Popularność
30 produktów
Rodzaj: Samochód
Typ: Wyścigowy
Seria: Hot Wheels
Skala: 1:64
Wiek: 4+
10 00
U Ciebie
W sklepie pojutrze
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Rodzaj: Zabawka
Płeć: Chłopiec
Wiek: 4+
99 32

Zabawki dla 4-latków w Media Expert


Umiejętności oraz potrzeby dzieci zmieniają się z roku na rok, za czym podążają producenci zabawek. Zabawki dla 4-latków to już nie wielkie puzzle, sortery czy miękkie klocki do zabawy, a pobudzające kreatywność gadżety, ćwiczące sprawność układanki, czy gry, rozwijające logiczne myślenie. Jakie zabawki dla czterolatka wybrać, żeby sprawić mu przyjemność, a jednocześnie wspierać jego rozwój?


Jak kupować zabawki dla 4-latków?


Dzieci w wieku czterech lat są bardzo ciekawe otaczającego świata i chętnie go odkrywają, dlatego w ich przypadku zawsze sprawdzają się zabawki, których nieodłącznym elementem jest konstruowanie. Wszelkiego typu tory wyścigowe jak i zjazdowe, które maluch musi najpierw złożyć, by potem móc prowadzić i obserwować samochody, będą świetnym wyborem zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Podczas takiej zabawy dziecko ćwiczy także swoją sprawność, uczy się dopasowywać do siebie coraz bardziej skomplikowane elementy, a także nabywa umiejętności rozwiązywania problemów, jeśli na nie napotka podczas budowy. Przykładem takich zabawek są choćby tory dla najsłynniejszych samochodzików świata: Hot Wheels. W sprzedaży spotkać można zarówno mniej, jak i bardziej zaawansowane tory, których elementy pozwalają na tworzenie własnych konstrukcji. To jednak nie tylko układanka wielu elementów. 


W zależności od modelu, możemy w nim znaleźć rozmaite wyrzutnie, pętle czy interaktywne dodatki. Prawdziwym klasykiem, który sprawdzi się zarówno w przypadku dzieci 4-letnich, ale także i starszych, są różnorodne klocki. Popularnością cieszą się zestawy klocków Mega Construx – na przykład motyw „Salon zwierząt”. Składają się one z blisko 100 elementów, z których dziecko buduje różne stanowiska do badania, karmienia czy pielęgnacji zwierząt. W ten sposób maluchy zdobywają wiedzę na tematy, związane z troską o zwierzaki. Jak widać zatem, warto wybierać takie zabawki dla 4-latków, które nie tylko je zachwycą, ale i zapewnią im świetną zabawę oraz rozwój.


Jakie zabawki dla chłopca i dziewczynki?


Są zabawki, które szczególnie podobają się dziewczynkom, podczas gdy chłopcy mogą być zadowoleni z czegoś z goła odmiennego. Są jednak i takie modele, które sprawią radość milusińskim bez względu na płeć. Takim prawdziwym zabawkowym klasykiem są puzzle, a także rozmaite gry zręcznościowe, które potrafią bardzo mocno zaangażować nawet mniejsze dzieci. Kupując puzzle można na przykład wybrać takie z ulubionymi bohaterami z kreskówek czy seriali – na przykład słynnymi pieskami z „Psiego Patrolu” lub z postaciami z filmu Star Wars. 


Zaletą puzzli jest to, iż do wieku dziecka można dopasować nie tylko zaawansowanie obrazka, ale także liczbę elementów i wreszcie ich wielkość. Układając puzzle 4-latek uczy się koncentracji i skupiania uwagi na jednej rzeczy przez dłuższy czas. Dla małych dzieci to prawdziwe wyzwanie, ale dzięki puzzlom można tę umiejętność rozwijać. Ponadto puzzle pozwalają się odstresować i wyciszyć. Zabawa nimi może być świetnym sposobem na wieczorny relaks, przygotowujący do spania. Zobacz także produkty z kategorii: zabawki dla dziewczynek, zabawki dla chłopców, zabawki dla niemowląt, zabawki dla rocznego dziecka, zabawki dla 2-latków, zabawki dla 3-latków oraz zabawki dla 5-latków i zabawki dla 6-latków.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756