Popularność
30 produktów
Rodzaj: Zabawka
Płeć: Chłopiec, Dziewczynka
Wiek: 12 m+
234 00
23,40 zł x 10 rat 0%

Do 20 rat 0%* RRSO 0%

U Ciebie
W sklepie jutro
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Rodzaj: Klocki sensoryczne
Płeć: Chłopiec, Dziewczynka
Wiek: 6 m+
Cena z kodem obowiązuje do 02.10.2023 r. do godz. 23:59. Kod rabatowy nie łączy się z innymi kodami rabatowymi.
Cena z kodem:
ME2009-021023
34 99
Cena z kodem obowiązuje do 02.10.2023 r. do godz. 23:59. Kod rabatowy nie łączy się z innymi kodami rabatowymi.
41,45 zł
Cena przed kodem
39,95 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Prezentowana najniższa cena z 30 dni przed obniżką dla kanału sprzedaży mediaexpert.pl.
41,45 zł
Cena przed kodem
39,95 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Prezentowana najniższa cena z 30 dni przed obniżką dla kanału sprzedaży mediaexpert.pl.

Zabawki dla niemowląt w Media Expert


Zabawki dla niemowląt jeszcze do niedawna uznawane były za zbędną fanaberię. Wychodzono z założenia, że noworodki i niemowlęta nie potrzebują ich w pierwszych miesiącach życia. Tymczasem, w ciągu pierwszych 12 miesięcy rozwoju, dziecko wykazuje ogromne zainteresowanie kolorami, kształtami oraz dźwiękami, które je otaczają. Dlatego ważne jest, aby dostarczać mu rozmaitych bodźców, aby ten rozwój wspomagać. Zabawki niemowlęce powinny być wykonane z miękkich i bezpiecznych materiałów, o zaokrąglonych kształtach, odpornych na rozerwania, uszkodzenia i odklejenia drobnych elementów. Powinny również być łatwe do utrzymania w czystości. Zabawki dla niemowląt, tak samo, jak zabawki dla starszych dzieci powinny posiadać niezbędne atesty w zakresie ich bezpiecznego użytkowania.

 

Zabawki dla dzieci do 3 miesiąca życia


Zabawki dla niemowląt to przede wszystkim grzechotki, gryzaczki, a także karuzele i maty edukacyjne. Już 3 miesięczne dzieci są w stanie wykazywać zainteresowanie kolorami i dźwiękami. Maty edukacyjne do świetne zabawki pobudzające wszystkie zmysły, od zmysłu wzroku, poprzez zmysł dotyku i słuchu. Wyposażone są w rozmaite szeleszczące elementy, po których dotknięciu wydają różne dźwięki. To pobudza wyobraźnię i skłania malucha do przemieszczania się po macie. Zwisające z górnych pałąków maty lub karuzeli łóżeczkowej, kolorowe akcesoria wykształcają pierwsze odruchy koncentracji i skupiają uwagę na przedmiotach, a także uczą skupiania wzroku.

 

Zabawki dla dzieci od 3 do 6 miesiąca życia


Zabawki dla niemowląt od 3 do 6 miesiąca mogą być już bardziej precyzyjne i dostosowane do rozwoju dziecka w tym okresie. Podczas ząbkowania mogą być przydatne pierwsze gryzaki i małe, gumowe grzechotki, które pomogą wyrżnąć się zębom. Producenci gryzaków wyposażają je w funkcje chłodzące, które uśmierzają ból dziąseł. Wystarczy włożyć je do zamrażarki np. na godzinę, aby stały się przyjemnie chłodne. Taka mroźna kąpiel sprzyja również dezynfekcji zabawki. Innymi zabawkami mogą być np. pluszaki, które umilą sen. Jednym z popularniejszych obecnie jest Miś Szumisz, którzy wydaje przyjemne dźwięki, imitujące szum wiatru, morza i fal, a także szum padającego deszczu. Takie dźwięki pomagają dzieciom wyciszyć się i spokojnie zasnąć.


Zabawki dla dzieci od 6 do 12 miesiąca życia


Zabawki dla niemowląt powyżej 6 miesiąca życia służą już głębszej edukacji w zakresie przyczynowo – skutkowym. Dziecko w tym okresie zwykle już siedzi i w sposób bardziej skoordynowany posługuję się rączkami. Potrafi nie tylko chwytać, ale również przekładać zabawki oraz nimi rzucać. W tym okresie najbardziej odpowiednie będą zabawki edukacyjne, wspomagające jego rozwój manualny i motorykę, a także słuch i wzrok. Najbardziej interesujące zabawki dla dzieci w tym wieku to takie, które wydają dźwięki i świecą rozmaitymi kolorami po naciśnięciu odpowiednich przycisków. Tego rodzaju zabawki niemowlęce nazywane są interaktywnymi, a ich wybór na rynku jest bardzo szeroki. Zobacz także produkty z kategorii: zabawki dla dziewczynek, zabawki dla chłopców, zabawki dla rocznego dziecka, zabawki dla 2-latków, zabawki dla 3-latków, zabawki dla 4-latków oraz zabawki dla 5-latków i zabawki dla 6-latków.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756