JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Okazjonalne   Jaki prezent kupić na Dzień Dziecka?

Poradnik Eksperta > Okazjonalne > Jaki prezent kupić na Dzień Dziecka?

Jaki prezent kupić na Dzień Dziecka?

Dzień Dziecka to czasem prawdziwe wyzwanie dla rodziców. Wiele dzieci ma już tak dużo zabawek, książeczek i innych gadżetów, że nie wiadomo, jak wygląda ich wymarzony prezent. Sytuacja ta dotyczy nie tylko małych dzieci, ale także tych już dorosłych, którym rodzice chcą sprawić przyjemność w Dniu Dziecka. W końcu nikt nie określił granicy wieku osób, których to święto dotyczy.

Każdy rodzic chciałby, aby prezenty dla dzieci były strzałami w dziesiątkę. Jednak czasami jest to naprawdę trudne zadanie. Nie zawsze bowiem dorośli wiedzą, co aktualnie znajduje się na szczycie listy marzeń dzieci, bez względu na ich wiek. Zatem spieszymy z pomocą i przedstawiamy propozycje prezentów, które z pewnością ucieszą naszych milusińskich.

Świat gier ciągle ekscytuje

Konsola do gier to z pewnością świetny prezent na Dzień Dziecka i to zarówno jako prezent dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Pierwszą w historii konsolą do gier był Magnavox Odyssey, którą opracował Ralph Baer w 1972 roku. Najpopularniejszą konsolą jest z pewnością cała rodzina urządzeń PlayStation 4. W obecnej chwili najwięcej gier przeznaczonych jest właśnie dla urządzeń z tej grupy. Mało tego. Posiadając PlayStation 4 można wykupić usługę abonamentową zwaną PlayStation Plus, co gwarantuje darmowe gry w każdym miesiącu lub atrakcyjne ceny na zakup innych gier. Dzięki takiemu urządzeniu można też grać w trybie sieciowym. Taki sprzęt pełni jednocześnie rolę odtwarzacza Blu-ray. Z kolei PS4 Pro umożliwia rozgrywki w rozdzielczości 4K, ale oczywiście wymagany jest do tego odpowiedni typ telewizora. Bardzo dobre opinie zbiera również konsola Xbox One. I choć katalog dostępnych gier jest nieco skromniejszy, niż ten dedykowany PS4, to i tak jest w czym wybierać.

Konsola PS4 + FIFA 19

 

Dla fanów rozgrywek CS: GO i nie tylko

 

Społeczność fanów sieciowej gry CS: GO stale rośnie. Trzeba przyznać, że to głównie męska część społeczności spędza godziny, biorąc udział w rozgrywkach Counter Strike lub śledząc profesjonalną ligę w tej dziedzinie sportu. Zatem profesjonalne sprzęty gamingowe to doskonały prezent dla chłopca. Specjalne biurka, fotele gaminowe, słuchawki, mikrofony czy nawet podkładki pod mysz to marzenie wielu zapalonych graczy. Nie ma się co dziwić, że tak jest, bo w rozgrywkach CS GO znaczenie ma każdy ułamek sekundy. Każdy gracz potwierdzi, że już sama profesjonalna mysz gamingowa skraca czas reakcji gracza, dając mu znacznie większe szanse na zwycięstwo.

Telefony i smartfony

Dziś od telefonów i smartfonów nie ma już odwrotu. Dzieci nie wyobrażają sobie świata bez nich. My, rodzice, chociaż staramy się nauczyć nasze pociechy spędzania czasu bez telefonu w ręce, to także nie wyobrażamy sobie braku możliwości skontaktowania się z dzieckiem w każdej chwili. Nowe urządzenie to prezent na Dzień Dziecka, który zadowoli zarówno malucha, jak i nastolatka.

Sprzęt komputerowy zawsze jest mile widziany

Najbezpieczniejszą formą prezentów zawsze jest coś, co mieści się w zakresie tak zwanego sprzętu komputerowego. Prezentem na Dzień Dziecka dla dziewczynki czy chłopca, wcale nie musi być komputer czy laptop. Jest wiele akcesoriów, które ucieszą zarówno mniejsze, jak i większe dzieci. To chociażby pamięci i dyski zewnętrzne, pozwalające na przenoszenie lub bezpieczne archiwizowanie danych. Jako prezenty na Dzień Dziecka świetnie sprawdzają się też peryferia komputerowe. Nowoczesne klawiatury, myszy czy słuchawki komputerowe z pewnością będą trafionym prezentem.