Poradnik Eksperta > Sport i rekreacja

Ostatnio dodane

Jaką bieżnię kupić? Domowa siłownia

Jaką bieżnię kupić? Domowa siłownia

Moda na zdrowy styl życia trwa w najlepsze i sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na regularne treningi. I bardzo dobrze – wszak już starożytni wiedzieli, że w zdrowym ciele zdrowy duch! Aktywność fizyczna to jeden z kluczowych czynników decydujących o naszym dobrym samopoczuciu. Czy jednak oznacza to, że wszyscy powinniśmy wykupić sobie karnet na siłownię? To z pewnością najpopularniejsze rozwiązanie, ale nie każdemu ono odpowiada. Jedni, w swoim napiętym do granic możliwości planie dnia, nie są w stanie wygospodarować czasu na wizytę na siłowni, inni po prostu nie lubią ćwiczyć w towarzystwie. Idealnym rozwiązaniem w obu tych przypadkach wydaje się bieżnia elektryczna. Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Czytaj więcej »
Jaki atlas do ćwiczeń kupić? Domowa siłownia

Jaki atlas do ćwiczeń kupić? Domowa siłownia

Czasy, w których atlasy domowe oznaczały jedynie zebrane w formie książkowej zestawy map, już dawno przeminęły. Dziś niemal każdy nazwę „atlas” kojarzy z uniwersalnym, wielofunkcyjnym urządzeniem do ćwiczeń, bez którego trudno wyobrazić sobie dobrze wyposażoną siłownię. I nie tylko – coraz częściej profesjonalny atlas do ćwiczeń pojawia się w naszych domach i mieszkaniach. Czy warto sprawić sobie to urządzenie, a jeśli tak, to który model będzie najbardziej odpowiedni?

Czytaj więcej »
Jakie gadżety dla biegacza?

Jakie gadżety dla biegacza?

Biegać każdy może i można to robić bez żadnych gadżetów, tylko po co, skoro z nimi biega się… przyjemniej, efektywniej, bezpieczniej. Różnego rodzaju akcesoria sportowe dla biegaczy mają bardzo praktyczny charakter. Pomagają między innymi planować, realizować i kontrolować trening, a do biegania podchodzić bardzo świadomie.

Czytaj więcej »