Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Pistolet do masażu – jak używać?

 2022-10-04 

Pistolet do masażu, to niezwykle przydatne urządzenie zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów ćwiczeń. Ten niepozorny gadżet pomoże Ci rozmasować obolałe miejsca oraz poprawić elastyczność. Szybkie uderzenia wpływają stymulująco na przepływ krwi do mięśni. Urządzenia te dzięki odpowiedniej budowie i przydatnym funkcjom, są wygodne podczas użytkowania. Zasada ich działania nie jest skomplikowana. Jednak należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, by prawidłowo korzystać z tego urządzenia. Jeśli zastanawiasz się, do czego służy pistolet do masażu? Jak używać tego urządzenia, by jego działanie było jak najbardziej efektywne? Poniższy poradnik pomoże Ci w odpowiedzi na te pytania. Warto go przeczytać, by wiedzieć, jak używać pistoletu do masażu.

Pistolet do masażu i jego działanie


Pistolet do masażu, to niewielkie urządzenie o prostej konstrukcji. W sposób zautomatyzowany wytwarza bodźce mechaniczne, które w postaci drgań przenoszą się na tkanki. Urządzenia te są zazwyczaj lekkie, a ich ergonomiczny kształt umożliwia swobodny docisk głowicy do miejsc na ciele, które będą masowane. Pistolet zasilany jest zazwyczaj w akumulator, który w zależności od modelu ma różną pojemność. Urządzenie może więc pracować na jednym naładowaniu przez określony czas.


Przydatny w pistoletach do masażu jest czytelny wyświetlacz LCD, który wskazuje np. aktualnie używane funkcje, poziom naładowania baterii, czy poziom prędkości. Ten ostatni parametr może być dostosowany do potrzeb użytkownika. Jak działa pistolet do masażu? 


Silnik na akumulator zasila głowicę, która wykonuje bardzo szybkie ruchy. W zależności od modelu, różna jest częstotliwość uderzeń na sekundę. To przekłada się na efektywność działania urządzenia. Głowica wykonuje intensywne ruchy, które stymulują mięsnie i rozluźniają je. W zestawie z pistoletem, znajdują się zazwyczaj różnego rodzaju końcówki, które mają określone przeznaczenie.

Pistolety do masażu w naszej ofercie:

Rodzaje końcówek i ich przeznaczenie


Końcówki do masażu, o odmiennych kształtach to podstawowe elementy, w które wyposażony jest pistolet do masażu. Jak używać tych praktycznych elementów i jak prawidłowo dobrać je do poszczególnych partii ciała? Można wyróżnić m.in. następujące końcówki: w kształcie pocisku, widełek, okrągłą, płaską, czy też tłumik. Każda z nich ma swoje przeznaczenie. 


Jedną z najbardziej precyzyjnych końcówek jest pocisk, który stosuje się, gdy terapii mają być poddane punkty spustowe. Jest on skuteczny nawet w trudno dostępnych miejscach. Widełki sprawdzą się do masażu mięśni wąskich i długich (np. łydki), a także do masażu okolic kręgosłupa. Jeśli zachodzi potrzeba wymasowania mięśni blisko kości, można użyć tzw. tłumika. Najbardziej uniwersalną końcówką jest nasadka okrągła (np. mała lub duża), którą można stosować na każdą część ciała. 


Natomiast końcówka płaska, gwarantuje umiarkowany nacisk i sprawdzi się przy większych mięśniach, a także tych, które są nadmiernie spięte (np. mięśnie pleców, ud, czy klatki piersiowej). Do zestawu z pistoletem do masażu mogą być również dołączone takie końcówki jak np. łuk (przeznaczony do dużych partii mięśniowych), łopatka (stymuluje najgłębsze tkanki mięśni), czy poduszka powietrzna (do wrażliwych części ciała). Warto więc przed rozpoczęciem masażu wybrać odpowiednią nakładkę, która przeznaczona jest na określoną partię ciała. Dzięki temu, masaż pistoletem przyniesie pożądane efekty.

Prawidłowe używanie pistoletu do masażu

Jak używać pistoletu do masażu? Dokładny sposób używania pistoletu do masażu opisany jest w instrukcji i nieco się różni, w zależności od modelu i jego funkcji. Warto więc zapoznać się z nią przed rozpoczęciem masażu. Większość urządzeń działa jednak na podobnej zasadzie. W pierwszej kolejności należy nałożyć odpowiednią nakładkę i wybrać odpowiedni do niej program. Można to zrobić używając specjalnego przycisku lub pokrętła. Podczas uruchamiania pistoletu, nie należy przykładać go do ciała. Istotne jest również ustawienie odpowiedniej mocy, którą należy dostosować do własnych potrzeb. Większa siła nacisku sprawdzi się zwłaszcza u osób intensywnie trenujących. Ponadto ważne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad podczas używania pistoletu. Masaż pistoletem należy wykonywać powoli i bardzo dokładnie. Powinieneś wykonywać go wzdłuż mięśni. Jeśli zaczniesz odczuwać ból w miejscu masażu, możesz nieco lżej przycisnąć pistolet do skóry i chwilę zatrzymać w miejscu bólu. Poszczególne partie należy masować około 2-3 minut. 


Warto pamiętać również o wykonywaniu długich wdechów i wydechów. Po zakończeniu masażu, odczujesz ulgę i poczujesz się zrelaksowany. Pamiętaj, aby pistoletu do masażu nie używać w punktach kostnych ani na głowie. Warto korzystać z urządzenia, jakim jest pistolet do masażu. Jak używać go, by uzyskać jak najlepszy efekt? To bardzo proste i nie wymaga specjalnych umiejętności. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Wtedy jego działanie będzie efektywne i przyniesie oczekiwane rezultaty.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756