

Co to jest Wi-Fi 6? (standard Wi-Fi AX)

Wi-Fi 6 (także Wi-Fi 802.11ax) to nowa generacja połączeń Wi-Fi - standard ten to znacznie rozbudowana i ulepszona wersja dotychczas stosowanej technologii 802.11ac. Do jego powstania przyczyniła się nieustannie wzrastająca liczba użytkowanych na świecie urządzeń. Jeśli masz do dyspozycji urządzenie VR, korzystasz z wielu urządzeń smart lub Twój dom jest po prostu pełen elektroniki, router pracujący w standardzie Wi-Fi 6 będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

Poniżej omówimy możliwości routerów Wi-Fi 6 i wyjaśnimy dlaczego są szybsze, bardziej wydajne i oferują lepszą transmisję danych niż routery poprzedniej generacji.


Wi-Fi 6 opiera się na modulacji 1024-QAM, aby zwiększyć wydajność sieci, a tym samym przesyłu danych, a także wykorzystuje kanał o szerokości 160 MHz, co pozwala uzyskać niezwykle duże prędkości połączeń Wi-Fi. Korzystając z symulatora VR nie doświadczysz zakłóceń, a filmy streamowane w jakości 4K lub nawet 8K zapewnią Ci niesamowite doznania.

Wi-Fi 6 korzysta z połączeń uplink/downlink 8x8 w technologii MU-MIMO, OFDMA oraz kolorowania BSS, a wszystko po to, aby zwiększyć pojemność sieci aż czterokrotnie. Twój inteligentny dom zamieni się w prawdziwe wirtualne królestwo, a Twoi znajomi już nigdy nie będą narzekać na działanie Wi-Fi, gdy zaprosisz ich do siebie na domówkę.
Przesyłaj więcej danych­ z 1024-QAM

O 25% większe prędkości w porównaniu do 256-QAM

Dzięki modulacji 1024-QAM symbol przenosi 10 zamiast 8 bitów, co pozwala uzyskać prędkości wyższe aż o 25% od tych osiąganych przy zastosowaniu modulacji 256-QAM w standardzie 802.11ac. Oglądaj swoje ulubione seriale na Netflixie lub graj na Twitchu i nie martw się o opóźnienia w transmisji.

Większe prędkości
i ulepszona stabilność

4x dłuższy symbol OFDM

OFDM to symbol niezbędny do transmisji danych. Przesyłane dane dzielone są na podnośne, dzięki czemu sieć jest stabilniejsza, a jej zasięg większy. Wi-Fi AX stosuje 4 razy dłuższy symbol OFDM, dzięki czemu można wykorzystać 4 razy więcej podnośnych. A to oznacza większy zasięg sieci i prędkości szybsze aż o 11%. Zasięg na powierzchniu całego domu i ultraszybkie połączenia dla wszystkich urządzeń mobilnych, konsol i sprzętów stacjonarnych dostajesz w pakiecie.

Szeroki kanał to większa przepustowość

Kanał 160 MHz

Wi-Fi 6 wykorzystuje kanały o szerokości 160 MHz, oferując szybsze prędkości połączeń pomiędzy routerem a urządzeniami. Oglądaj filmy w jakości 8K, przesyłaj i pobieraj duże pliki, korzystaj do woli z urządzeń smart i nie obawiaj się przy tym o żadne zakłócenia.

OFDMA oznacza lepszą wydajność

Irytujące opóźnienia to już przeszłość

Wi-Fi 6 korzysta z techniki OFDMA w celu zwiększenia wydajności urządzeń pracujących w tym standardzie. Aby lepiej zobrazować zalety tego rozwiązania, połączenie Wi-Fi porównamy do szeregu samochodów dostawczych, które transportują pakiety danych do urządzeń. W standardzie Wi-Fi 802.11ac każda z ciężarówek lub pakietów może dostarczyć do urządzenia tylko jedną paczkę na raz. Natomiast technika OFDMA umożliwia transport wielu paczek do wielu urządzeń w tym samym czasie. To innowacyjne rozwiązanie przyczynia się do znaczącej poprawy zarówno wydajności pobierania, jak i przesyłania.

Podłącz tyle urządzeń,
ile potrzebujesz

MU-MIMO 8 x 8

Zastosowanie standardowego MU-MIMO pozwala wielu użytkownikom uzyskać jednoczesny dostęp do routera, bez zauważalnego spadku jakości łącza - mechanizm ten ma jednak pewne ograniczenia. MU-MIMO 8 x 8 oferuje użytkownikom aż 8 strumieni do wyboru. Oznacza to, że MU-MIMO w standardzie 802.11ac ma zastosowanie tylko w przypadku pobierania danych, natomiast MU-MIMO 8 x 8 działa w obu kierunkach, umożliwiając zarówno wysyłanie, jak i pobieranie danych. Niezależnie od tego czy streamujesz, pobierasz pliki lub torrenty, grasz w gry VR/AR lub MMORPG, 8 strumieni, które oferuje standard Wi-Fi 6, to przepustowość, której i tak nie będziesz w stanie w pełni wykorzystać.

Wyeliminuj zakłócenia generowane przez sąsiadów

Kolorowanie BSS Wi-Fi 6

Sieci bezprzewodowe, z których korzystają Twoi sąsiedzi mogą być przyczyną zakłóceń sygnału Wi-Fi w Twoim domu. Mechanizm kolorowania BSS eliminuje ten problem. Każdy router wykorzystujący standard 802.11ax oznacza ramki swojej sieci. To rozwiązanie pozwala urządzeniom ignorować transmisje z sąsiednich sieci. Jeśli mieszkasz w bloku lub w bliskiej odległości od sąsiadów, z pewnością odczujesz różnicę w wydajności - i nie wymaga to od ciebie żadnego zaangażowania.

Ogranicz zużycie energii

Target Wake Time

Mechanizm Target Wake Time (TWT) umożliwia urządzeniom negocjację czasu i częstotliwości wybudzania w celu wysłania lub pobrania danych. W istotny sposób przyczynia się to do wydłużenia czasu uśpienia urządzeń i pracy baterii, zwłaszcza w przypadku urządzeń mobilnych i IoT.

Produkty TP-Link z Wi-Fi 6

Archer AX6000
Archer AX11000
Archer AX10
Archer AX50
Deco X60
Archer TX3000E
RE505X
Sprawdź co jeszcze możesz zyskać »

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną