JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Małe AGD   Jaki kupić odkurzacz piorący?

Jaki kupić odkurzacz piorący?

Zaawansowane technologie coraz śmielej wkraczają do niemal każdej dziedziny naszego życia. I bardzo dobrze – dzięki nim wiele codziennych czynności przychodzi nam dzisiaj dużo łatwiej niż jeszcze kilka lat temu. Idealnym przykładem sprzętu, który znacznie ułatwia jedną z najmniej lubianych domowych czynności, jest odkurzacz piorący – coraz chętniej wybierany kosztem tradycyjnych odkurzaczy. Co potrafi odkurzacz piorący, kiedy okazuje się szczególnie przydatny i jaki model wybrać?

 

Odkurzacz piorący – jak jest zbudowany i jak działa?

 

Z zewnątrz odkurzacz piorący nie różni się szczególnie od tradycyjnego odkurzacza workowego – jest może nieco większy, ale niełatwo dostrzec tę różnicę. W środku jego mechanizm działa jednak zupełnie inaczej. Warto wiedzieć, że odkurzacz piorący to jeden z typów odkurzaczy wodnych, które łączy ten sam schemat działania. Odkurzacz na wodę zasysa powietrze i transportuje je do pojemnika z wodą. Tam zanieczyszczenia oddzielane są od powietrza, a jeśli woda z czymś sobie nie poradzi, brud wyłapywany jest przez dodatkowy filtr. Najbardziej uniwersalne, dodajmy, okazują się odkurzacze wodne wyposażone nie tylko w filtr wodny, ale w i tradycyjny worek, co umożliwia dwa tryby czyszczenia – na mokro i na sucho.

 

jaki odkurzacz kupić

 

Odkurzacz piorący idzie o krok dalej i pozwala na ekspresowe pranie dywanów i tapicerki. Wyposażony jest zazwyczaj w dwa pojemniki – w jednym znajduje się czysta woda ze środkiem piorącym, a do drugiego zasysana jest brudna woda. Wytwarzaną przez odkurzacz pianę nakłada się na powierzchnię, którą chcemy oczyścić, i błyskawicznie zbiera ją z powrotem, transportując zanieczyszczenia do pojemnika „na brudy”.

 

 

Odkurzacz piorący – największe zalety

 

Dlaczego zatem warto wymienić swój tradycyjny odkurzacz na odkurzacz piorący? Zacznijmy od tego, że – jak wszystkie odkurzacze wodne – jest on bardziej praktyczny – pozwala na szybkie wyczyszczenie niemal każdej powierzchni nie tylko z kurzu, ale i z mokrych plam i zanieczyszczeń, bez konieczności sięgania po inne domowe sprzęty. Jeśli zdecydujesz się przy tym na model łączony – odkurzacz piorący z workiem – to jedno urządzenie posłuży ci w niemal każdej domowej sytuacji.

 

Wszystko to, o czym przed chwilą wspomnieliśmy sprawia, że odkurzacz piorący to sprzęt uniwersalny, który ułatwi dokładne i profesjonalne czyszczenie nie tylko dywanów, wykładzin i tapicerki, ale też linoleum, parkietów czy paneli. Doskonale sprawdza się więc przede wszystkim w tych domach i mieszkaniach, gdzie poszczególne pomieszczenia różnią się między sobą rodzajem powierzchni. Odkurzacz piorący jest też niezastąpiony, jeśli nie wyobrażasz sobie wnętrz bez mięciutkich i zdobnych dywanów czy chodników.

 

Warto też dodać, że odkurzacz piorący okazuje się sprzętem zbawiennym dla alergików. Mechanizm jego działania sprawia, że nie wzbija kurzu do góry i nie podrażnia, a jednocześnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia i potencjalne alergeny. Trzeba jednak pamiętać o regularnym, dokładnym czyszczeniu odkurzaczy wodnych – jeśli nie umyjemy i nie osuszymy ich po każdym użyciu, wewnątrz odkurzacza namnażać się będą mikroorganizmy, które mogą się okazać niebezpieczne dla naszego zdrowia.

 

Jaki odkurzacz piorący wybrać?

 

Które z dostępnych na rynku odkurzaczy piorących zasługują na szczególną uwagę? Jednym z największych bestsellerów okazuje się odkurzacz piorący Karcher SE 4001. Charakteryzuje się dużą mocą silnika (1400W), skutecznym filtrem piankowym oraz dwoma dużymi pojemnikami na wodę (4l). Jeśli szukasz czegoś bardziej kompaktowego, zwróć uwagę na model ZELMER ZVC762ST Aquawelt z turboszczotką, który łączy w sobie zalety odkurzaczy tradycyjnych i piorących. Wyróżnia go wysoka maksymalna moc silnika (do 1700W) oraz duży zasięg kabla. Niezwykle ważny okazuje się też fakt, że przełączanie między trybem mokrym a suchym zajmuje w tym przypadku dosłownie kilka sekund.


Sprawdź naszą ofertę odkurzaczy piorących!