Poradniki Eksperta

Płyta indukcyjna dwupalnikowa - wady i zalety

Płyta indukcyjna dwupalnikowa do zabudowy to sprzęt idealny do małej kuchni – pozwala przygotowywać ulubione potrawy, pozostawiając wciąż sporo przestrzeni na blacie roboczym. Producenci oferują rozmaite modele płyt indukcyjnych dwupalnikowych, którym markom warto zaufać? Jakie są plusy i minusy posiadania kuchenki z dwoma polami grzejnymi?


Indukcyjna płyta dwupalnikowa


Jak działa płyta indukcyjna dwupalnikowa? 


Wiele osób zastanawia się, na czym opiera się mechanizm działania płyty indukcyjnej dwupalnikowej oraz modeli z większą ilością palników. W przypadku tego rodzaju urządzenia kuchennego, zastosowano podstawowe prawo fizyki (tzw. prawo Faradaya). Płyta jest zbudowana ze spiralnych zwojów miedzianego drutu umieszczonych pod szkłem, przez które przepływa prąd zmienny i zamienia się w pole magnetyczne – w ten sposób dno i zawartość garnka podgrzewają się, mimo że powierzchnia płyty nie jest gorąca. Warto dodać, że płyta z technologią indukcyjną wymaga stosowania ferromagnetyków – garnków, które przyciągają magnes (obecnie większość naczyń jest uniwersalna, czyli dostosowana do indukcji oraz wszystkich innych typów kuchenek). Jakie niezbędne funkcje powinna posiadać dobrej jakości płyta indukcyjna dwupalnikowa do zabudowy?

  • Pole Booster – opcja, która umożliwia błyskawiczne nagrzanie jednego pola w razie potrzeb,

  • dodatkowe zabezpieczenia – szczególnie przydatne jest zabezpieczenie przed przegrzaniem i zalaniem,

  • automatyczne rozpoznawanie wielkości naczyń – praktyczna funkcja, która minimalizuje straty energii, pozwalając na jeszcze większe oszczędności w domowym budżecie,

  • wskaźnik ciepła resztkowego – informuje o stopniu rozgrzania płyty indukcyjnej,

  • moc przyłączeniowa – nie może być mniejsza od mocy płyty, w przeciwnym razie może często „wybijać nam korki”,

  • timer z automatycznym wyłączaniem,

  • sposób wykończenia – płyta indukcyjna może mieć estetyczną, metalową ramkę wokół obwodu, szkło frezowane na rantach lub nie posiadać frezu. 


Wady i zalety płyty indukcyjnej dwupalnikowej


Niektórzy konsumenci, będący na etapie kompletowania sprzętu AGD do swojej niewielkiej kuchni, zastanawiają się, jakie są słabe strony płyty indukcyjnej dwupalnikowej. Otóż kuchnia indukcyjna dwupalnikowa, ze względu na dwa pola grzejne, uniemożliwia jednoczesne poddawane obróbce termicznej większej liczby produktów (korzystanie z trzech lub więcej garnków). Minusem może być również konieczność zakupu nowego kompletu naczyń, jeśli posiadamy garnki starszej generacji, niedostosowanie do technologii indukcji.Skoro wiemy już, jakie są wady płyty indukcyjnej dwupalnikowej, należy wspomnieć o zaletach, których jest znacznie więcej. Pierwszy plus z posiadania tego typu sprzętu to niższe rachunki za prąd – dwustanowiskowa kuchenka generuje mniej energii, co wpływa korzystnie na domowy budżet. Nie zajmuje też dużo miejsca, pozostawiając przestrzeń blatu. Modele z dwoma polami grzejnymi mają zwykle około 30 cm szerokości. W przypadku tego rodzaju sprzętu nie musimy też obawiać się oparzenia. Większość modeli ma funkcję blokady przycisków. W jakie dwupalnikowe płyty indukcyjne warto zainwestować? 


Płyty indukcyjne dwupalnikowe w naszej ofercie:


Indukcja w kuchni -  jaką kuchenkę indukcyjną dwupalnikową warto kupić?


Jakie są najlepsze modele płyt indukcyjnych dwupalnikowych? Jeśli chodzi o sprzęt z niższej półki cenowej, warto zwrócić uwagę na płytę indukcyjną TCL TI28B2S1, która posiada standardowo 9 poziomów grzania, timer, dzięki któremu możemy zaprogramować czas gotowania, oraz blokadę rodzicielską, chroniącą przed przypadkowym włączeniem urządzenia przez dziecko. Płyta posiada łatwy w obsłudze panel sterowania – temperaturę regulujemy za pomocą suwaka. Jej koszt to około 700 złotych, z pewnością spełni potrzeby mniej wymagających osób, które gotują od czasu do czasu i szukają ekonomicznych rozwiązań do swojej małej kuchni. Kolejna tania płyta indukcyjna dwupalnikowa to model AMICA PI3510U – posiada timer, który może również pełnić funkcję minutnika. Blokada ChildLock zwiększa bezpieczeństwo, a PowerBoost skraca czas nagrzewu wybranego pola do minimum. Przydatnym udogodnieniem jest również opcja pauzy, dzięki której możemy w dowolnym momencie zatrzymać pracę urządzenia i wznowić jego działanie. Co jeszcze? Ta niedroga płyta podtrzymuje ciepło, rozpoznaje wielkość i obecność garnka. Ile kosztuje ten sprzęt? Nieco ponad 800 złotych.


Jeśli chodzi o polecane płyty indukcyjne dwupalnikowe ze średniej półki – modelem, który zbiera pozytywne opinie wśród konsumentów, jest płyta indukcyjna Bosch PIB375FB1E. Posiada aż 17 stopni mocy, funkcję ReStart, która pamięta ostatnie ustawienia, oraz funkcję PowerBoost, dzięki której gotowanie jest jeszcze szybsze. Ozdobny szlif z przodu i z tyłu oraz stalowe listwy po bokach nadają urządzeniu bardzo eleganckiego wyglądu. Decydując się na ten model, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 1550 złotych. Innym interesującym urządzeniem w podobnej cenie jest biała płyta indukcyjna dwupalnikowa Gorenje IT321KR, która zachwyca oryginalnym designem. Charakteryzuje się cichą pracą, jest łatwa w obsłudze i oferuje możliwość personalizacji ustawień. Posiada Eggtimer, dzięki któremu możemy nie tylko ustalić precyzyjnie czas dla gotowania jajek, lecz także ziemniaków, makaronu lub innych produktów spożywczych. Natomiast bezpieczeństwo użytkowania zwiększa zabezpieczenie przed dziećmi oraz przed wykipieniem.


Jaki sprzęt usatysfakcjonuje osoby, które chcą kupić płytę indukcyjną dwupalnikową z wyższej półki i są skłonne przeznaczyć na ten cel około 2000 złotych? Ich oczekiwania z pewnością spełni nowoczesna płyta grzewcza Siemens EH375FBB1E, która posiada blokadę dziecięcą, PowerBoost, rozpoznawanie wielkości i obecności garnka, timer i innowacyjny panel sterowania, który pozwala sterować temperaturą, przesuwając palcem po podziałce lub dotykając danego punktu na suwaku. Jeśli chodzi o ciekawe funkcje dodatkowe, urządzenie posiada wskaźnik zużycia energii i funkcję shortClean. 


Podsumowując, wybierając płytę indukcyjną dwupalnikową zaufanego producenta, sprawimy, że gotowanie będzie prawdziwą przyjemnością, a sprzęt nawet przy intensywnej eksploatacji będzie działał bezproblemowo i wydajnie.Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z całą ofertą naszego sklepu internetowego Media Expert, gdzie znajdą Państwo nowoczesne płyty indukcyjne dwupalnikowe oraz z większą ilością pól grzejnych. Nasi kompetentni Doradcy Sprzedaży chętnie udzielą praktycznych wskazówek na temat doboru sprzętu AGD wszystkim zainteresowanym Klientom.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756