Wyciskanie na suwnicy Smitha, leżąc na ławce skośnej głową w dół, to jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń na rozbudowę mięśni klatki piersiowej i barków.
W trakcie wyciskania angażujemy następujące rodzaje mięśni:
- klatki piersiowej,
- barków,
- okolic brzucha.
Sposób wykonania ćwiczenia:
- Kładziemy się na ławce skośnej tak, aby głowa znajdowała się poniżej nóg.
- Następnie mocno i oburącz chwytamy obciążenie w taki sposób, aby dłonie ćwiczącego znalazły się mniej więcej na wysokości ramion.
- Powoli podnosimy ciężar aż do momentu, gdy nasze ręce będą całkowicie wyprostowane.
- Podczas opuszczania ciężaru pamiętajmy o tym, aby znajdował się on mniej więcej na wysokości naszego mostka i w najniższym punkcie dotykał klatki piersiowej.
- Po zakończeniu ćwiczenia podnosimy obciążenie do wybranej wysokości i zabezpieczamy je przed ewentualnym upadkiem.
- Pamiętajmy o kontroli oddechu: wydech przy podnoszeniu ciężaru, a wdech w trakcje jego opuszczaniu.
Przy wykonywaniu ćwiczeń należy właściwe dobrać obciążenie i zachować wszystkie zasady bezpieczeństwa.