Poradniki Eksperta

Jaki soundbar do 2000 zł? Ranking [TOP10]

 2023-04-25 

Radio jest obecne w naszej przestrzeni częściej niż wielu z Was może się wydawać. Zdecydowana większosć kierowców umila sobie podróże samochodem słuchając ulubionej stacji, a wiele przestrzeni biurowych wypełniają dźwięki z eteru. Radio to nie tylko możliwosć słuchania muzyki, ale także dostęp do najważniejszych i najświeższych informacji. W dobie wszechobecnego dostępu do internetu radio wciąż jest wysoko w rankingu popularności wśród środków masowego przekazu. Które modele tych urządzeń najlepiej wybrać, aby mieć pewność, że będzie to dobre radio na wszelkie okazje? Nasz ranking pomoże w podjęciu decyzji.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

9.5 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.0 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

8.5 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Jak dobrać odpowiedni soundbar?

Wybranie i kupno dobrego systemu nagłaśniającego dla telewizora kojarzy się większej części osób ze sporymi wydatkami. Nie jest to jednak prawdą, ponieważ już we wspomnianej kwocie – do 2000 zł można znaleźć naprawdę satysfakcjonujące rozwiązania. Soundbar jest tego doskonałym przykładem. Po pierwsze urządzenie zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż chociażby zestaw kina domowego. Naturalnym jest zatem, że będziecie mogli przestać się martwić o podłączenie całego zestawu, ponieważ w tym konkretnym przypadku cała procedura zajmuje wyłącznie krótką chwilę. Dodatkowo nie generuje ogromnej ilości przewodów, które potem trudno ukryć. W jaki sposób wybrać odpowiedni soundbar do 2000 zł? Należy pamiętać o tym, że większość soundbarów została wyposażona w uniwersalne złącza, które zagwarantują, że będą kompatybilne z praktycznie każdym nowym telewizorem. Na rynku dostępne są także soundbary dedykowane dla konkretnych modeli TV z tym, że nadal będą one wykorzystywać te same rodzaje złącz. Oznacza to, że ogromna większość z nich może być używana jako soundbar dla innych modeli telewizorów. Warto jednak dokładnie sprawdzić, czy wybrane przez nas urządzenie na pewno korzysta ze złącz uniwersalnych. Czym zatem różnią się modele dedykowane od tych przeznaczonych dla każdego TV? Główna różnica leży w designie, który jest po prostu dopasowany do konkretnego modelu TV. Dla wielu osób aspekt ten jest bardzo istotny, dlatego decydują się na wybór modelu dedykowanego.

Na jakie funkcje zwrócić uwagę?

Zagłębiając się jednak bardziej w techniczne aspekty tych urządzeń, szybko można zauważyć, że różnic jest zdecydowanie więcej. Konkretny model telewizora oferuje również stałe parametry dźwięku, które określa już sam producent. Dlatego też telewizory z dźwiękiem przestrzennym lub Dolby Atmos najlepiej podłączyć do soundbarów kompatybilnych z tym właśnie systemem. W przeciwnym razie nie tylko nie uświadczysz lepszej jakości dźwięku, ale wręcz możesz nawet go pogorszyć. Sytuacja ta nie powinna jednak mieć miejsca, jeśli soundbar do 2000 zł, który wybierzesz będzie wspierać możliwości Twojego telewizora. Drugą, nie mniej istotną sprawą jest obsługa funkcji dodatkowych. W obrębie telewizorów i soundbarów stworzonych przez tego samego producenta będziecie mogli w pełni korzystać z wszystkich dodatkowych możliwości, ponieważ część z tych sprzętów umożliwia to wyłącznie w sytuacji, gdy korzystacie z dedykowanego soundbaru. Na szczęście zdecydowana większość będzie w pełni kompatybilna bez konieczności dobierania sprzętu pod konkretnego producenta.

Kanały i moc

Konfiguracja soundbarów sprowadza się do ilości kanałów, a to z kolei doprowadzi nas do najprostszego wyjaśnienia tego aspektu. Każdy kanał odpowiada jednemu głośnikowi zamontowanemu w soundbarze. Oznacza to, że jeśli urządzenie zostanie opisane jako soundbar do 2000 zł 5.0 to możesz być pewien, że w jego wnętrzu znajduje się 5 głośników. W przypadku systemu 5.1 jest to wciąż 5 głośników, ale wspieranych dodatkowo przez jeden subwoofer. Dźwięk przestrzenny może być osiągnięty przez systemy 5.1 i wyższe, dlatego jeśli szukasz najwyższej jakości dźwięku realistycznego powinieneś szukać właśnie takich soundbarów.


Nie można zapomnieć również o mocy, którą oferuje soundbar do 2000 zł. Dużo osób błędnie zakłada, że im większa moc głośników tym lepsza jakość dźwięku. W każdym przypadku moc soundbarów powinna być dobierana do wielkości pomieszczeń, w których zostaną one umieszczone. Nawet to, w którym konkretnym miejscu pokoju zostaną ustawione ma ogromny wpływ na to, jaką powinny mieć moc maksymalną. Mniejsze pomieszczenia wymagać będą mniejszej mocy i analogicznie dla większych – będzie to większa moc. Warto o tym pamiętać podczas zakupów szukając możliwości poprawy jakości dźwięku.

Łączność i funkcje dodatkowe

Soundbar do 2000 zł może działać zarówno w wersji przewodowej jak i bezprzewodowej. W tym drugim przypadku trzeba jednak pamiętać, aby typ wykorzystywanej łączności bezprzewodowej gwarantował wysoką przepustowość. Mowa tutaj o Bluetooth w wersji przynajmniej 5.0 a także module Wi-Fi, który będzie w stanie obsługiwać także przesyłanie danych z internetu. Staje się to ogromną zaletą soundbarów bezprzewodowych, ponieważ z łatwością można je wykorzystać jako dodatkowe głośniki do słuchania muzyki czy podcastów. W razie braku możliwości skorzystania z sieci bezprzewodowych koniecznie upewnij się, czy soundbar jest wyposażony w wejście Ethernet. Nie zapominaj jednak o tradycyjnych formach łączności, czyli wejściach umożliwiających podłączenie zewnętrznych źródeł dźwięku, jak USB czy HDMI, które obecnie służą jako podstawowa technologia łączenia TV z soundbarem do 2000 zł.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756