Popularność
30 produktów
Rodzaj: Zabawka
Płeć: Chłopiec, Dziewczynka
Wiek: 12 m+
234 00
23,40 zł x 10 rat 0%

Do 20 rat 0%* RRSO 0%

U Ciebie
W sklepie jutro
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Rodzaj: Zabawka
Płeć: Chłopiec, Dziewczynka
Wiek: 12 m+
108 45

Zabawki dla rocznego dziecka w Media Expert


Zabawki dla rocznego dziecka powinny być przede wszystkim bezpieczne, ale również kolorowe, ciekawe i rozbudzające wyobraźnię. Warto mieć również na uwadze, że nie powinny być uciążliwe. O tej ostatniej kwestii niestety często dowiadujemy się dopiero po zakupie. Bezpieczne zabawki renomowanych firm mają umieszczoną na opakowaniu, jasną i czytelną informację o tym, że np. zabawka jest nieodpowiednia dla dzieci poniżej 1 roku. Może to być spowodowane zbyt drobnymi elementami, które mogą się odczepić od zabawki i zostać np. połknięte, a także o niebezpieczeństwie spowodowanym wydawaniem przez zabawkę zbyt głośnych dla niemowląt dźwięków, które mogą je przestraszyć. Najbardziej odpowiednie zabawki dla rocznego dziecka znajdziemy w segmencie zabawek interaktywnych.

 

Uczą, bawią, umilają czas


Zabawki dla rocznego dziecka, w szczególności interaktywne, które pobudzają malucha do odkrywania nowych umiejętności, są często wybierane przez rodziców. Wśród nich znajdziemy wszelkiego rodzaju stoliczki, piłki, wiaderka i inne przedmioty, które wyposażone są w rozmaite przyciski, którymi dziecko uruchamia poszczególne funkcje. Tego rodzaju zabawki mogą uczyć prostych wyrazów i piosenek, rozróżniać kolory i kształty, a także uczyć zasad dobrego wychowania. Zabawki tak zwane ruchome skłaniają również dziecko do poruszania się, a tym samym do ćwiczenia umiejętności chodzenia, najpierw przy zabawce, a potem w pełni samodzielnie.

 

Klocki usprawniają motorykę


Zabawki dla rocznego dziecka mogą też stanowić formę kloców. Producenci oferują szeroki asortyment tych produktów, zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Klocki możemy kupić w gotowych zestawach, z których można zbudować rozmaite budowle. Co ważne, klocki dla niemowlęcia poniżej 1 roku są większe od standardowych kloców, aby wyeliminować ryzyko połknięcia. Nierzadko też mają zaokrąglone kanty, co z kolei zabezpiecza dziecko przed przypadkowym uszkodzeniem ciała, np. podczas rzucania, czy przemieszczania się z klockiem w rączce. Budowanie z kloców uprawnia pracę dłoni, paluszków, a także poprawia koordynację ruchową i bez wątpienia wpływa na wyobraźnię.

 

Pluszaki na złe i dobre samopoczucie


Zabawki dla rocznego dziecka w formie pluszaków zawsze będą dobrym wyborem. Roczne dzieci uwielbiają się nimi bawić, zabierać na spacer, a także z nimi zasypiać. Przytulanki często odgrywają rolę najbliższego przyjaciela dziecka, któremu można powierzyć swoje radości i smutki. Wybierając pluszaka, warto zwrócić uwagę na możliwość utrzymania zabawki w czystości. Tego typu zabawki powinny również być dezynfekowane. Zwykle producent określa na metce wszytej w pluszaka, jakiej formie czyszczenia może on być poddany. Dezynfekcję miękkich przytulanek możemy przeprowadzić prostym domowym sposobem. Wystarczy, że umieścimy zabawkę w foliowym woreczku, a następnie zamkniemy na godzinę lub dwie w zamrażarce. Niska temperatura wyeliminuje większość bakterii i wirusów, które mogą gromadzić się na delikatnej tkaninie zabawki. Zobacz także produkty z kategorii: zabawki dla dziewczynek, zabawki dla chłopców, zabawki dla niemowlątzabawki dla 2-latków, zabawki dla 3-latków, zabawki dla 4-latków oraz zabawki dla 5-latków i zabawki dla 6-latków.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756