Ta witryna korzysta z plików cookies, aby lepiej prezentować treści, zapewnić sprawne oraz bezpieczne działanie, przedstawiać spersonalizowane oferty i promocje, a także w celach statystycznych. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Poradniki Eksperta

Drukarka z tanimi suszami - ranking najlepszych modeli

Drukarka z tanimi tuszami to urządzenie, które przydaje się w wielu sytuacjach. Drukowanie notatek na studia, sprawozdań do pracy czy nawet prostych przepisów kulinarnych może ułatwić życie. Coraz częściej samodzielnie drukujemy też zdjęcia, wówczas jakość wydruku ma duże znaczenie. Niezależnie jednak od tego, czy poszukujemy drukarki do domu, pracy czy szkoły - ważne, by była nie tylko wydajna, lecz także jak najbardziej ekonomiczna. Samo kupno drukarki to jeszcze nie wszystko - potrzebny jest również papier oraz tusze - najlepiej od producenta danej drukarki, co zapewni najlepszą jakość wydruku i uchroni nas przed problemami technicznymi. Czy istnieje dobra drukarka z tanimi tuszami?


Rodzaje urządzeń do drukowania


Drukarki to urządzenia, które zasadniczo można podzielić na cztery grupy: igłowe, laserowe, atramentowe, termiczne. Największym zainteresowaniem cieszą się drukarki atramentowe i laserowe, które są najtańsze w eksploatacji, a zarazem oferują zwykle dobrą jakość wydruku.  Osoby drukujące sporadycznie lub te, które poszukują pary: tania drukarka z tanimi tuszami - zdecydowanie powinny rozważyć zakup drukarki atramentowej. Warto jednak zauważyć, że podział ze względu na technologię drukowania nie jest jedyny. Innym elementem rozróżniającym jest typ drukowania. Drukarka z tanimi tuszami to najczęściej urządzenie monochromatyczne, czyli drukujące na biało-czarno. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się dla osób, które drukują w większości dokumenty, notatki itp. i nie zależy im, aby drukarka z tanimi tuszami spełniała dodatkowe funkcje. Pamiętać jednak należy, że fakt, iż drukarka monochromatyczna jest tańsza, nie oznacza, że jej kolorowy odpowiednik również nie może być ekonomiczny. Właściciele lustrzanek cyfrowych lubią swoje zdjęcia drukować samodzielnie (choć część wybiera bardzo popularne obecnie ramki cyfrowe). W ich przypadku lepszym rozwiązaniem okaże się właśnie kolorowa drukarka z tanimi tuszami, która umożliwi wydruk zdjęć dobrej jakości. Nie należy jednak zapominać o kilku zasadach, opisanych w dalszej części artykułu. 


Poza samodzielnymi drukarkami, w sklepach coraz częściej można spotkać urządzenia wielofunkcyjne, które zostały wyposażone dodatkowo na przykład w skaner, wifi i inne technologie. Drukarka z wifi i tanimi tuszami jest dobrym wyjściem dla posiadaczy laptopów, którzy nie lubią gubić się w plątaninie kabli. Dodatkowe wyposażenie w skaner oszczędza miejsce maksymalnie, przestrzeń w otoczeniu komputera nie jest zagracona, a użytkownik zyskuje kilka sprzętów w jednym. 


Drukarka do zdjęć - jaki tusz i papier?


Samodzielne drukowanie zdjęć staje się coraz powszechniejsze - wiele osób rezygnuje z usług fotografów na rzecz zakupu własnej drukarki, na przykład drukarki do zdjęć Canon. Tego typu urządzenia są wyposażone w technologię, dzięki której szybko można wydrukować wysokiej jakości fotografie. W asortymencie dobrych sklepów, jak na przykład Media Expert, można znaleźć drukarki z tanimi tuszami dobrych i znanych firm - na przykład drukarki do zdjęć HP czy drukarki do zdjęć Kodak. Co prawda cena tuszu może być nieco wyższa niż w przypadku standardowych urządzeń, ale nie należy zapominać, że to tusz dostosowany do specjalnego papieru fotograficznego, który przez lata utrzymuje wysoką jakość zdjęć. 


Drukarka z tanimi tuszami - na co zwracać uwagę przy zakupie? 


Istnieje kilka ważnych elementów, na jakie warto zwracać uwagę podczas wyboru drukarki. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy drukarka z tanimi tuszami jest ekonomiczna. To znaczy, jak dużo materiałów jest w stanie wydrukować przy użyciu jednego tonera. Inne ważne cechy to:

  • cena - warto, by nie tylko tusze, lecz także drukarka była w miarę dobrej cenie - adekwatnej do jakości i dostępności tuszu;

  • prędkość druku - to cecha, która określa, ile stron urządzenie jest w stanie wydrukować w przeciągu minuty;

  • dostępność oryginalnego tuszu i zamienników - choć zawsze najlepiej korzystać z oryginalnego tuszu do drukarki, to niekiedy zdarzają się sytuacje, że potrzebny będzie zamiennik. Warto więc upewnić się, że zarówno oryginalne tonery, jak i zamienniki są w zasięgu naszych możliwości;

  • rodzaj obsługiwanego papieru - warto wiedzieć, że nie każda drukarka przyjmie każdy rodzaj papieru - mowa tu o jego gramaturze. To informacja, którą lepiej poznać przed wyborem sprzętu;

  • funkcje – tania drukarka z tanimi tuszami to najczęściej proste urządzenie. Można znaleźć jednak także modele, które posiadają dodatkowe funkcje - poza skanowaniem - mogą być to: system automatycznego druku dwustronnego, nadruk na płytach CD/DVD oraz kopertach. 


Ranking drukarek z tanimi tuszami 


Drukarka z tanimi tuszami to urządzenie, które sprawdzi się w każdym domu. Jednak przed decyzją o zakupie konkretnego modelu, warto poznać najlepsze drukarki z tanimi tuszami, które sprostają zróżnicowanym wymaganiom. Niekiedy tańsze drukarki cieszą się większym zainteresowaniem, jednak po pewnym czasie okazuje się, że tusz jest droższy niż do pozostałych modeli. Najważniejsze jest znalezienie równowagi między ceną tuszu a ceną drukarki. W celu ułatwienia decyzji zakupowej sporządziliśmy ranking drukarek z tanimi tuszami: 


  1. CANON Pixma MG5750 - to drukarka z tanimi tuszami, a raczej urządzenie wielofunkcyjne z tanimi tuszami. Jest nie tylko niedrogie, lecz także dodatkowo wygląda niezwykle estetycznie i cechuje się dostępnością tanich tuszy. W kolorze urządzenie uzyskuje szybkość druku sięgającą 9 stron na minutę, a w czerni 12.6 strony na minutę. Posiada również funkcję automatycznego druku dwustronnego, Wi-Fi oraz skaner i kopiarkę. 

  2. HP DeskJet GT 5820 - kolejna ładna drukarka z tanimi tuszami. Choć wygląd urządzeń nie odgrywa decydującej roli, to jednak elegancki, estetyczny kształt z pewnością przypadnie do gustu osobom, które chcą, by ich sprzęt pasował do wystroju wnętrza.. Drukarka HP jest nieco wolniejsza od poprzedniczki - w kolorze jest w stanie wydrukować 5 stron na minutę, a w czerni do 8 stron na minutę, jednak jest również wyposażona w wi-fi, skaner i kopiarkę. Co istotne, to urządzenie bezprzewodowe, a przezroczyste zbiorniki atramentu umożliwiają stałe kontrolowanie poziomu tuszu. Producent zapewnia, że na jednym zestawie tuszu kolorowego można wydrukować nawet do 8000 stron, a z czarnym atramentem do 5000 stron.

  3. EPSON L310 - dla wielu osób drukarka z tanimi tuszami wiąże się z dwiema firmami - EPSON i BROTHER. Jak dowiódł już ranking, nie tylko tych dwóch producentów otwiera się na tanie tusze, jednak faktycznie zarówno EPSON, jak i BROTHER również znalazły swoje miejsce w rankingu. Drukarka z tanimi tuszami EPSON L310 zamyka podium rankingu. Jest szybka - w kolorze drukuje aż 15 stron na minutę, w czerni ponad dwa razy tyle (33 strony na minutę). Nie posiada jednak takich dodatkowych funkcji, jak: Wi-Fi, automatyczny druk dwustronny czy skaner lub kopiarka. To minimalistyczna wersja drukarki, dla osób zdecydowanych na zakup naprawdę taniego w eksploatacji urządzenia do drukowania. Użytkownik otrzymuje na start cztery butelki z kolorowym tuszem (cyjan, żółty, purpurowy, niebieski) oraz dwie dodatkowe butelki z czarnym tuszem. Taki zapas tuszu pozwala wydrukować do 12000 stron w trybie monochromatycznym i 6500 stron w trybie kolorowym.

  4. BROTHER HL-1222WE - ta drukarka z tanimi tuszami (a w zasadzie tonerami, jest to drukarka laserowa) to przykład urządzenia monochromatycznego. Nie wszyscy potrzebują kolorowych drukarek, dlatego też umieściliśmy w rankingu najprostsze z możliwych rozwiązań do drukowania. Drukarka Brother z tonerem startowym umożliwia wydrukowanie do 1500 stron, co pozwala na zachowanie niskich kosztów druku, który odbywa się z szybkością 20 stron na minutę.

  5. CANON Pixma TS705 - drukarka z tanimi tuszami Canon Pixma to ostatnia propozycja rankingu. Urządzenie cechuje się szybkością drukowania w czerni do 15 stron na minutę, a w kolorze do 10 stron na minutę. Posiada funkcję automatycznego druku dwustronnego, Wi-Fi i Bluetooth. To proste urządzenie, które dzięki wprowadzeniu możliwości łączenia bezprzewodowego z pewnością przypadnie do gustu fanom mobilności.  


Powrót

Te poradniki mogą okazać się pomocne

Zobacz wszystkie poradniki

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną