Poradniki Eksperta

Prezent do 200 zł - TOP10 pomysłów

200 złotych to kwota, za którą można kupić sprzęt elektroniczny na urodziny, imieniny, czy też z okazji różnego rodzaju świąt i uroczystości. Jeśli chodzi o pomysł na prezent, w tej kwestii doskonale sprawdzi się smartwatch, smartband, czy też szczoteczka elektryczna bądź soniczna. Znajdują się one na czele TOP 10 prezentów do 200 złotych.Smartwatche i smartbandy i ich funkcje

Smartwatche to nakładane na rękę urządzenia, przypominające swoim wyglądem zegarek. Tymczasem oprócz odmierzania czasu posiadają one wiele funkcji smartfona, z którym są połączone (i który znajduje się w pobliżu). Z pomocą smartwatcha można m.in. odbierać powiadomienia w formie e-maili, sms-ów lub wiadomości z komunikatorów, przeglądać pogodę, używać kalkulatora i dyktafonu, a także przeprowadzać rozmowy głosowe. Oprócz tego możliwe jest sterowanie z jego poziomu różnymi funkcjami smartfona. Smartbandy to z kolei przypominające nieco wyglądem bransoletkę elektroniczne opaski, które monitorują aktywność. Doskonale sprawdzają się one wśród osób, które uprawiają różne dyscypliny sportu (a szczególnie biegi lub jazdę rowerem). Smartband monitoruje całodobowo aktywność posiadacza, mierząc m.in. liczbę kroków, przebyty dystans, liczbę spalonych kalorii czy puls, oraz wyświetlając informację o przebytych postępach. Niektóre ze smartbandów pozwalają na analizowanie treningu oraz na przeglądanie jego statystyk.


Szczoteczki elektryczne i soniczne – perfekcyjna higiena zębów

Szczoteczki elektryczne i szczoteczki soniczne to urządzenia, które umożliwiają dbanie o doskonały uśmiech bez konieczności używania dużego wysiłku. Dzięki ich obrotowej końcówce wykonującej od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy obrotów na minutę, można osiągnąć oszałamiające efekty w higienie zębów. Szczoteczki elektryczne różnią się od sonicznych liczbą i rodzajem obrotów. W przypadku tych pierwszych jest to ruch rotacyjny, a drugich – wibracyjny, co wpływa także na ilość obrotów (w szczoteczkach sonicznych jest on kilka razy większy). Szczoteczka elektryczna do 200 zł to sprzęt, który może różnić się, oprócz obrotów, rodzajem zasilania (akumulatorowe, bateryjne) oraz posiadaniem lub nieposiadaniem sygnalizatora czasu mycia, bądź czujnika siły nacisku. Jeśli chodzi o takie urządzenie jak szczoteczka soniczna do 200 zł, różnice mogą być podobne, a oprócz tego istnieje w niektórych ich modelach możliwość kilkustopniowej regulacji prędkości.Prezent do 200 złotych - czym się kierować?

Przy wyborze prezentu do 200 złotych należy kierować się przede wszystkim zainteresowaniami i potrzebami obdarowanych osób. Dla tych, które uwielbiają aktywność fizyczną i dużo się przemieszczają w ciągu dnia, idealnym rozwiązaniem będzie zegarek smartwatch lub smartband. W przypadku smartwatcha warto zwrócić uwagę na funkcje, jakie posiada, by był on idealnie skonfigurowany pod kątem potrzeb osoby z niego korzystającej. W tym zakresie w cenie do 200 złotych można się spotkać ze smartwatchami z dostępem do sieci Wi-Fi (jak Smartwatch ART SGPS-03BK), pozwalającymi na odbieranie e-maili i wiadomości z komunikatorów, z GPS-em dla tych osób, które nie chcą się zgubić w trakcie podróży na rowerze lub samochodem (np. Smartwatch Garrett G10), czy też z wbudowanym aparatem dla amatorów fotografii (jak Smartwatch  MANTA MA429). Pomocny w wyborze może być w tym przypadku test smartwatchy. Jeśli chodzi natomiast o smartband do 200 zł, warto zwrócić uwagę na dostępne w nim funkcje. Jaki smartband wybrać? Jeśli chodzi o ten zakres cenowy, większość z nich pozwala na odmierzanie dystansu, kroków i kalorii, ale pomiar pulsu i tętna, jak i całej aktywności w ciągu dnia oferuje tylko część z nich (jak np. Smartband MANTA HR SWT9303, czy też Smartband MANTA HR O2). Może to być kluczowe dla osoby przygotowującej się do ważnego startu (np. w rajdzie rowerowym lub w biegu), dlatego warto zwrócić przed zakupem uwagę na to, jakie ma ona w tym zakresie potrzeby. W przypadku szczoteczek elektrycznych i sonicznych, oprócz liczby obrotów decydujących o dokładności higieny, doskonałym rozwiązaniem może być zakup urządzeń z wieloma funkcjami dodatkowymi, zwiększającymi wygodę. Przykładem jest tutaj szczoteczka soniczna XIAOMI miJia Sonic z 3-stopniową regulacją prędkości i sygnalizatorem czasu mycia, czy też wyposażona w czujnik nacisku, regulujący moc szczotkowania, szczoteczka ORAL-B Trizone 500.

Wśród innych, doskonałych pomysłów na prezent, w TOP 10 prezentów do 200 zł, jeśli chodzi o gadżety elektroniczne, warto wymienić ponadto głośnik Bluetooth (zapewniający możliwość słuchania muzyki w określonym promieniu od głównego urządzenia). Jeśli chodzi o przenośny głośnik do 200 zł, można w tym zakresie znaleźć wiele interesujących urządzeń o mocy od kilku do 50W, dostępnych także z takimi dodatkami, jak radio FM, mikrofon, Bluetooth oraz pozwalających na połączenie się z siecią Wi-Fi. Taki głośnik mobilny doskonale sprawdzi się w podróży, ale także do prowadzenia zajęć w szkole, szkoleń lub konferencji. W TOP 10 prezentów do 200 złotych, które doskonale sprawdzą się na każdą okazję, warto wymienić ponadto przeznaczone dla osób aktywnych zegarki sportowe (z takimi udogodnieniami, jak czujnik tętna, wodoszczelność, odporność na wstrząsy i Bluetooth), czy też sprzęt do higieny osobistej (dla mężczyzny idealnym prezentem będzie maszynka do golenia lub trymer, a dla kobiety – depilator bądź lokówka).

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756