Zastanawiasz się, do czego służy karta sieciowa i czy jest niezbędnym elementem w Twoim komputerze? Twoja dotychczasowa karta sieciowa nie spełnia oczekiwań i zastanawiasz się, czy warto rozważyć wymianę na inny model? A może chcesz samodzielnie skompletować swój sprzęt i zastanawiasz się, na jaką kartę sieciową się zdecydować? Sprawdź najważniejsze informacje o kartach sieciowych i zobacz, która z nich najlepiej wpasuje się w Twoje potrzeby i oczekiwania!
Karta sieciowa jest podzespołem i elementem wyposażenia niemal każdego nowoczesnego komputera, a także sprzętu, który ma możliwość łączenia się z siecią internetową. Na jakiej zasadzie działa karta sieciowa? Karta, która jest podłączona do sprzętu zasilanego jakimś źródłem energii, zamienia otrzymane pakiety danych w sygnały, które następnie są wysyłane w obrębie sieci komputerowej. Dzięki temu przekształceniu sprzęt może się łączyć z siecią internetową, jeśli jakaś znajduje się w jego zasięgu. Każda karta sieciowa ma swoje ograniczenia, dlatego warto przed zakupem sprawdzić, czy jest kompatybilna z posiadanym sprzętem i czy jej wydajność oprogramowania sterownika jest wystarczająca do potrzeb danego użytkownika. To bardzo ważne zwłaszcza w przypadku sprzętu firmowego, od którego uzależnione jest działanie firmy i zadowolenie klientów.
Karta sieciowa powstała jako połączenie sprzętu komputerowego z siecią internetową. To jedna z pierwszych rzeczy, którą należy sprawdzić, jeśli nagle pojawi się problem z dostępem do sieci. Karta sieciowa ma za zadanie szyfrowanie i transmitowanie informacji. Może być montowana wewnątrz komputera, razem z innymi podzespołami lub przyłączona do niego przy pomocy szyny USB. Takie karty sieciowe noszą nazwę uniwersalnych adapterów i można je swobodnie podłączać do różnych urządzeń. A z drugiej strony, podłączenie karty sieciowej przy pomocy USB ogranicza mobilność, zwłaszcza w przypadku laptopów i mniejszych sprzętów. Doczepiane akcesoria łatwiej zgubić i przypadkiem uszkodzić.
Karta sieciowa to przede wszystkim niezależny procesor i pamięć RAM. Karty sieciowe mogą pracować w różnych standardach. Jakie są te standardy? To na przykład Ethernet, Token Ring czy FDDI. Karty sieciowe są tak zaprojektowane, że mogą korzystać tylko z jednego z nich i nie ma możliwości przeprogramowania na pracę na kilku jednocześnie. Każda z nich ma też inne możliwości techniczne, zawsze przed zakupem sprawdzaj, ile może wynieść szybkość przesyłania danych. Większość kart sieciowych można podzielić według oferowanej szybkości przesyłania danych, dlatego każdy użytkownik powinien przeanalizować swoje wymagania względem tego podzespołu. Niezależnie od tego, czy zakup karty sieciowej odbywa się razem z całym sprzętem komputerowym, czy karta została dokupiona osobno. Przeanalizuj, jakie wymagania stawiasz przed swoim sprzętem, jakiej prędkości przesyłania danych oczekujesz i do jakiej częstotliwości możesz się dostosować. Z tymi informacjami możesz wybrać kartę sieciową idealną do swoich wymagań i oczekiwań.
Zadzwoń do nas
Tel. 756 756 756
Pon - Pt 08:00 - 20:00
Sob 10:00 - 18:00
Niedz 10:00 - 18:00
Fax 22 122 31 11
Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 168 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756
Polityka prywatności
Ta witryna korzysta z plików cookies, aby lepiej prezentować treści, zapewnić sprawne oraz bezpieczne działanie, przedstawiać spersonalizowane oferty i promocje, a także w celach statystycznych. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.