JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Konsole i gry   Komputer czy konsola? Odwieczny dylemat - co kupić?

Komputer czy konsola? Odwieczny dylemat - co kupić?

Gdyby zliczyć ilość dyskusji, które toczyły się na ten temat,  mogłoby zabraknąć nam pól na ekranie kalkulatora. Tak naprawdę, nie ma na to pytanie jednej, obiektywnej odpowiedzi. Zarówno konsole jak i komputery mają swoje zalety i wady. Rzadko kiedy, ktoś decyduje się na zakup mocnego komputera stacjonarnego i konsoli jednocześnie. Czym zatem kierować się, dokonując wyboru pomiędzy jedną a drugą opcją? 

 

Jedna konsola na kilka ładnych lat


W przypadku konsol, zarówno SONY czy Microsoft, nie da się ich rozbudować, kupując dodatkową pamięć czy zmieniając procesor. Czy to minus? Wcale nie! Nie musisz przejmować się tym, że za rok, Twoja konsola nie będzie sobie radzić z nowymi tytułami gier. Kupując PS4 czy Xbox One, śmiało pograsz kilka lat bez zmartwień o sprzęt. Potwierdza to fakt, że na PS3 czy Xbox 360 (mające przeszło 10 lat!) nadal wydawane są gry. Owszem, najnowsza gra włączona na starym modelu konsoli nie będzie tak widowiskowa jak na mocnym PC, ale czy wyobrażasz sobie włączyć premierową grę po 10 latach od zakupu komputera? Nie ma takiej możliwości, a w przypadku konsol, owszem. 

 

Sprawdź naszą ofertę konsol!

 

Komputer rozbudujesz, ale nie tanim kosztem  

 

To najłatwiej dostrzegalna różnica pomiędzy komputerami, a konsolą. Jedne mają otwartą architekturę sprzętową, a drugie totalnie zamkniętą. W swoim PC lub laptopie możesz modernizować podzespoły i jest to duży plus. Masz możliwość wymiany karty graficznej lub procesora. Możesz dokupić kolejną kość pamięci RAM i tym samym wzmocnić potencjał obliczeniowy komputera. Każda modyfikacja przekłada się na sprawniejsze działanie gier i wymagających programów również. Nie jest to oczywiście tanie, bo koszt zakupu nowej karty graficznej ze średniej półki to koszt kilkuset złotych. Jednakże dla gracza, który ceni sobie walory estetyczne i efekty oferowane przez producentów najnowszych produkcji gamingowych, powinien być to wydatek opłacalny.

 

 

Czego potrzebuję, czego oczekuję? 


To tak naprawdę pytanie-klucz, w tym całym sporze. Wszystko zależy od tego, do czego ma nam służyć sprzęt. Jeśli zależy Ci tylko na graniu, ewentualnie rozrywce za pośrednictwem VOD lub innych aplikacji, śmiało możesz wybrać konsolę. Obejrzysz film, skorzystasz YouTube lub Netflixa. Jeśli potrzebujesz sprzętu do celów rozrywkowych, będziesz w pełni usatysfakcjonowany. Co więcej, sterować wszystkim możesz za pośrednictwem bezprzewodowego pada, choćby leżąc na kanapie. Jeśli szukasz rozrywki ale również narzędzia pracy, powinieneś zastanowić się nad wyborem komputera. Oprócz walorów rozrywkowych, komputer umożliwia Ci edycję plików tekstowych i graficznych oraz swobodne surfowanie po sieci. Nawet, jeśli szukasz mobilności lub wygody, możesz wybrać laptopa o wysokich parametrach technicznych. W naszym sklepie znajdziesz osobną kategorię poświęconą laptopom gamingowym, stworzonym z myślą o graczach.