Coś dla nowoczesnych i aktywnych - rower elektryczny, hulajnoga elektryczna, dron

Producenci sprzętu sportowego i elektroniki co i rusz prześcigają się w ciekawych rozwiązaniach dla osób, które są aktywne, a jednocześnie nowoczesne. Obecnie sporą popularnością także wśród klientów indywidualnych cieszą się drony. Oprócz tego zauważalny jest wzrost popularności rowerów i hulajnóg elektrycznych.

 

 

Drony i ich szerokie możliwości

 

Co to jest dron? Dron to bezzałogowy statek powietrzny o szerokim zastosowaniu. Wykorzystywany jest on zarówno przez firmy i przedsiębiorców, którzy dzięki umieszczonej na nim kamerze mogą z łatwością stworzyć doskonałą reklamę, jak i przez klientów indywidualnych uwieczniających ważne uroczystości lub wydarzenie, a także będących podróżnikami. Możliwość wykonania zdjęć i filmów wysokiej jakości z lotu ptaka sprawiły, że wśród nowoczesnych osób coraz częściej drony są alternatywą dla kamer i aparatów fotograficznych. Jeśli chodzi o główne parametry dronów, wyróżnia się wśród nich: wyposażenie w kamerę oraz czytnik kart pamięci (do najtańszych modeli trzeba je dodatkowo zakupić), przewidywany czas lotu (od około 10 minut do około 1 godziny) oraz rozdzielczość wykonywanych filmów (od 640x480 do 4208x3120). Oprócz tego drony mogą być wyposażone w GPS oraz posiadać różne czujniki, które ułatwiają sterowanie. Podstawowym czujnikiem w dronach jest żyroskop, ale istnieje także możliwość zakupu drona posiadającego akcelerometr, wysokościomierz, a nawet kompas. Specjalistyczne drony są wyposażone oprócz tego w dodatkowe przyrządy, które pozwalają na badanie innych parametrów (np. pogodowych).


 

Rowery elektryczne – wygodne podróżowanie na 2 kołach

 

Rower elektryczny to sprzęt, który pod względem wizualnym nie różni się wiele od klasycznego roweru. Podobnie jak manualny rower jest on bowiem wyposażony w kierownicę, siodełko i ramę, a nawet w pedały. Tym co odróżnia elektryczny rower od roweru klasycznego jest zamontowany w nim silnik elektryczny, który wspomaga pracę nóg osoby poruszającej się na rowerze w trakcie jazdy z określoną prędkością. W silniku roweru znajduje się akumulator. Można go naładować w warunkach domowych i cieszyć się dzięki temu wspomaganiem na trasie powyżej kilkudziesięciu kilometrów. Elektryczne rowery dostępne są w różnej konfiguracji jeśli chodzi o ramę (od 15.5 do 19 cali), rozmiar koła (od 20 do 28 cali), jak i zastosowany w nich rodzaj hamulców – tarczowych lub tzw. V-brake (czyli szczękowych). Można zakupić elektryczny rower dedykowany dla kobiet lub dla mężczyzn, ale większość z nich ze względu na swoją konstrukcję jest skategoryzowana jako unisexco oznacza, że mogą nimi jeździć osoby obojga płci.

 

Hulajnoga elektryczna – innowacyjne rozwiązanie w transporcie miejskim

 

Hulajnogi to sprzęt sportowy, który w ostatnich latach przeżywa prawdziwy renesans. Coraz częściej są one wręczane jako prezent z okazji urodzin lub komunii. Obok hulajnóg manualnych napędzanych siłą mięśni można także spotkać hulajnogi elektryczne. Tego typu hulajnogi wyposażone są w mały silnik elektryczny z baterią, dzięki któremu można rozpędzić się do prędkości nawet 25-30 km/h. Duże kola hulajnogi elektrycznej zapewniają bezpieczeństwo poruszania się po mieście, a oświetlenie pozwala na jej użytkowanie także po zmroku. Elektryczne hulajnogi wyposażone są często w siodełko, które daje odpoczynek w trakcie pokonywania długich prostych.

 

 

Czym się kierować przy zakupie nowoczesnego sprzętu?

 

Wybór drona uzależniony jest ściśle od tego, do jakich celów będzie on używany. Na przykład w przypadku drona do zabawy wystarczający będzie czas pracy na jednej baterii do 10 minut, ale jeśli chce się za jego pomocą nakręcić film ze swoich eskapad, warto jest zakupić sprzęt, który będzie latał już co najmniej 20 minut. Równie istotna jest rozdzielczość, która decyduje o jakości wykonywanych zdjęć i nagrywanych filmów przez dron z kamerą, z kolei im więcej jest czujników w dronie, tym łatwiej się nim steruje. Ułatwia to także GPS, dzięki któremu urządzenie utrzymuje stałą pozycję nawet w trakcie silniejszego wiatru.

 

Wybierz drona dla siebie >>

 

Decydując się na wybór konkretnego modelu roweru elektrycznego warto jest zwrócić uwagę przede wszystkim na czas pracy baterii. W przypadku krótszych tras miejskich wystarczający będzie rower o wspomaganiu elektrycznym o zasięgu kilkudziesięciu lub 100 kilometrów, z kolei przy pokonywaniu tras miejskich i pozamiejskich warto jest zainwestować pieniądze w rower o większym zasięgu – co najmniej 120-150 kilometrów by unikać częstego ładowania.

 

Wybierz rower elektryczny dla siebie!

 

Hulajnogi elektryczne sprawdzą się głównie wśród kilkunastoletnich dzieci, które z punktu A w mieście szybko i wygodnie chcą się dostać do punktu B, ale także wśród osób starszych posiadających problemy w poruszaniu się. Dzięki takiej hulajnodze ich ograniczenia ruchowe zostają w dużej mierze zlikwidowane. Wystarczy na nią wsiąść i uruchomić silnik by szybko dostać się chociażby do sklepu czy do lekarza. Decydując się na wybór konkretnego modelu hulajnogi na akumulator należy zwrócić uwagę na zasięg jej baterii i na maksymalną prędkość.

Postęp technologiczny w przypadku sprzętu dedykowanego dla osób aktywnych jest obecnie tak szybki, że warto jest śledzić na bieżąco nowinki w tym zakresie. Pozwoli to na wybór idealnego rozwiązania dla siebie.

 

Hulajnogi elektrycznie!