JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Małe AGD   Szczoteczka soniczna - zadbaj o higienę jamy ustnej

Szczoteczka soniczna - zadbaj o higienę jamy ustnej

Każdemu z nas imponuje piękny uśmiech. Podobno działa jak najlepszy makijaż i potrafi zdziałać cuda w życiu codziennym. To właśnie nim obdarowujemy bliskich i odwzajemniamy uczucia. Podstawą pięknego uśmiechu są zdrowe zęby. Musimy dbać o nie szczególnie, gdyż nie są nam dane na całe życie. Jeśli jesteś świadomy higieny jamy ustniej – pozwól, że przedstawimy Ci sprzęt, który jeszcze lepiej pomoże Ci w dbaniu o śmiech. Poznaj zalety szczoteczki sonicznej!

 

O technologii słów kilka...

 

Szczoteczki soniczne reprezentują najnowszą technologię związaną ze myciem jamy ustnej. Opiera sę ona na zasadzie drgań, które wywołują falę. Ona zaś odpowiada za skuteczne i szybsze oczyszczenie zębów z zanieczyszczeń i kamienia. Fale z doskonałą precyzją docierają do resztek, które zalegają w trudno dostępnych miejscach. Zgodnie z myślą każdego stomatologa – precyzja w szczotkowaniu zębów to podstawa. Szczoteczka soniczna jest niebywałym ułatwieniem. Na polskim rynku szczoteczki soniczne cieszą się coraz większą popularnością. W przeciwieństwie do standardowych szczoteczek elektrycznych działają błyskawicznie szybko. Włosie tych szczoteczek porusza się mniej więcej 31 tysięcy razy na minutę, co daje przy jednym trzyminutowym szczotkowaniu aż 93 tysięce ruchów! Szczoteczki soniczne są dodatkowo wyposażone w specjalnie wyprofilowane końcówki, które zapewniają skuteczne i nieinwazyjne szczotkowanie zębów. Nie drażnią dziąseł oraz nie wycierają szkliwa zębnego.

 

Zalety szczoteczek sonicznych

 

Podstawową zaletą szczoteczki sonicznej jest jej mechaniczne działanie. Napędzana drganiami wkracza w miejsca, z którymi nie poradzi sobie włosie zwykłej szczoteczki lub tradycyjnej elektrycznej. Dzięki temu, usuwa zdecydowanie więcej płytki nazębnej. Jej używanie nie wymaga dociskania do zębów, dzięki czemu unikniesz krwawienia dziąseł. Szczoteczki z wyższej półki posiadają timer, który dba o Twoją dokładność. Będzie co 30 sekund informował Cię o konieczności zmiany czyszczonego fragmentu zębów. Wielu dentystów (prawdopodobnie i Twój) zarekomenduje z czystym sercem używanie szczoteczki sonicznej. Jeżeli nie wierzysz – zapytaj go przy następnej wizycie. Badania dodatkowo pokazują, że szczoteczka soniczna usuwa do 80% osadu, który pojawia się w ciągu dnia. Kawa, słodkie napoje oraz jedzenie tworzy powierzchnię, która wadzi zębom. Szczoteczka soniczna usunie jej zdecydowaną większość. Dzięki tym danym, łatwo obliczyć że są skuteczniejsze od tradycyjnych szczoteczek nawet o 600%.


Praca na co dzień 

 

Akumulatory, w które są wyposażone szczoteczki soniczne wystarczają nawet na 6 tygodni codziennego szczotkowania (nawet trzykrotnego!). Bez problemu możesz transportować je podczas podróży i delegacji bez obawy o pojawienie się czerwonej diody informującej o słabej baterii. Jeżeli na co dzień nosisz aparat ortotyndyczny, protezę lub implanty – zainwestuj w najnowszą technologię. Dzięki szczoteczce sonicznej bez większego problemu wyczyścisz zęby, bez narażania swojego aparatu na uszkodzenia. Podsumowując: nasi konsumenci mieli rację. Szczoteczki soniczne są warte zakupu ze względu na mnogość korzyści z ich korzystania. 

 

Uśmiechnij się! :)